• Reklama

Zawieszony Zenfone 2

Zawieszony Zenfone 2

Postprzez Reins » 1 sie 2016, o 16:26

Witajcie,

Otóż posiadam telefon 551 Zenfone 2. Pare dni temu wyskoczyła mi z rana aktualizacja systemu (82mb), włączyłem aktualizacje i poszedłem do łazienki. Za 30 min przychodzę, patrze w telefon a tam logo ASUS search in incredible i na dole ładuje się kółeczko. Cóż, poczekam jeszcze i zobaczę. 1, 2 , 3 godzina i nic. Jako że nie mam żadnego dobrego speca w okolicy próbowałem własnych sił, najważniejsze było dla mnie odzyskanie danych lecz ich nie udało mi się odzyskać. Komputer reaguje na telefon tylko z poziomu zainstalowania programy PC LINK ASUS, a do folderów dojścia nie ma. Wchodziłem w fastboot tam też nic, a jak wejdę w recovery pokazuje się na chwile aktualizowanie... i po chwili pojawia się robocik z napisem Błąd. Po wciśnięciu 2 klawiszy można wejść do revocery. Nie chciałem przywracać ustawień fabrycznych, no ale tak wyszło że przywróciłem z zamiarem naprawienia telefonu ale tak sie nie stało. Dane straciłem a telefon dalej się nie włącza. Na ASUS helpdesk nie pomagają bo nie mam wspawcia jako że telefon z Azji.

Ma ktoś jakiś pomysł jak przywrócić telefon do życia ?
Kupowałem Valuebasket ale oni nie odpisują, a strona nie działa. Mam niby u nich gwarancje ale chyba ich firma upadła, czy mogę z nimi jakoś się skontaktować czy gwarancja upadła ?

Pozdrawiam serdecznie
Reins

Reklama

Re: Zawieszony Zenfone 2

Postprzez bartazzz » 2 sie 2016, o 10:55

naprawiałem już 2 takie asusy zazwyczaj pomagała instalacja romu przez adb, najpierw recovery i potem z poziomu recovery szedł rom. p takiej aktualizacji nie ginęły żadne dane

Autor postu otrzymał pochwałę
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
bartazzz
VIP

Pochwały: 88

Postprzez Reins » 2 sie 2016, o 14:54

Najgorsze że już przywróciłem dane, no cóż za szybko się za to wziąłem.
Dałem już dla mechanika od telefonu aby przywrócił go do życia, ciekawe czy sobie poradzi.

Dam znać co z tego wyszło, jak nie wypali to spróbuję według poradnika zrobić to co napisałeś :)

Dzięki pochwałka ! :)
Reins

Postprzez bartazzz » 2 sie 2016, o 14:58

w razie co poszuka się poradnika w necie i wrzuci link. To standardowa przypadłośc asusów. Przynajmniej tej pierwszej generacji
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
bartazzz
VIP

Pochwały: 88

Powrót do Pomoc techniczna