• Reklama

Zatrzymanie telefonu przez UKE w Poznaniu

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Zatrzymanie telefonu przez UKE w Poznaniu

Postprzez sheargenkram » 22 gru 2014, o 12:54

Witam, mój telefon został zatrzymany przez UKE w Poznaniu, dostałem zawiadomienie o zajęciu towaru i mam możliwość odwołania w ciągu 7 dni. Czy ktoś może pochwalić się pozytywnym wynikiem odwołania, czy jest sens się odwoływać i co ewentualne do nich napisać? Szukałem podobnego tematu, lecz nie mogłem takiego znaleźć. Z góry dziękuję za odpowiedzi!
sheargenkram

Telefon:: Samsung

Reklama

Re: Zatrzymanie telefonu przez UKE w Poznaniu

Postprzez blue_voyager » 22 gru 2014, o 13:00

Nie podałeś powodu zajęcia. Brak CE?
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Postprzez mortimer » 22 gru 2014, o 13:01

UKE opiniuje, a zatrzymuje UC. Pewnie za brak CE zajęli. Jaki to telefon? Są znaczki CE? Certyfikaty masz?
mortimer
AKTYWNY

Pochwały: 96
Telefon:: , a w nim bateria.

Postprzez sheargenkram » 22 gru 2014, o 13:07

Telefon Huawei. Nie mam certyfikatów, zajęli z powodu braku CE we wszystkich wymaganych miejscach, deklaracji zgodności z wymaganiami zasadniczymi, brak deklaracji zgodności lub oświadczenia ogólnego o spełnianiu przez wyrób wymogów wynikających z Dyrektywy R&TTE. Również brak danych o siedzibie producenta/przedstawiciela w UE.
sheargenkram

Postprzez blue_voyager » 22 gru 2014, o 13:24

Najkrócej mówiąc, to brak certyfikatu CE skutkuje niedopuszczeniem telefonu na rynek EU. Skoro to Huawei a więc firma w Europie oficjalnie obecna, możesz spróbować pozyskać taki certyfikat. Bez tego telefon będzie zniszczony lub odesłany do nadawcy.
Sugerowałbym jednak poczytać trochę forum, bo ten temat był wielokrotnie i obszernie poruszany.
Sprzedam:

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Postprzez sheargenkram » 22 gru 2014, o 13:36

blue_voyager napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Od kogo powinienem się starać pozyskać taki certyfikat? Napisałem już w sprawie do Huawei, będę dzwonił zapewne do Huawei Polska. Sprzedawcy na aliexpress nie są przesadnie skłonni do pomocy.

Szukałem na forum, jednakże nie widziałem tematu dot. UKE, jedynie posty w których pisano, że telefony zostały zatrzymane przez UKE i odesłane, żadnych konkretów dot. odwołania.
sheargenkram

Postprzez szymi » 22 gru 2014, o 14:14

poszukaj w necie czy nie ma gdzieś zeskanowanych certyfikatów dla twojego modelu
szymi
AKTYWNY

Pochwały: 69
Telefon:: Vernee Thor

Postprzez sheargenkram » 22 gru 2014, o 17:32

Niestety nigdzie nie mogę znaleźć certyfikatów do Ascenda P7. W takim wypadku pozostaje mi chyba jedynie odesłać telefon do nadawcy, co niezbyt mi się uśmiecha.
sheargenkram

Postprzez blue_voyager » 22 gru 2014, o 17:51

P7 chyba jest w ofercie polskich telekomów więc musi mieć certyfikat. Poproś Huawei, może Ci udostępnią.
Jeśli przesyłka zostanie odesłana musisz się liczyć z tym, że nie dostaniesz full refund, bo Twoja wpłata może zostać pomniejszona o koszt wysyłki.
Sprzedam:

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Postprzez SeventyThree » 22 gru 2014, o 18:07

Chłopaki, ale czy nie jest tak, że sytuacja taka dotyczy podmiotów chcących wprowadzić towar w Polsce do obrotu?

Jeśli nie jesteś przedsiębiorcą, który zamierza na terenie EU sprzedawać telefon, to wydaje mi się, że towar nie musi mieć certyfikatu.
Dopiero wprowadzając do obrotu na rynku wspólnotowym towar musi mieć papiery i to sprzedawca tutejszy ma obowiązek o nie zadbać.
Można również oświadczyć, że produkt zakupiło się do celów naukowo-badawczych, bez zamiaru wykorzystywania.
Można napisać, że przeznaczony jest na części lub jako przycisk do papieru ...

Wydaje mi się, że sytuacja nie jest aż tak beznadziejna, abyś musiał się pożegnać z telefonem.
żeby był jakiś porządek i sens wszystkiego nieznanego, stworzył człowiek bogów, osadził ich w miejscach niedostępnych i ich mocom oddał swój los ...
SeventyThree
AKTYWNY

Pochwały: 3
Telefon:: Lenovo A806
ROM: 16GB

Postprzez blue_voyager » 22 gru 2014, o 18:22

Wydaj mi się, że nie masz racji. Wiele osób to przerabiało i gdyby było to takie proste, to nie byłoby problemów. W UKE nie pracują raczej ludzie, którzy nie znają przepisów na podstawie, których działają. Ale oczywiście zainteresowany może zadzwonić do nich i się doinformować. Ja bym tak zrobił. A przy okazji może podpowiedzą Ci jak uzyskać potrzebne dokumenty, bo takie muszą istnieć skoro telefon jest oficjalnie dystrybuowany w Polsce.
Sprzedam:

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Postprzez sheargenkram » 22 gru 2014, o 18:34

Sprawa wygląda tak. Dzwoniłem dzisiaj do Huawei Polska, jednakże dowiedziałem się, że nie mogą mi udostępnić certyfikatu, a powinien to zrobić sklep z którego zamawiałem. Gdyby było to takie proste, to bym do nich przecież nie dzwonił. Jutro z rana zadzwonię lub podjadę do UC, żeby się dokładnie dowiedzieć co mi pozostaje zrobić i skąd mógłbym ewentualne papiery uzyskać. Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi, dam znać jak się tylko czegoś dowiem!
sheargenkram

Następna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI