• Reklama

Zatrzymanie telefonu przez UKE w Poznaniu

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Zatrzymanie telefonu przez UKE w Poznaniu

Postprzez mortimer » 23 gru 2014, o 17:08

sheargenkram napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

ten telefon i resztę, którą UC zajmie możesz ciągle odesłać do nadawcy. trzeba złożyć pismo lub maila wysłać do UC z takim wnioskiem. jeżeli kupowałeś na Ali, to dostaniesz zwrot. Poinformuj sprzedawcę o tym, co UKE i UC postanowił i dlaczego nie dopuścił towaru do użytkowania, prześlij w załącznikach dokumenty do wglądu. Na Ali pewnie nie obędzie się bez sporu, a nawet jego eskalacji. Jeżeli nie kupowałeś przez Ali , to roszczenie na PayPalu.
mortimer
AKTYWNY

Pochwały: 96
Telefon:: , a w nim bateria.

Reklama

Zatrzymanie telefonu przez UKE w Poznaniu

Postprzez Jonek » 23 gru 2014, o 18:20

Zamówiłem Elephone P3000s i już się boję, że nie będzie tych certyfikatów. Nr trakingu już mam więc anulować wysyłki nie mogę chyba. Kurde, że też się w tym Poznaniu tak dopierdzielają :-?
Orientuje się ktoś czy są na nim te wszystkie certyfikaty czy walka mnie będzie czekać? Na filmiku niby widać za na tylnej klapce że ma znaczek CE ale czy to im wystarczy...
Jonek

Telefon:: Samsung

Postprzez Jacuss » 24 gru 2014, o 04:06

Wystarczy

Wysłane z mojego ASUS_T00F przy użyciu Tapatalka
Jacuss
AKTYWNY

Pochwały: 15
Telefon:: ASUS Zenfone 5 2/16

Postprzez filozof71 » 27 gru 2014, o 22:31

SeventyThree napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Myślę że udostępnienie certyfikatów nie jest w interesie polskiego dystrybutora który w ten sposób traci cześć zysków.

Autor postu otrzymał pochwałę
ZTE Nubia Z7 Mini 2/16 > LeEco Le 2 Max X822 4/32 kupiony w HKTR Store AKA Trendresources
filozof71
AKTYWNY

Pochwały: 19
Telefon:: LeEco Le 2 Max X822
ROM: Cuoko92 18s

Postprzez filozof71 » 28 gru 2014, o 15:55

SeventyThree napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Nie do końca. Jednym z etapów certyfikacji jest sprawdzenie cz urządzenie "nie sieje" czyli czy ma nadajniki radiowe (a w komórce trochę ich jest) które są zrobione na tyle starannie aby nie nadawać jakiś zakłóceń. Myślę, że się byś nieźle wq mieszkając w bloku i majac zakłócenie w TV lub radiu dlatego że ktoś ma chiński niecertyfikowany router WiFi, które czytałem też że lubią zatrzymywać. Poza tym pomyśl, że wyrobienie certyfilaktu w EU kosztuje i ktoś kto za niego płaci aby wprowadzić na rynek europejski dane urządzenie nie ma interesu udostępniam go komuś kto organizuje import poza jego kanałem i w ten sposób pozbawia go części zysków. O ile jest to firma macierzysta czyli producent może na to przymknąć oko bo w końcu on zarobił już na produkcji tego urządznia, ale inny podmiot raczej nie ma interesu. Moja Nubia Z7 Mini też nie ma CE a jakoś się przez Poznań prześliznęła więc to też albo kwestia loterii jak w przypadku VATu lub może celowa współpraca dystrybutora z UC.

pozdr Filozof71
ZTE Nubia Z7 Mini 2/16 > LeEco Le 2 Max X822 4/32 kupiony w HKTR Store AKA Trendresources
filozof71
AKTYWNY

Pochwały: 19
Telefon:: LeEco Le 2 Max X822
ROM: Cuoko92 18s

Postprzez bar4u » 28 gru 2014, o 16:36

Ja przedstawiłem co prawda nie do telefonu a do GPS tracker certyfikat który dostałem od jednego sprzedającego z Alibaby i puścili bez problemu. Mój sprzedawca nie posiadał, napisałem na Alibaba że chcę kupić większą ilość ale potrzebuje dokumentów do sprawdzenia i jeden na trzech przysłał w pdf-ie.
bar4u
AKTYWNY

Pochwały: 6
Telefon:: MI4C
ROM: miui PL

Postprzez szymi » 28 gru 2014, o 16:58

a znając życie i tak certyfikat zrobiony w photshopie przez kitajaca ze znaczkami CE china export XD
szymi
AKTYWNY

Pochwały: 69
Telefon:: Vernee Thor

Postprzez sheargenkram » 28 gru 2014, o 18:24

bar4u napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Wysłałeś im certyfikat w ramach odwołania od decyzji uke, czy dodałeś do faktur przy zatrzymaniu w urzędzie celnym?
sheargenkram

Postprzez marx » 28 gru 2014, o 20:07

szymi napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Każdy CE ma numer instytucji certyfikującej po którym idzie sprawdzić czy jest to prawdziwe.
marx
Administrator

Pochwały: 230
Telefon:: Dual sim

Postprzez sheargenkram » 29 gru 2014, o 15:42

Jest ktoś w stanie powiedzieć w jakiej formie powinienem napisać prośbę o odesłanie do nadawcy? Drogą internetową, listownie, jakiś określony wzór?
sheargenkram

Postprzez SeventyThree » 13 sty 2015, o 12:07

Czy nastąpiło jakieś rozstrzygnięcie ?
żeby był jakiś porządek i sens wszystkiego nieznanego, stworzył człowiek bogów, osadził ich w miejscach niedostępnych i ich mocom oddał swój los ...
SeventyThree
AKTYWNY

Pochwały: 3
Telefon:: Lenovo A806
ROM: 16GB

Postprzez mortimer » 13 sty 2015, o 13:25

sheargenkram napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Mailem, jedno zdanie wystarczy w stylu: "proszę o odesłanie przesyłki o numerze ......... do nadawcy". Możesz podać jakiś powód, ale nie musisz. Jeżeli jest zatrzymana to podaj numer magazynowy. Trasę powrotną będziesz mógł śledzić pod tym samym numerem nadawczym.
mortimer
AKTYWNY

Pochwały: 96
Telefon:: , a w nim bateria.

Poprzednia strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI