• Reklama

Zatrzymanie telefonu przez UKE w Poznaniu

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Zatrzymanie telefonu przez UKE w Poznaniu

Postprzez blue_voyager » 22 gru 2014, o 18:38

Spróbuj jeszcze jednego. Napisz do sprzedawcy z informacją, że z powodu braku certyfikatu chcą Ci cofnąć przesyłkę. On pewnie też by tego nie chciał, więc może będzie w stanie Ci pomóc i taki certyfikat załatwić.

A swoją drogą to gdzieś chyba trzeba by podwiesić informację - jesteś z Wielkopolski, upewnij się przed zakupem, że wybrany telefon posiada CE.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Reklama

Postprzez sheargenkram » 22 gru 2014, o 18:42

Z tego co wiem telefon posiada CE, lecz nie we wszystkich wymaganych miejscach. Napiszę do sprzedawcy ale na nic z jego strony raczej nie mogę liczyć.
sheargenkram

Telefon:: Samsung

Postprzez snajp » 22 gru 2014, o 19:34

Może tutaj spytaj czy by Ci przesłali certyfikat, bo chcesz mieć pewność przy zakupie że nie będzie problemów na cle.
http://www.alibaba.com/product-detail/Q ... 28334.html
Tutaj coś znalazłem, ale same krzaczki więc nie wiem czy dobrze szukam
Kliknąć w czerwony link pod certyfikatami
http://www.shinehi.cc/showpro.asp?id=21
snajp
AKTYWNY

Pochwały: 26
Telefon:: Huawei Honor 3C
ROM: MIUI

Postprzez fake4r » 22 gru 2014, o 19:37

blue_voyager napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Zrobiłem stosowny temat/komunikat jestes-z-wielkopolski-podlegasz-pod-uc-poznan-czytaj-ce-t14602.html
fake4r
VIP

Pochwały: 204
Telefon:: Redmi 3

Postprzez Piotrek90 » 22 gru 2014, o 23:18

Ja bym uderzał do angielskiego supportu Huawei. Szczególnie, że sporo certyfikatów maja udostępnionych na stronie. Na infoliniach to zawsze spychologia, niemoc i niewiedza.

edit:
może to to?
http://przeklej.org/file/TRzGx4/CE.DoC. ... 301004.pdf
Piotrek90

Pochwały: 3
Telefon:: SE

Postprzez SeventyThree » 23 gru 2014, o 01:05

Z innej strony patrząc, skoro tel jest w polskiej dystrybucji to znaczy, że w PL są kwity dopuszczające do obrotu i w UKE powinni je mieć, a to, że nie ma naklejki ... żarty?
Nie za bardzo rozumiem powód zatrzymania, poza chęcią urzędniczego przypi...nia się.
żeby był jakiś porządek i sens wszystkiego nieznanego, stworzył człowiek bogów, osadził ich w miejscach niedostępnych i ich mocom oddał swój los ...
SeventyThree
AKTYWNY

Telefon:: Lenovo A806
ROM: 16GB

Postprzez sheargenkram » 23 gru 2014, o 02:47

snajp napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Znalazłem ceryfikaty CE, FCC, RoHS na stronie, lecz nie są one na telefony, bo takowych z tego co widzę nie sprzedaje, ale dziękuję, może się przyda!

Piotrek90 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Wygląda na to, że to to. Pokażę to jutro w UC i dowiem się, czy to jeden z dokumentów o który im chodzi, czy muszę innego szukać. Na pewno będę im spamował pocztę jeśli okaże się, że wymagają ode mnie innych dokumentów.
sheargenkram

Postprzez sheargenkram » 23 gru 2014, o 15:24

Sprawa wygląda następująco. Rozmawiałem przed godzinką z dwoma miłymi panami celnikami i dowiedziałem się, że na telefonach brakuje kilku naklejek CE, a instrukcja jest w języku chińskim. Odwołać się oczywiście mogę, jednakże nikt do tej pory nie uzyskał pozytywnej odpowiedzi od UKE, więc nie wróżą mi odmiennej decyzji. Na odwołanie mam 7 dni, lecz nie wiem w jakim czasie muszą mi odpowiedzieć, z tego co powiedział urzędnik, to sprawa może trwać spokojnie z miesiąc, przez co mogę już nie być w stanie napisać prośby o odesłanie do adresata, co będzie skutkowało postępowaniem sądowym w celu zniszczenia mienia. Dodatkowo dowiedziałem się, że wysłali do ekspertyzy również zamówione przeze mnie dwa inne przedmioty, mianowicie tablet oraz głośnik BT, również nie liczę na pozytywną odpowiedź. Tak więc mogę jedynie odradzić zamawianie większej elektroniki na adres na terenie Wielkopolski.

Dla leniwych, w skrócie: Jestem telefon w plecy przez brak naklejek, odradzam zamawianie większej elektroniki na teren wielkopolski.

Dziękuję jednak wszystkim, którzy się wypowiadali w tym temacie, nie liczyłem na tak duży odzew.
sheargenkram

Postprzez SeventyThree » 23 gru 2014, o 16:20

Brzmi to nie wiarygodnie, jeśli było to sprowadzane na własne potrzeby, a nie do wprowadzenia do obrotu na terenie PL/EU ... pójdź tym tropem i sprawdź.
żeby był jakiś porządek i sens wszystkiego nieznanego, stworzył człowiek bogów, osadził ich w miejscach niedostępnych i ich mocom oddał swój los ...
SeventyThree
AKTYWNY

Postprzez sheargenkram » 23 gru 2014, o 16:52

SeventyThree napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Oczywiście przemyślę i przejrzę możliwe sposoby odwołania, jednakże wysyłanie im papierów dot. oryginalności czy zgodności z europejskimi standardami nie jest niestety wyjściem z tej sytuacji.
sheargenkram

Postprzez szymi » 23 gru 2014, o 16:57

SeventyThree napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

dlaczego po raz kolejny wylewasz swoje głupoty w tym wątku? po raz kolejny tobie coś się wydaję... nie ma znaczenia czy na użytek własny czy na sprzedaż
szymi
AKTYWNY

Pochwały: 69
Telefon:: Vernee Thor

Postprzez SeventyThree » 23 gru 2014, o 17:04

szymi, a ty jesteś w 100% pewny tego co piszesz?
bo jeśli tak, to podziel się rzeczowymi argumentami, linkami do przepisów, itp ...
SeventyThree
AKTYWNY

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI