• Reklama

Zatrzymanie radia przez UC Zabrze

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Zatrzymanie radia przez UC Zabrze

Postprzez Punisher » wtorek, 8 lipca 2014, 10:48

Tyle się tych cwaniaków porobiło teraz na allegro. Chciałem zamówić sobie jakieś buciki, oczywiście pierwsza strona w kategorii sportowe to airmaxy za 175 zł. Z tymi złodziejami trzeba coś zrobić, a nie zatrzymywać paczki w WER-ach, które adresowane są na odbiorcę końcowego.
Jakieś pytania ? Pisz na PW :)
Punisher
AKTYWNY

Pochwały: 4

Reklama

Postprzez rinamo » wtorek, 8 lipca 2014, 12:07

Fake mylisz sie. Sprytny sprzedajacy przeciez moze sie rozliczac z us od kwoty wplacanej na konto przez allegrowiczow i wtedy jest czysty...
rinamo

Postprzez fake4r » wtorek, 8 lipca 2014, 12:32

A myślisz że ilu się rozlicza ? ;] Akurat moja informacja jest potwierdzona z pewnego źródła, więc tylko informuję.
Ale co do takiego rozliczenia o którym piszesz to nie wiem dokładnie bo nie jestem księgowym ale wydaje mi się że nie do końca masz rację, gdyż wtedy powinien jeszcze zapłacić vat za sprowadzanie przedmiotów z po za EU. Ale to jak mówię mogę się mylić nie jestem księgowym.
Ogólnie chodzi mi o to że UC zbierają informację od ludzi kupujących od pośredników z allegro i jak już nazbierają trochę to wtedy przyatakują.
fake4r
VIP

Pochwały: 190

Postprzez drago68 » wtorek, 8 lipca 2014, 12:47

Sprzedający nie musi płacić opłaty vat lub cła na dany towar. Obowiązkiem jest to osoby która u niego zapłaciła i sprowadziła.
Tak samo jest z sklepami oferującymi zakup w USA lub w Chinach.
Przeważnie sprzedający na allegro maja napisane, że oferują "usługę zakupu" danego towaru, czyli swoja marże i od tego płaca podatki.
Do końca to nie wiem czy jest to legal czy nie..............
Przez takich sprzedających, kupujący na allegro gdy coś zakupił poza UE a nie zapłacił opłat celnych, bo się udało, może je zapłacić nawet do 3 lat. Wyłapują takich sprzedających i biorą wykazy kupujących, którym przychodzą do zapłaty opłaty celne.
Tak było w przypadku mojego kolegi, który kupił ponad rok temu kamerkę i musiał zapłacić opłaty.....
drago68
VIP

Pochwały: 85

Postprzez marx » wtorek, 8 lipca 2014, 16:43

to ciekawe z kąd się borą te akcje z uregulowaniem vatu rok po zakupie przedmiotu z zagranicy za pośrednictwem allegro.
Wystrczy że taki typ wpada w ręce organów skarbowych i jego klienci też od razu sa podani na tacy przez alledrogo.
Wtedy zakupy z aledrogo przestają być prezentem i podatki muszą byc odprowadzone zgodnie z prawem.
marx
Administrator

Pochwały: 193

Postprzez bar4u » wtorek, 8 lipca 2014, 19:02

Poczekajcie tylko do końca roku jak UC nie zrobią planu rocznego i wezmą się za listy z allegro... Dla nich to czysta robota, lista 1000 transakcji z danymi kupujących, cenami i czysta kasa... Znam jeden taki przypadek że po roku od zakupu na allegro ktoś dostał pismo. Akurat miał VAT opłacony..
bar4u
AKTYWNY

Pochwały: 5

Postprzez fake4r » wtorek, 8 lipca 2014, 19:46

drago68 nie wydaje mi się, bo taki zapis że oferuje usługę ma się nijak, gdyż na allegro ktoś wystawia dany telefon dajmy na to za 500zł i ta kwota jest jako sprzedaż, to nie ważne że realny zysk ma np te 50 czy 100zł ale sprzedał przedmiot na allegro za 500zł i taka kwota go obowiązuje.
fake4r
VIP

Pochwały: 190

Postprzez PmkBarca » wtorek, 8 lipca 2014, 21:20

Podczepię się pod ten temat gdyż sytuację mam niemal bliźniaczą, jednak produkt droższy, a co za tym idzie - więcej kasy mogę stracić.

Kupiłem na allegro iPhona 5, oczywiście sprzedający zadeklarował jako gift do 20 USD.

Deklaracja pod rygorem art 233 k.k. mnie nieco martwi. Jak wyglądają Wasze doświadczenia, czy celnik potrzebuje po prostu papierek i machnie ręką czy chętnie się przyczepi do tak "sztandarowej" sytuacji (bo każdy celnik wie że 19/20 takich paczek to żaden prezent a produkt kupiony na allegro.

Czy napisanie do nich zwykłego maila z tłumaczeniem że jest to prezent od osoby poznanej przez pracę (pracuję dla korporacji międzynarodowej) jest taką deklaracją i mogą ją potem wykorzystać przeciwko mnie? I czy może zadziałać taki mail?

Poradźcie proszę co mogę zrobić, każdy pomysł się liczy, a ja już zdecyduję na podstawie Waszych doświadczeń, jakie ryzyko podejmę.

Aukcja opiewała na 1600zł...

Z góry dzięki!
PmkBarca

Postprzez Mad_MAX » wtorek, 8 lipca 2014, 21:25

PmkBarca napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Najpierw to trzeba by się zastanowić czy to NA PEWNO oryginalny produkt , jeśli tak , to nie widzę przeszkód żeby napisać mejla , że to prezent i tyle , O ILE , na Invoicie nie ma jako sprzedawcy/nadawcy firmy wpisanej :)
HTM H9001 -> Star N8000 -> Star N9800 -> Elephone P8 Pro -> Lenovo K3 Note -> Xiaomi Mi MAX :)
Mad_MAX
AKTYWNY

Pochwały: 9

Postprzez dytruff » wtorek, 8 lipca 2014, 22:23

Przeczytaj ustawę o podatku VAT. Taka moja dobra rada.
dytruff
AKTYWNY

Pochwały: 8

Postprzez PmkBarca » środa, 9 lipca 2014, 11:10

Produkt jest oryginalny.
Na przesyłce jest jedynie napisany nadawca, który jest osobą fizyczną oraz dane przewoźnika. Nie zostało wysyłane żadnym kurierem, tylko listem poleconym ekonomicznym.
Napiszę w takim razie, że jest to prezent od osoby fizycznej. I niech się dzieje wola Nieba ;)
PmkBarca

Poprzednia strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI