• Reklama

Zatrzymanie przesyłki przez Urząd Celny podejrzenie podróbek

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Zatrzymanie przesyłki przez Urząd Celny podejrzenie podróbek

Postprzez Czapa » 5 mar 2014, o 14:57

Witam,
Mam niemiłą sytuację. Otóż kupiłem 200szt. okularów słonecznych na aliexpress, wysyłka DHL.
Na moje zdziwienie otrzymałem od DHL e-maila, że przesyłka została zatrzymana przez Urząd Celny, w związku z podejrzeniem, że zakupiony towar jest podrobiony (w załączniku pismo od naczelnika urzędu). Najlepsze jest to, że nie wiedziałem o tym, iż przedmiot jest podróbką. Na zdjęciach nie było żadnego logo, miały to być najzwyklejsze okulary rowerowe po 2 $.
No i teraz mam pytanko do osób być może zorientowanych. Co mam zrobić w takiej sytuacji i ogólnie co się stanie z towarem? Czy zostanie on zniszczony (jeśli podejrzenia okażą się właściwe) czy zostanie zwrócony nadawcy? Ponadto, czy mogę liczyć na zwrot pieniędzy po otworzeniu sporu?
No i tak ogólnie prosiłbym o jakieś wskazówki jak to najlepiej rozegrać najlepiej dla mnie, żeby nie zostać jeszcze obciążony żadnymi innymi kosztami w postaci sankcji itp.
Z góry dzięki,
pozdrawiam
Czapa

Telefon:: samsung

Reklama

Re: Zatrzymanie przesyłki przez Urząd Celny podejrzenie podr

Postprzez bartazzz » 5 mar 2014, o 15:12

z praktyki wynika że najlepiej jest się nie przyznać i zarządać odesłanai towaru a od chińczyka żądać zwrotu.
Była tu na forum podobna historia i kupujący się przyznał i doszło do ugody z Calvin Klein, gdyby odesłał miałby mniejszy problem. Byc moze ta osoba wypowie się w temacie
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
bartazzz
VIP

Pochwały: 100
Telefon:: Redmi
ROM: MIUI POLSKA

Postprzez Robbo » 5 mar 2014, o 16:14

Nie kupowałeś podróbek masz na to dowód w postaci screena z zamówienia. Nic Ci nie mogą zrobić.

Ja i LG G2
Robbo
AKTYWNY

Pochwały: 14
Telefon:: Samsung Galaxy Nexus
ROM: MIUI V5

Postprzez lajsta » 5 mar 2014, o 16:27

Ależ mogą, mogą - jeśli okażą się podróbką. Jeśli tak będzie to w prawie każdej sytuacji będziesz w plecy, bo dopóki nie sprawdzą, to ich nie odeślą a nie odeślą, bo jest podejrzenie, że są podróbką. Jedyna opcja pozytywna to taka, ze po ekspertyzie okularu nie okażą się podróbką - wtedy zostaną co najwyżej ovatowane i doręczone do Ciebie. Jeśli to podróba to nie zgadzaj się na żadne ugody, płacenia itp tylko weź udział w postępowaniu karnym. Screeny z aukcji oraz dowody przelewu uwolnią Cie od podejrzenia świadomego sprowadzania podróbek na obszar PL a co za tym idzie koszty zniszczenia pokryje skarb państwa i nie będzie mowy o jakimkolwiek "ugadywaniu się" z producentem oryginałów. Twoją stratą będzie jedynie towar. Tak więc czekaj na ekspertyzę, którą UC musi przeprowadzić aby zdecydować "co dalej z tym fantem zrobić".
lajsta
AKTYWNY

Pochwały: 10
Telefon:: NubiaZ7mini

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI