• Reklama

[PROBLEM] Zatrzymanie paczki przez urząd celny

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

[PROBLEM] Zatrzymanie paczki przez urząd celny

Postprzez KonradCzL » 31 sty 2014, o 17:45

Witam wszystkich forumowiczów !

Chciałbym prosić was o pomoc. Otóż z tej oto aukcji http://www.aliexpress.com/snapshot/312188884.html zamówiłem 40szt zegarków. Wartość 160$ (dostałem jakiś rabat od chińczyków). Zegarki mają napis na tarczy "CK" (Calvin Klein). 24-01-2014r zatrzymane zostały przez urząd celny WER-Zabrze, w poniedziałek 27-01-2014r został do mnie wysłany list o przesłanie kompletu dokumentów drogą e-mail. Przesłałem skan dowodu, screenshot z potwierdzeniem przelewu banku i screenshot z aliexpress.
Do dnia dzisiejszego nie dostałem żadnej wiadomości na temat paczki. Cały czas śledziłem paczkę na śledzenie-paczki, poczta polska. Zadzwoniłem do WER-Zabrze. Miła pani powiedziała mi, że w paczce znaleziono 40szt zegarków CK i przyjdzie list mnie - pismo z urzedu celnego ze paczka zostala zatrzymana i jest podejrzenie o podróbki. Dowiedziałem się też, że rzecznik CK może nie być zainteresowany sprawą i odeślą do mnie produkt z cłem i podatkiem, ale też może być zainteresowany i pójdzie na ugodę prawdopodobnie:
- zniszczenie produkutu przez wynajętą firmę = ok. 300-400zł
- odszkodowanie od 2000-8000zł (nie mam pojęcia skąd wezmę taką kwotę, mam 20 lat, jestem studentem).

Czy ktoś miał podobny problem ? Wybrnął z takiej sytuacji (głównie chodzi mi o tą ogromną kwotę odszkodowania)? Proszę o porady !
Dziękuję wszystkim z góry za zainteresowanie.
KonradCzL

Telefon:: HTC

Reklama

Re: [PROBLEM] Zatrzymanie paczki przez urząd celny

Postprzez qbus » 31 sty 2014, o 17:51

Nie byłem w takiej sytuacji, ale wielokrotnie ludzie pisali o tym, żeby nie zamawiać poróbek bo łapią, zwłaszcza w takiej ilości, która wskazuje na chęć wprowadzenia poróbek do obiegu.

Moment, w którym popełniłeś błąd, to wysłanie potwierdzeń do UC że faktycznie nabyłeś z całą świadomościa i odpowiedzialnością ten produkt - po prostu przyznałeś się do zakupu. Niestety, teraz wszystko zależy od tego co zrobi przedstawiciel CK. Nie chcę Cię straszyć, ale przedstawicielstwo CK może nawet założyć sprawę cywilną w sądzie i ... wygraną ma w kieszeni.

Musisz czekać na rozwój spraw.
qbus

Pochwały: 4
Telefon:: zte

Postprzez KonradCzL » 31 sty 2014, o 18:05

Na aukcji którą podałem wyżej, nie ma CK, więc mogę podać, że zostałem wprowadzony w błąd ?? http://www.aliexpress.com/snapshot/312188884.html
KonradCzL

Postprzez bartazzz » 31 sty 2014, o 18:28

To Twoja jedyna linia obrony. Trzeba było napisać że to nie Twoje i żeby odesłali, z chińczykiem byś dogadał całkowity lub czesciowy zwrot kasy a teraz nikt z nas Ci nie pomoże

Wysłane z mojego ZTE V970 za pomocą Tapatalk 4
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
bartazzz
VIP

Pochwały: 100
Telefon:: Redmi
ROM: MIUI POLSKA

Postprzez fake4r » 31 sty 2014, o 18:33

Dokładnie podaj aukcję i sami zobaczą że na niej znaki zastrzeżone sa usunięte w photoshopie ;)
Tak że w zasadzie spałbym spokojnie.
fake4r
VIP

Pochwały: 204
Telefon:: Redmi 3

Postprzez KonradCzL » 31 sty 2014, o 19:06

Spać spokojnie to ja na pewno teraz nie będę, student bez kasy i jak pomyślę sobie, że mam dostać 8000zł to mnie wykręca.

Tylko teraz jak mam się bronić tą aukcją. Przydałby mi się ktoś kto był w takiej sytuacji :)
KonradCzL

Postprzez miruk » 31 sty 2014, o 21:58

Przecież na tej aukcji nie ma nic o CK więc ja bym się nie przejmował, chciałeś kupić zwykłe chińskie nie brandowane zegarki, a to chyba nie jest zabronione. Jeśli zegarki są inne niż przedstawione i opisane na aukcji to chińczyk oszukał i niech jego skarżą. Dla mnie to w ogóle jest niepojęte że mogą takie kary dawać zwykłemu Kowalskiemu za to że zobaczył coś na necie i sobie zamówił (i przy okazji dla rodziny), niby skąd on ma wiedzieć czy jakaś rzecz jest podróbą i że akurat takie same z wyglądu zegarki robi CK. Moim zdaniem największa kara jaka Cię może spotkać to strata kasy którą zapłaciłeś za towar, musisz się tylko trzymać takiej wersji. Idąc dalej czasem nawet jak jakiś towar jest ze znaczkiem jakiejś mało znanej firmy której nie znam to skąd mam wiedzieć czy kupuję podróbę i że popełniam takie wielkie przestępstwo.
Oczywiście inaczej sprawa wygląda jak ktoś importuje duże ilości na firmę z myślą sprzedaży, wtedy musi dokładnie wiedzieć co chce sprzedawać i tu chyba maja te kary zastosowanie.
miruk

Telefon:: SGS2
ROM: Stock

Postprzez KonradCzL » 31 sty 2014, o 22:20

Wrócę do momentu, kiedy dziś rozmawiałem z panią WER-Zabrze urzędu celnego... Powiedziała, że przyszło 40zegarków CK. I zaczęła mówić dalej, ja tego nie zaprzeczyłem, ani nie potwierdziłem. Ponieważ nie wiedziałem, że taki będzie dalszy tok sytuacji. Czyli w następnych fazach mam mówić, że zamawiałem zegarki, ale nie CK. Tylko komu ja to teraz będę tłumaczyc, skoro ona wyslala dokumenty rzecznika CK.
KonradCzL

Postprzez Grech » 31 sty 2014, o 22:50

40 zegarków na raz to całkiem spora paczka musiała być. Jeśli dobrze policzyłem to miała jakieś 40x50x60. Myślę że paczki od określonej wielkości idą na prześwietlenie i później do rewizji.
Grech
AKTYWNY

Pochwały: 10

Postprzez eSbe » 1 lut 2014, o 01:16

jak sie nie mysli o konsekwencjach to tak jest. Byles swiadomy co zamawiasz.
Watpie zeby te rozmowy byly nagrywane w WERze, wiec spokojnie.
Tlumaczyc sie bedziesz w sadzie w najgorszym wypadku.
Trzymaj sie tego co chlopaki pisza i bedzie wszystko ok.

ps; jak w wiezeniu bedziesz mial neta to daj znac jak to wszystko wygladalo : P
eSbe
AKTYWNY

Pochwały: 7
Telefon:: czajna

Postprzez miruk » 1 lut 2014, o 02:13

Wiecie co, a mi się wydaje że nas straszą takimi karami tylko ci co mają w tym interes, czyli cwaniacy z allegro co sprowadzają takie towary masowo i sprzedają z przebitką 100-200% (bo z tego co widzę to są tacy i jakoś się nie boją tych kar i więzienia) oraz sprzedawcy i producenci oryginalnych towarów. Sam mam zamiar zamówić interfejs do diagnostyki samochodu z kompletem kabli i się trochę waham bo paczka będzie dość duża ( waga około 5kg) i nie mogę znaleźć info jak to przechodzi przez UC, sprowadzał ktoś jakieś kabelki do diagnostyki ? Na alledrogo jest ich pełno więc jakoś przechodzą, tylko jak napisałem wcześniej cena drugie tyle co u ryżowego.
Ostatnio edytowano 1 lut 2014, o 02:15 przez miruk, łącznie edytowano 1 raz
miruk

Telefon:: SGS2
ROM: Stock

Postprzez bartazzz » 1 lut 2014, o 02:15

był gdzieś post że ktoś ściągał bodajrze ELM i nie było problemu
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
bartazzz
VIP

Pochwały: 100
Telefon:: Redmi
ROM: MIUI POLSKA

Następna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI