• Reklama

[PROBLEM] Zatrzymanie paczki przez urząd celny

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: [PROBLEM] Zatrzymanie paczki przez urząd celny

Postprzez romanwielki » 15 wrz 2014, o 12:10

Srali muchy bedzie wiosna.

Kolejny co probuje sie pozbyc konkurencji w brudny sposob, wypisujac w internecie bzdury jaki to nasz UC jest przebiegly.
Polska to nie Ameryka.
romanwielki

Telefon:: apple

Reklama

Postprzez bumbum » 15 wrz 2014, o 18:57

romanwielki napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Obyś miał rację. Nie chciałbyś przeżyc tych nerwów które ja przezyłem przez głupi zegarek. Nie wiem co masz na mysli piszac "konkurencji", kupuje tylko dla siebie, a jesli kupuje dla kogoś z forum to z życzliwości i nie biorę za to złamanego grosza.

Nie zastanawia Was to dlaczego teraz paczki w WER Warszawa kwitną po 2 dni? Kiedys jak było w trackingu Wer Warszawa to nastepnego dnia paczka była u odbiorcy. Jeszcze kilka miesięcy temu nie martwiłem się ze zapłącę VAT za smartphona, kupowali je moi znajomi, koledzy i rodzina i nikt nie płacił. Teraz co druga paczka leci do UP Poznan chociaz to nie moje województwo i region.
Czekam na Xiaomi Mi A1
bumbum
VIP

Pochwały: 29
Telefon:: brak (czekam)

Postprzez kotus1992 » 16 wrz 2014, o 10:55

W zwiazku z tym ze nie znalazlem konkretnej odpowiedzi na zadnym forum.
Co jest w przypadku gdy przesyłka zostanie zatrzymana w UC, możliwe iż w środku jest podróbka, jednak na aukcji nie ma żadnej informacji o Logo, oraz nie widnieje ono na zdjęciach. CO robic w takiej sytuacji? Wypierać sie przesyłki czy wysłać dokumenty? Tak naprawde nie wiem co chinczyk mi wysłał.
kotus1992

Telefon:: nokia

Postprzez bumbum » 16 wrz 2014, o 12:49

zacytuje fragment e-mail otrzymanego od prawnika
"Szanowny Panie,
po zapoznaniu się z przedstawionym przez Pana stanem faktycznym
informuję, iż na tym etapie sprawy nie powinno być z Pana strony powodów
do niepokoju; nie można przypisać Panu odpowiedzialności za kopiowanie,
podrabianie, a tym bardziej wprowadzanie do obrotu (to obciąża
producenta i sprzedawcę). Jako kupujący nie miał Pan nawet możliwości
zapoznania się z zakupionym towarem i jego właściwościami, a tym
bardziej nie wprowadził Pan, ani też nie miał obiektywnej możliwości
wprowadzenia do obrotu tego towaru poprzez darowiznę czy inną czynność
prawną. Jako że z okoliczności sprawy nie wynikają żadne przesłanki do
stwierdzenia Pana odpowiedzialności, a informacja otrzymana z Urzędu
jest ustna i nieprecyzyjna, zalecam pilny kontakt w razie otrzymania
jakichkolwiek pism w tej sprawie."

A byłem w identycznej sytuacji co Ty.

jesli 1 sztuka i nie jestes swiadomy tego ze podróbka to spoko.

Autor postu otrzymał pochwałę
Czekam na Xiaomi Mi A1
bumbum
VIP

Postprzez romanwielki » 16 wrz 2014, o 14:59

bumbum:

Zbyt bardzo się uniosłem, po prostu jestem przeczulony na tego typu SPEKULACJE.
Czytałem już tego typu wypowiedzi kilka lat temu, do dziś czcze obietnice na temat walki z podróbkami nie zostały wcielone w życie.
Jeśli chodzi o zegarek, to faktem jest, że nasz UC ma alergię na nie, w zamawianiu tego towaru należy być ostrożnym.

Pozdrawiam
romanwielki

Telefon:: apple

Postprzez bumbum » 25 wrz 2014, o 10:17

No fakt, na zegarki ma alergie i na torebki. Znajomi zamawiaja conversy , NIke i inne cuda i pomimo ze paczki duze to zawsze przechodza. Kurde a ja sie cykam i zawsz patrze czy gdzies znaczka nie ma.
Teraz chce kupic córce takie buty http://www.aliexpress.com/item/Fashion- ... 37813.html bo jej się cholernie podobają, no i zaczałem śledztwo i okazało się ze to krój Martensa. Nigdzie nie jest napisane ze to martensy, nawet metka z tyłu ma co innego niz mają martensy. Pod spodem tez nie ma, ale kto wie co chińczyk poretuszował.
Czekam na Xiaomi Mi A1
bumbum
VIP

Postprzez hellhammer » 25 wrz 2014, o 10:52

Bzdura i jeszcze raz bzdura, jak sprowadzwszz 1-2 sztuki dla siebie to nic zlego nie ebzdie, zadne akcje :D tak jak ktos ujal wyzej srali m... bedzie wiosna. Jesli sproawdasz duze ilosci to wiadomo sprawa!! Na uzytek wlasny mzoesz do handlu nie i ot roznica!! a przeciez nikt nie sprowadza sobie np 1000 zegarkow na uzytek wlasny!! Wiec bumbum przestac gadac glupoty, moze u Ciebei inaczej sytuacja wygladala.
chodzi o wprowadzanie na rynek podrobek i przemyt a nei o to ze ktos kupil pojedyncza rzecz i sie okazala podrobka. bez przesadyzmu. wprowadzasz panike.

Zobacz na necie ile ludzi kupuje podrobki telefonow samsunga(wiadomo na aukcji logo zamazne, a na telefonie np zdrapka ktora mzoesz zdrapac i masz logo, majtki kelvina kleina, zegarki np CK, dresy itp adidasa,nike itp. I jak ktos kupi sobie 1-2 rzeczy musi miec naprawde wielkiego pecha zeby mu cofneli, ale zadne sprawy karne nie obejumja tego.
Wiadomo jak ktos sprwadza to w ilosciach hurowych i wproawadza an rynek lub istnieje takie podejzrzenie to wiadomo ze to jzu sprawa sadaowa,dochodzenie itp.
hellhammer
VIP

Pochwały: 25
Telefon:: sony

Postprzez bumbum » 25 wrz 2014, o 12:22

hellhammer napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Niby jak u mnie wyglądała? Zamówiłem zegarek, 1 sztuke, nigdy wczesniej nie kupowałem od tego sprzedawcy ani nigdy podobnego zegarka. A jednak zatrzymali, więc nie gadaj mi ze nie. Masz racje, za 1 sztuke sprawy nie ma, zabiorą i na tym koniec, ale sam fakt ze strata.
Czekam na Xiaomi Mi A1
bumbum
VIP

Postprzez hellhammer » 25 wrz 2014, o 12:26

bumbum napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Niby jak u mnie wyglądała? Zamówiłem zegarek, 1 sztuke, nigdy wczesniej nie kupowałem od tego sprzedawcy ani nigdy podobnego zegarka. A jednak zatrzymali, więc nie gadaj mi ze nie. Masz racje, za 1 sztuke sprawy nie ma, zabiorą i na tym koniec, ale sam fakt ze strata.

no to co piszesz ze do sadu ciagaja itp :D takie zycie. ja juz klka zegarkow kupilem i nawet jakbym stracil te 5$ to co to za roznica? Tak samo jak cos kupujesz i Ci dowala vat, ryzyko, mozesz zawsze kupowac oryginaly w PL :D
hellhammer
VIP

Pochwały: 25
Telefon:: sony

Postprzez bumbum » 25 wrz 2014, o 13:07

do sądu za kilka sztuk, nie za jedną. Ale uwierz mi ze strachu najadłem się co niemiara, a było to akurat przed urlopem i wczasami.
Czekam na Xiaomi Mi A1
bumbum
VIP

Postprzez kotus1992 » 25 wrz 2014, o 14:05

Według Polskiego prawa, nie możesz sprowadzać podróbek ( świadomie), nawet jeżeli jest to towar na własny użytek. Tak samo istnieje coś takiego w prawie iż kupując dany towar po bardzo okazyjnej cenie np z chin, powinieneś się domyślać iż może być to podróbka i mogą być CI postawione zarzuty obrotu podróbkami. Bardzo żadko kontrolują pojedyncze sztuki, natomiast można znaleźć wiele przykładów na internecie iż to też ma miejsce.
kotus1992

Telefon:: nokia

Postprzez Tombat_old » 25 wrz 2014, o 17:25

A dopytując się do odpowiedzi kotusa - czy telefony: xiaomi, iocean... nie są podróbami, a tym samym nie należy się obawiać sprawadzania tego na własny użytek?
Tombat_old

Telefon:: samsung

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI