• Reklama

[PROBLEM] Zatrzymanie paczki przez urząd celny

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: [PROBLEM] Zatrzymanie paczki przez urząd celny

Postprzez lajsta » 23 lut 2014, o 19:24

Poprzednicy mają rację. Trochę się pospieszyłeś. Szkoda, że wcześniej tego nie przeczytałem. Trzeba było - nawet po przesłaniu dokumentów dotyczących zakupu - przesłać do UC pismo z wyjaśnieniem, że zostałeś wprowadzony w błąd i nie masz zamiaru odpowiadać za sprowadzenie podróbek do kraju. Trzeba było zaproponować odesłanie towaru do sprzedawcy albo skierowanie sprawy do sądu gdzie na pewno być ją wygrał skoro screeny z aukcji wyraźnie wskazują, że nie ma tam logo CK. Zegarki kupiłeś bo Ci się po prostu podobały. Teraz wygląda, że się po prostu troszeczkę podłożyłeś idąc na ugodę z CK, bo tak jak ktoś wcześniej zaznaczył w Polsce, na szczęście, obowiązują:
Art. 5 Kpk
§ 1. Oskarżonego uważa się za niewinnego, dopóki wina jego nie zostanie udowodniona i stwierdzona prawomocnym wyrokiem.
§ 2. Nie dające się usunąć wątpliwości rozstrzyga się na korzyść oskarżonego.
oraz
art. 1 Kk
§ 3. Nie popełnia przestępstwa sprawca czynu zabronionego, jeżeli nie można mu przypisać winy w czasie czynu.

Przypisanie winy w tym przypadku musiałoby polegać na udowodnieniu, że wiedziałeś, że sprowadzasz podróbki CK. A jak to zrobić? Należałoby przesłuchać w charakterze świadka sprzedawcę lub dotrzeć do Twojej korespondencji mailowej ze sprzedawcą, z której wynikałoby, że wiedziałeś, że kupujesz podróbki CK. W każdym innym przypadku każdy sąd, w oparciu o ww przepisy, musiałby Cię uniewinnić a zegarki zniszczyć na koszt państwa. CK mogliby co najwyżej pouczestniczyć w procesie i wydać trochę kasy na swojego pełnomocnika. Tak czy siak uważam, że masz teraz możliwość wystąpienia o full refund gdyż towar do Ciebie nie dotarł jeśli, zaznaczam - jeśli, nie miałeś wiedzy, że kupujesz podróbę i w czasie rozmowy ze sprzedawcą nie padła w tej kwestii informacja. Zresztą tak czy siak wystąpiłbym o zwrot. To akurat nic nie kosztuje.
lajsta
AKTYWNY

Pochwały: 10
Telefon:: NubiaZ7mini

Reklama

Postprzez homar » 26 lut 2014, o 00:25

Zastanawiam się co by było, gdybym zamówił podróbeczkę np. Samsung Galaxy Note 3, jedną sztukę, ale świadomie. Bo w takim wypadku ilość nie wskazuje na to, że chcę tym handlować. Polskie prawo zabrania wprowadzania do obrotu towarów oznaczonych znakiem zastrzeżonym, ale czy prywatny import jest wprowadzaniem od obrotu?
homar
AKTYWNY

Telefon:: Elephone P6000

Postprzez mrergie » 26 lut 2014, o 00:35

Zamawiając jedną sztukę to robisz to tylko na własny użytek - do obrotu towaru nie wprowadzasz, robiłbyś to gdybyś zamawiał ilość wykraczającą poza możliwości własnego użytku - 2 czy 3 szt jeszcze może przejdą, z większą ilością mógłbyś mieć problem. W razie kontroli zależy to także od celnika, będzie wredny czy miał zły humor to nie przepuści - ale chyba raczej nie ma problemów z 1 sztuką.
telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon

A kogo to w ogóle obchodzi?
mrergie
VIP

Pochwały: 69
Telefon:: 佳域 S3S

Postprzez Mad_MAX » 26 lut 2014, o 01:23

mrergie napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Niestety ale wprowadzasz w błąd , według polskiego prawa wszystko co przechodzi przez UC jest wprowadzane do obrotu , czy to na własny użytek , czy do sprzedaży. To pierwsza kwestia , a druga to taka:

1. Kto w celu wprowadzenia do obrotu oznacza towary podrobionym znakiem towarowym
lub oznaczone takim znakiem towary wprowadza do obrotu, podlega
grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

;-)
HTM H9001 -> Star N8000 -> Star N9800 -> Elephone P8 Pro -> Lenovo K3 Note -> Mi MAX 2GB/16GB -> Mi MAX 2 4GB/64GB (Sprzedam) -> MI MIX PRO 6GB/256GB
Mad_MAX
AKTYWNY

Pochwały: 9
Telefon:: Xiaomi Mi MAX 2
ROM: 7.1.1

Postprzez mrergie » 26 lut 2014, o 01:32

Hm, no dobrze, to przepraszam ;-) Spotykałem się ze sprzecznymi informacjami widocznie i sam też nie byłem do końca pewien jak to pisałem. W każdym razie - i tak wynika z tego że nie powinno być problemem zamówienie podróbki bez firmowego loga lub z innym napisem.
telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon

A kogo to w ogóle obchodzi?
mrergie
VIP

Pochwały: 69
Telefon:: 佳域 S3S

Postprzez Mad_MAX » 26 lut 2014, o 01:35

mrergie napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Nie no , po prostu cię poprawiłem odnośnie PRZEPISÓW i PRAWA , nic osobistego ;-) , a jest jak jest. Mam nadzieję , że cię nie uraziłem :) Tak jak piszesz , jeden się przywali i będą kłopoty , a jeden przepuści :)
HTM H9001 -> Star N8000 -> Star N9800 -> Elephone P8 Pro -> Lenovo K3 Note -> Mi MAX 2GB/16GB -> Mi MAX 2 4GB/64GB (Sprzedam) -> MI MIX PRO 6GB/256GB
Mad_MAX
AKTYWNY

Telefon:: Xiaomi Mi MAX 2
ROM: 7.1.1

Postprzez romanwielki » 27 lut 2014, o 23:39

Ciekawi mnie sytuacja, w które wykorzystamy sposób obrony przed tego typu problemami "na głupka".
Mianowicie wypieramy się faktu, że zamówiliśmy dane dobro i prosimy celników o odesłanie paczki do nadawcy.
Czy tego typu rozwiązanie sprawdzi się w przypadku, gdy wcześniej UC zatrzymał naszą paczkę w celu zapłacanie VAT?

Byłbym daleki od dzielenia paczki na "użytek własny" oraz "do sprzedaży".
Wg mnie czy dostaniemy 1 podróbkę, czy 10 wpływa jedynie na wysokość kary, a nie na fakt, czy w ogóle do niej dojdzie, więc gdy UC zatrzyma naszą paczkę, a mamy świadomość, że w środku są podrobione markowe produkty proponuje wyżej wymienioną metodę "na głupka".

Pozdrawiam,
Roman
romanwielki

Telefon:: apple

Postprzez eSbe » 28 lut 2014, o 12:13

Roman, wystarczy że nie odezwiesz się na otrzymany list. Wtedy z automatu wysłać do nadawcy po20dniach.
eSbe
AKTYWNY

Pochwały: 7
Telefon:: czajna

Postprzez pablohoney » 6 mar 2014, o 02:34

eSbe napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Witam, czy to potwierdzona informacja ?? Taka opcja jest najłatwiejsza nie ma się co oszukiwać. Nie odpowiadać na list = przesyłka odesłana na koszt UC = otwarcie sporu o zwrot i refound pieniędzy z ali. A potem już kolejne zamówienie i liczenie na farta, że tym razem przejdzie :) (pod warunkiem, że to nie UC Zabrze :lol: :lol: :lol: :lol: )
pablohoney

Telefon:: HTC

Postprzez kapao0 » 6 mar 2014, o 10:18

A później się dziwić, dlaczego Chińczycy nie wysyłają paczek do Polski.. Zamawiasz coś to spodziewaj się vatu. Jeśli uda Ci się ominąć to masz farta i tyle.
kapao0
AKTYWNY

Pochwały: 10
Telefon:: OnePlus 5
ROM: OxygenOS

Postprzez dytruff » 6 mar 2014, o 10:34

Z tego co pamiętam, nieuregulowanie opłat celnych i podatków nie stanowi podstawy do zwrotu pieniędzy z ochrony kupujących aliexpress.

Wysłane z mojego ZTE V975 przy użyciu Tapatalka
dytruff
AKTYWNY

Pochwały: 8
Telefon:: ZTE v975
ROM: B06

Postprzez rk.rk » 6 mar 2014, o 10:48

jest gdzieś napisane " przed zamówieniem zapoznaj się z przepisami celnymi swojego kraju " Jak escaluje spór to nie masz szans na zwrot z powodu naliczenia podatku.
rk.rk
AKTYWNY

Telefon:: Z7 mini

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI