• Reklama

Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez hergar » 19 wrz 2014, o 19:29

Witam wszystkich. To mój pierwszy post na forum, które obserwuję od paru miesięcy. Dziś przyszedł do mnie pierwszy telefon z Chin i raczej nie ostatni ;) to IOcean X7s-t, jestem pozytywnie zaskoczony jakością wykonania, aczkolwiek tylna klapka mogłaby być z twardszego materiału. Ale do rzeczy. Paczka została zatrzymana w cle. Wysłałem dokumenty i po naliczeniu vatu wysłali do mnie. Mam pytanie. Kupowałem na 1949deal, na paczce zaznaczyli mp3 30$ i gift. W środku nie było żadnego paragonu itp. Czy w sytuacji gdybym potwierdził to dla UC i doszłoby do sprawdzenia zawartości to UC jest w stanie stwierdzić, że to nie mp3 tylko inne urządzenie itp.? Czy jest sens bawić się w tego typu akcje czy po prostu grzecznie podatek zapłacić? Pozdro
hergar
 
Posty: 11
Dołączył(a): 19 wrz 2014, o 19:16
Telefon:: Samsung

Reklama

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez matlos » 19 wrz 2014, o 19:31

moją paczkę o wartości 40zł też otworzyli :-/ dobrze że nie była to jakaś podróbka bo byłoby ciepło :)
Wysłane z Nokia 3310
matlos
 
Posty: 186
Dołączył(a): 1 sty 2013, o 16:32
Lokalizacja: po,lska
Pochwały: 6

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez TMK » 19 wrz 2014, o 19:40

hergar napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Zapłać i nie kombinuj. Przecież od dawna wiedzą co codziennie jest wypisywane na paczkach, a co jest w środku. Z całym szacunkiem do nielubianego urzędu, przecież nie zatrudniają idiotów... Dzisiaj chwilę rozmawiałem z sympatyczną celniczką z Zabrza, zawaleni robotą, paczek w cholerę, średnie opóźnienie tydzień.
TMK
 
Posty: 85
Dołączył(a): 27 lip 2014, o 14:19
Pochwały: 2
Telefon:: LG

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez hergar » 19 wrz 2014, o 19:42

Już zapłaciłem, po prostu zastanawiałem się czy na drugi raz jest sens kombinować. Teraz już wiem, że nie. Może następnym razem będę mieć więcej szczęścia i pójdzie bez vat-u ;)
hergar
 
Posty: 11
Dołączył(a): 19 wrz 2014, o 19:16
Telefon:: Samsung

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez drago68 » 19 wrz 2014, o 19:46

matlos napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Który UC...? można byłoby napisać aby wiedzieć, kto najwięcej otwiera paczek...?
No bo chyba UC Poznań ......"najlepszy" w otwieraniu.
Avatar użytkownika
drago68
VIP
 
Posty: 1960
Dołączył(a): 7 cze 2013, o 16:50
Lokalizacja: Małopolska
Pochwały: 86
Telefon:: Xiaomi RN4

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez TMK » 19 wrz 2014, o 19:50

Niech wpiszą "SEX gadget", może nie sprawdzą :mrgreen:
VAT jest kwestią fuksa, ostatnio coraz mniej paczek prześlizguje się. Podejrzewam, że dostali prykaz dopinania budżetu i sprawdzają co się da. Mój telefon już tydzień blokują, na tyle cała przesyłka się wlecze, że wczoraj kupiłem LG G2 i na razie przerwa w zakupach :)
TMK
 
Posty: 85
Dołączył(a): 27 lip 2014, o 14:19
Pochwały: 2
Telefon:: LG

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez marx » 19 wrz 2014, o 20:27

Koniec roku się zbliża to i plan trzeba wykonać, to samo było rok temu.
marx
Administrator
 
Posty: 12516
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 01:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 270
Telefon:: Dual sim

Re: Odp: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez dytruff » 19 wrz 2014, o 21:06

W marcu poluzują.

Wysyłane z mojego ZTE V975 za pomocą Tapatalk 2
Avatar użytkownika
dytruff
AKTYWNY
 
Posty: 762
Dołączył(a): 21 kwi 2013, o 23:43
Lokalizacja: śląskie
Pochwały: 8
Telefon:: ZTE v975
ROM: B06

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez elpolacco » 21 wrz 2014, o 08:42

Jeśli mieszkam 40km od Krakowa to przez który urząd celny przejdzie paczka?
elpolacco
 
Posty: 10
Dołączył(a): 11 sie 2014, o 16:28
Telefon:: LG

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez drago68 » 21 wrz 2014, o 08:44

UC Zabrze....
Avatar użytkownika
drago68
VIP
 
Posty: 1960
Dołączył(a): 7 cze 2013, o 16:50
Lokalizacja: Małopolska
Pochwały: 86
Telefon:: Xiaomi RN4

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez Doman » 22 wrz 2014, o 11:14

Powiedzcie mi czy zatrzymuja jeszcze telefony za brak oznaczen CE czy ucichlo to troche?

Co sie dzieje jezeli zatrzymaja taka paczke? Jest on odsylana do sprzedawcy, ale na czyj koszt? Jak wyglada wowczas zwrot kosztow na Aliexpress? Czy dostaje sie pelna kwote z powrotem czy potracaja cos za przesylki?
Doman
AKTYWNY
 
Posty: 603
Dołączył(a): 13 maja 2014, o 16:16
Pochwały: 17
Telefon:: Xiaomi Redmi 3/4

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez mortimer » 22 wrz 2014, o 12:41

Poznań raczej zatrzyma i bez CE nie puści. Odeślą do dostawcy pod tym samym numerem trackingowym. Zwrot kosztów to raczej tylko przez dispute. Wynik zależy od podejścia sprzedawcy i Ali.
Avatar użytkownika
mortimer
AKTYWNY
 
Posty: 676
Dołączył(a): 21 wrz 2013, o 20:32
Lokalizacja: People's Republic of China
Pochwały: 96
Telefon:: , a w nim bateria.

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama