• Reklama

Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez dytruff » 24 mar 2014, o 17:20

Upierać się nie możesz. Musisz oświadczyć. Zwolnienie z VAT stosuje się pod pewnymi warunkami. Wszystko jest podane w ustawie o podatku od towarów i usług. Odpowiadasz pod odpowiedzialnością karną.

Wysłane z mojego ZTE V975 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
dytruff
AKTYWNY
 
Posty: 762
Dołączył(a): 21 kwi 2013, o 23:43
Lokalizacja: śląskie
Pochwały: 8
Telefon:: ZTE v975
ROM: B06

Reklama

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez peter1987 » 24 mar 2014, o 20:25

OK,
Dziękuję bardzo za informacje.
peter1987
 
Posty: 4
Dołączył(a): 24 mar 2014, o 15:14
Telefon:: Lenovo

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez lajsta » 24 mar 2014, o 21:31

peter1987 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


No i tu jest najistotniejsza rozbieżność w naszym myśleniu. Jak myślisz, co by się stało gdyby UC uwierzył w Twoje zapewnienia, że to prezent a potem wyszłoby na jaw, że jednak kupiłeś towar, he? Stałbyś się sprawcą czynu zabronionego a więc mówiąc kolokwialnie przestępcą skarbowym. Jeśli takie coś nazywasz "pomaganiem szczęściu" to gratuluję. Potem się naród dziwi, że wszędzie za granicą mają nas za cwaniaków i kombinatorów (że nie wspomnę o złodziejach i oszustach). Stereotypy są niesprawiedliwe ale ktoś na nie dla nas zapracował niestety.

Zamawianie u Chińczyka z kolei nie jest w żadnej mierze dziadowaniem tylko zwykłym wyborem ukształtowanym zasadami działania wolnego rynku - skoro można mieć ten sam towar taniej (ale legalnie) to po co przepłacać? Słowo legalnie ma tu kluczowe znaczenie. Legalnie to znaczy w pełnym koszcie, z wymaganymi opłatami (np. cło, akcyza, podatek itp.). W naszym przypadku to i tak wypada co najmniej kilkadziesiąt procent taniej niż u nas za wszelkiej maści Samsungi, LG, iPhony i nawet ZOPO z zoposhop.pl. Kombinowanie, a mówiąc wprost - oszukiwanie, jeśli już nasza przesyłka została wytypowana jest dla mnie "dziadowaniem", bo nie dość, że jesteśmy w stanie mieć towar legalnie taniej to jeszcze "dziadujemy" aby było jeszcze taniej.
I jeszcze raz powtórzę - NORMALNIE JEST Z VAT.

Autor postu otrzymał pochwałę
Avatar użytkownika
lajsta
AKTYWNY
 
Posty: 478
Dołączył(a): 3 lut 2013, o 17:12
Lokalizacja: Teraz Polska
Pochwały: 10
Telefon:: NubiaZ7mini

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez snajp » 28 mar 2014, o 01:03

Moja paczka od 26.03 od godziny 20.50 jest w Warszawie. Niestety do teraz status sie nie zmienił. troche się obawiam że zatrzymali paczkę na cle, bo w paczce są buty. I teraz mam pytanie co robić, jak przyślą pismo?
odpisać im czy odpuścić temat. Niby to jedna para na użytek własny, ale nic nie wiadomo. Czy miał ktoś podobną sytuację, niekoniecznie z butami, ale z jakimiś podróbkami które zostały zatrzymane na cle. Chodzi mi o jedną sztukę (parę). Dodam że buty to nie są Nike, ani Adidasy, tylko trochę mniej znana firma.
snajp
AKTYWNY
 
Posty: 549
Dołączył(a): 10 sie 2013, o 08:40
Pochwały: 26
Telefon:: Huawei Honor 3C
ROM: MIUI

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez dytruff » 28 mar 2014, o 01:04

Salomon. Nie panikuj.

Wysłane z mojego ZTE V975 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
dytruff
AKTYWNY
 
Posty: 762
Dołączył(a): 21 kwi 2013, o 23:43
Lokalizacja: śląskie
Pochwały: 8
Telefon:: ZTE v975
ROM: B06

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez snajp » 28 mar 2014, o 01:15

Salomony jeszcze nie dotarły to inne buty :)
snajp
AKTYWNY
 
Posty: 549
Dołączył(a): 10 sie 2013, o 08:40
Pochwały: 26
Telefon:: Huawei Honor 3C
ROM: MIUI

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez snajp » 28 mar 2014, o 10:18

Edit:
Buty przeszły, ale dziwne że trzymali prawie dwa dni. W ostatnich dniach miałem kilka paczek i żadna nie była trzymana dłużej niż 12 godzin. Być może była sprawdzana, i dlatego taki długi czas leżała na cle?
snajp
AKTYWNY
 
Posty: 549
Dołączył(a): 10 sie 2013, o 08:40
Pochwały: 26
Telefon:: Huawei Honor 3C
ROM: MIUI

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez bumbum » 28 mar 2014, o 16:28

Jesli napiszemy oswiadczenie, ze przesyłka zawiera prezent od przyjaciela z chin a nie przekroczy wartosci 45eur, nie płacimy ani cła ani VATu.
"Towary w małych ilościach o charakterze niehandlowym, wysyłane z państwa trzeciego przez osobę fizyczną do innej osoby fizycznej, mieszkającej na obszarze celnym Wspólnoty, są zwolnione z należności celnych przywozowych do równowartości 45 euro.

Za przywóz o charakterze niehandlowym uważa się przywóz przesyłek, które jednocześnie:
• mają charakter okazjonalny,
• zawierają towary wyłącznie na własny użytek odbiorcy lub jego rodziny, które nie wskazują ani swoim charakterem, ani ilością na ich przeznaczenie handlowe;
• są wysyłane do odbiorcy przez nadawcę bez żadnego rodzaju opłat."
Nalezności celno przewozowe to również VAT.

W mojej rodzinie mam agenta celnego z licencją i wiem cos o przepisach. To samo mówił mi urzednik w UC.
Oczywiscie na paczce nie moze byc nadawcy np. jakiegos sklepu, nick z aliexpress itp.
Przesyłki tylko od osoby prywatnej. W oswiadczeniu piszemy: Wartość przesyłki dla celów celno-przewozowych wynosi......tyle i tyle.
Meizu Pro 6 Plus
Avatar użytkownika
bumbum
VIP
 
Posty: 1405
Dołączył(a): 17 paź 2012, o 21:20
Lokalizacja: Honolulu
Pochwały: 38
Telefon:: Meizu Pro 6 Plus
ROM: Flyme 6.1.0.0G

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez peter1987 » 28 mar 2014, o 17:55

A co w sytuacji gdy sprzedawca zadeklarował mini DVR czy coś takiego (rejestrator wideo) a idzie telefon lenovo?
Przyszło pismo, rozumie że najlepiej przesłać dowód wpłaty i w oświadczeniu napisać że jest telefon mimo że na fakturze jest mini DVR?
Faktura jest w Wordzie i mógł bym sam ją zmienić ale z tego co wiem sprzedawca wysłał razem z telefonem wydrukowany egzemplarz z wpisanym mini DVR...
peter1987
 
Posty: 4
Dołączył(a): 24 mar 2014, o 15:14
Telefon:: Lenovo

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez lajsta » 1 kwi 2014, o 08:13

Gdy dostałem telefon, na paczce było napisane: gift - MP5Player 45$ (inwencja Chińczyka)i przeszło bez echa. Gdy kupiłem kamerkę DVR do auta za 40$ celny się dowalił ale zanim jeszcze przyszedł list zadzwoniłem do WER, ustaliłem nr księgi magazynowej i wysłałem im prawdziwe skany i paczka na drugi dzień wyszła bez naliczeń. Okazało się, że na deklaracji celnej Chińczyk napisał: gift - DVR 40$. Jak widzisz nie ma reguły.
Avatar użytkownika
lajsta
AKTYWNY
 
Posty: 478
Dołączył(a): 3 lut 2013, o 17:12
Lokalizacja: Teraz Polska
Pochwały: 10
Telefon:: NubiaZ7mini

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez roki » 20 kwi 2014, o 21:54

zatrzymal mi UC zegarki, w pismie napisali ze brak dowodu zakupu/rachunku, to wyslalem screenshota z ali i kupa, zakwalifikowane jako podroby, sprawa skierowana do kancelari prawnej, od ktorej otrzymalem pismo ze mam zaplacic 5tys zl i po sprawie bedzie.......... co robic??? mial ktos cos podobnego??? w paczce bylo 5szt zegrkow "casio"
roki
 
Posty: 14
Dołączył(a): 20 kwi 2014, o 21:31
Telefon:: HTC

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez fake4r » 20 kwi 2014, o 22:05

Zajeba*eś sprawę, trzeba było się nie przyznawać do tej paczki i by ją odesłali. Teraz Twoją jedyną drogą obrony może być właśnie ta aukcja gdzie kupiłeś jeżeli nie tam zdjęć z logo to według mnie masz duże szanse wyjść cało z tego.
Avatar użytkownika
fake4r
VIP
 
Posty: 5981
Dołączył(a): 4 lip 2013, o 12:55
Lokalizacja: ChRL
Pochwały: 215
Telefon:: Redmi Note 8

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron