• Reklama

Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez wacie72 » 9 lut 2017, o 09:59

Zobacz jaki ty masz adres podany w zamówieniu , jeżeli sprzedawca pomylił adres to tylko i wyłącznie jego wina .
Zawsze możesz iść na swoją pocztę i spróbować to odkręcić , tylko nie jestem pewien czy dasz radę , wszystko moze zależeć od ludzi na poczcie.
Avatar użytkownika
wacie72
VIP
 
Posty: 856
Dołączył(a): 18 maja 2014, o 14:59
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 49
Telefon:: Redmi Note 7

Reklama

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez blue_voyager » 9 lut 2017, o 10:05

Nie chce mi sie wierzyć, że to wina sprzedawcy. Programy pocztowe działają w ten sposób, że importują dane klienta, nic sie samemu nie wpisuje, więc na nalepce adresowej jest raczej to co klient wpisał.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez wacie72 » 9 lut 2017, o 11:00

Blue , masz racje , nikt teraz nie przepisuje adresów , to pole na pewno jest automatycznie uzupełniane.
Dlatego należy sprawdzić jaki ma się adres wysyłki podany w szczegółach zamówienia i wszystko będzie jasne.
Avatar użytkownika
wacie72
VIP
 
Posty: 856
Dołączył(a): 18 maja 2014, o 14:59
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 49
Telefon:: Redmi Note 7

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez fake4r » 9 lut 2017, o 11:06

wacie72 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Albo w dniu doręczenia udać się po ten błędny adres i czekać na listonosza :-D
Avatar użytkownika
fake4r
VIP
 
Posty: 5981
Dołączył(a): 4 lip 2013, o 12:55
Lokalizacja: ChRL
Pochwały: 215
Telefon:: Redmi Note 8

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez clorox » 9 lut 2017, o 11:29

Albo udać się już teraz i po prostu uprzedzić o pomyłce. Przynajmniej będzie wiadomo kto tam mieszka i czy trzeba będzie załatwić jednak na poczcie.
"Trzeba mieć dużo cierpliwości, by się jej nauczyć." - Stanisław Jerzy Lec
Avatar użytkownika
clorox
VIP
 
Posty: 1421
Dołączył(a): 22 cze 2015, o 17:44
Pochwały: 96
Telefon:: Cool 1
ROM: leree

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez fake4r » 9 lut 2017, o 11:31

Też niezły pomysł.
Avatar użytkownika
fake4r
VIP
 
Posty: 5981
Dołączył(a): 4 lip 2013, o 12:55
Lokalizacja: ChRL
Pochwały: 215
Telefon:: Redmi Note 8

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez dziuby » 14 lut 2017, o 06:36

Moj telefon na dniach powinien się zameldować w Wawie, a w dalszej kolejnosci przechwyci go pewnie celny w Zabrzu. Podjade na WER osobiscie go odebrać, to mogę podpytać jak to u nich jest z tym CE, czy moze lepiej nie podejmować tematu. Jak radzicie?
dziuby
 
Posty: 24
Dołączył(a): 8 gru 2013, o 23:34
Telefon:: samsung

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez kemotsilf » 15 lut 2017, o 12:19

Mój telefon nadal w kontroli w UP Przemyś od 2017-01-23 15:08, ktoś się orientuje z jakiego okresu teraz są odprawiane paczki w Przemyślu?? Niedługo stuknie miesiąc, nigdy więcej nie zamówię telefonu pocztą z chin:( 2 miesiące czekani to już lekka przesada:)
kemotsilf
 
Posty: 110
Dołączył(a): 3 lut 2014, o 12:38
Telefon:: Lenovo

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez swiecki45 » 16 lut 2017, o 14:13

Ja przez omyłkę kliknąłem standardową przesyłkę .Na cle wisi już miesiąc, oczywiście też w Przemyślu .Dodzwonić się nie mogę,masakra.... Pozycja księgi magazynowej 259/17
swiecki45
 
Posty: 53
Dołączył(a): 17 maja 2015, o 22:18
Telefon:: LG

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez clorox » 16 lut 2017, o 15:14

Dla oczekujących na odprawę telefonu w UP Przemyśl nie ma dobrych wieści: certyfikat-ce-zatrzymanie-przesylki-przez-uc-t32737-228.html#p332144
"Trzeba mieć dużo cierpliwości, by się jej nauczyć." - Stanisław Jerzy Lec
Avatar użytkownika
clorox
VIP
 
Posty: 1421
Dołączył(a): 22 cze 2015, o 17:44
Pochwały: 96
Telefon:: Cool 1
ROM: leree

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez SpeedoFST » 18 lut 2017, o 00:35

Witam,

a ja mam takie zapytanie:

w FAQ napisano, że podatek vat naliczany jest od kursu dolara podanego w tabelach, obowiązujących cały miesiąc, o tych:

http://www.finanse.mf.gov.pl/clo/kursy- ... sci-celnej

Otóż skroili mnie na vat za żarówki samochodowe kupione na ali za 46,55$ i vatu do zapłacenia 47 zeta no plus te 17,90.

Jakbym nie liczył to mi te 47 nie wychodzi - jak wezmę kurs z lutego to niecałe 44, no kupiłem niby w styczniu - jak wezmę kurs ze stycznia to niecałe 46. Jedyne co pasuje to 23% wyliczone z mojego pdf z banku z obciążenia karty kredytowej 206pln.

Jak to właściwie jest? Wychodzi, że najlepiej dawać im zrzuty, na których nie ma płatności w PLN zawartej w żadnym miejscu, takie jak z paypal ;)
SpeedoFST
AKTYWNY
 
Posty: 374
Dołączył(a): 13 cze 2015, o 21:08
Pochwały: 15
Telefon:: SGS8

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez sebjag » 22 lut 2017, o 08:51

UP Przemyśl mój telefon trzyma już od 16.01. Wszystko co chcieli otrzymali tego samego dnia którego otrzymałem pismo. W tej chwili stoi u nich już kolejna paczka. Telefon głuchy oczywiście.
Stąd moje pytanie.
Za tydzień kończy mi się okres ochronny na ali. Co należy zrobić? Pisać o przedłużenie czasu?
Ostatnio edytowano 22 lut 2017, o 08:53 przez sebjag, łącznie edytowano 1 raz
sebjag
 
Posty: 18
Dołączył(a): 10 lut 2014, o 22:15
Pochwały: 1
Telefon:: se

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

  • Reklama
cron