• Reklama

Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez Envil » 5 sty 2017, o 21:32

ketyso napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Też miałeś fakturę ze sklepu na 240PLN?


Wysłałem im screena z kwotą 221 złotych, bo tyle zapłaciłem.
Teraz pluję sobie w brodę, bo nie zaznaczyłem wyraźnie, że tablet kosztował 55$, a nie standardowe 99... Obawiam się, że mogło im się nie chcieć przyjrzeć zdjęciu i wywalili podatek od pełnej kwoty.
Avatar użytkownika
Envil
 
Posty: 42
Dołączył(a): 19 lis 2015, o 08:42
Telefon:: Lenovo

Reklama

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez ketyso » 5 sty 2017, o 21:37

Często zamawiam z Chin i zawsze liczę się z zapłatą Vat-u,ale teraz to jakieś przegięcie,najgorsze jest to że na przesyłkę czekam od listopada i gdyby były poprawne moje dane to bym ją odebrał i złożył odwołanie o poprawne wyliczenie,a tak to podejrzewam że nie będą chcieli ze mną wcale rozmawiać.
ketyso
 
Posty: 0
Dołączył(a): 27 lis 2016, o 05:53
Telefon:: Xiaomi

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez ketyso » 5 sty 2017, o 21:40

Ja wysłałem do UC screen faktury ze sklepu i wyraźnie napisałem że kwota zapłacona to 240 PLN a nie USD
ketyso
 
Posty: 0
Dołączył(a): 27 lis 2016, o 05:53
Telefon:: Xiaomi

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez Envil » 5 sty 2017, o 21:48

Pozostaje mi liczyć na odrobinę szczęścia.

Powiedzcie, jeśli będzie powyżej tych 70 kilku złotych, to nie odbierać i od razu pisać maila do UC? Jeśli tak, to co napisać?
Czy może od razu próbować się dodzwonić?
Avatar użytkownika
Envil
 
Posty: 42
Dołączył(a): 19 lis 2015, o 08:42
Telefon:: Lenovo

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez wacie72 » 5 sty 2017, o 22:57

Normalnie zapłać tą kwotę którą ci wystawili a jak będziesz miał inne zdanie co do kwoty to piszesz wtedy odwołanie.
Inaczej się tego nie załatwia.
Avatar użytkownika
wacie72
VIP
 
Posty: 856
Dołączył(a): 18 maja 2014, o 14:59
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 49
Telefon:: Redmi Note 7

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez Envil » 6 sty 2017, o 15:01

wacie72 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Czekaj, ale muszę się upewnić.
Nawet jeżeli przyjdzie zapłacić 200 złotych, to mam przyjąć i dopiero później pisać do nich?
Bo chyba nie zrozumiałem.
Avatar użytkownika
Envil
 
Posty: 42
Dołączył(a): 19 lis 2015, o 08:42
Telefon:: Lenovo

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez blue_voyager » 6 sty 2017, o 15:06

Tak masz zrobić. Składasz reklamację.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez marcoos1 » 6 sty 2017, o 15:33

Czego tu nie rozumieć?
Ludzie, szukajcie analogii to prostych sytuacji gdzie nikt nie ma wątpliwości co trzeba zrobić.
Przykłady:
- Kupiłeś w Tesco mikser (marki Tesco), zapłaciłeś kartą, zepsuł się, Co robisz? Robisz chargeback z karty czy idziesz do sprzedawcy i walczysz o naprawę, wymianę czy zwrot kasy?
Tak samo zakupy w Chinach. Coś nie tak to nie od razu spór paypal (czy spór ali), tylko najpierw rozmowa ze sprzedawcą.
- Sytuacja druga. Kupujesz cole w Auchanie, na półce cena 10zł a przy kasie nabija 15zł. Płacisz i idziesz do centrum obsługi klienta i zwracają 5zł. Mogłeś jeszcze odłożyć cole i wyjśc bez towaru. Ale nie masz nić do popijania.
Tak samo sprawa zapłaty VATu. Naliczono za dużo VATu to płacisz i idziesz do organu naliczającego i walczysz o zwrot nadpłaty. Mogłeś odmówić, ale wtedy musisz zapłacić za odesłanie towaru do Chin, bo to nie wina sprzedawcy, że UC naliczył za dużo podatku.

Przy zakupach w internecie (Chiny, Polska czy USA) trzeba myśleć racjonalnie. To nie fizyka kwantowa. Nie komplikujmy sobie rzeczy. Nie strzelajmy do muchy z armaty. Sprzedawców w necie traktujmy tak jak tych w sklepie osiedlowym. Jak sprzedawca oszust to całe osiedle o tym wie i jego opinia jest zła to go olewamy i idziemy na drugą ulicę. Dobry sklep to idziesz i nie pyskujesz sprzedawcy, nie straszysz chargebackiem, nie nazywasz oszustem od razu jak coś cie się nie podoba itd. Tak samo postępujmy z osobą z drugiej strony monitora.
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez Envil » 6 sty 2017, o 19:54

marcoos1 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Wydawało mi się to trochę niejasne, tym bardziej z faktu, że próba pomyślnego skontaktowanie się z UC graniczy z cudem.
Dziękuję za uświadomienie, że jest się osobą mniej rozgarniętą. No ale nie każdy musi wiedzieć wszystkiego, prawda?
Avatar użytkownika
Envil
 
Posty: 42
Dołączył(a): 19 lis 2015, o 08:42
Telefon:: Lenovo

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez marcoos1 » 6 sty 2017, o 20:30

To było nie tylko do ciebie skierowane. Poczytaj trochę forum i zobaczysz, że ludzie mają generalnie jakieś problemy z zakupami w Chinach (nie chodzi o sprzedawców a bardziej procedury właśnie). Przy zakupach na osiedlu wiedzą co robić, wiedzą też co robić (coraz więcej) przy zakupach na allegro a przy Chinach prawie każdy problem starają się rozwiązać na dwa sposoby:
- spór w paypal/chargeback w banku
- nie odbieram paczki i niech wróci do Chińczyka a ja otworzę spór o zwrot całości

Chodzi o to, że w ten sposób szkodzą nie tylko sobie, bo przy zbyt dużej ilości takiego zachowania, sprzedawcy ustawią "nie wysyłam do Polski" i ucierpimy wszyscy.
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez Kacperzasty » 7 sty 2017, o 13:10

Witam wszystkich, mam prośbę o poradę. 11 listopada zamówiłem MiBanda 2s i z tego co widzę paczką utknęła gdzieś w transporcie:
Kraj docelowy - Śledzenie zajęło: 1685 ms
2016-11-23 21:00 Package in transportation
2016-11-23 20:26 WER Warszawa, Accepted in Poland
2016-11-18 00:43 SINGAPORE SAL, Package sent
Kraj pochodzenia - Śledzenie zajęło: 20244 ms
2016-11-23 20:26 Arrival at Processing Center (Country code: PL)
2016-11-21 12:22 Arrival at Destination Post (Country: PL)
2016-11-17 23:43 Despatched to overseas (Country code: PL)
2016-11-15 23:43 Received from Customer
Czas ochrony dobiega końca 11 stycznia!
Co powinienem zrobić? Żadnego listu ani awiza nie dostałem.
Z góry dziękuje za pomoc i wszelkie porady.
Avatar użytkownika
Kacperzasty
 
Posty: 41
Dołączył(a): 24 mar 2014, o 23:51
Pochwały: 1
Telefon:: SE K550i

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez fake4r » 7 sty 2017, o 13:19

Otwierać spór przed końcem czasu ochrony jeśli to na ali. Jeśli w sklepie kupowałeś to na paypal otwierasz spór (o ile płaciłeś paypalem).
Avatar użytkownika
fake4r
VIP
 
Posty: 5981
Dołączył(a): 4 lip 2013, o 12:55
Lokalizacja: ChRL
Pochwały: 215
Telefon:: Redmi Note 8

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości