• Reklama

Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez Warson » 26 paź 2016, o 12:11

Po jakim czasie od Informacji WER Warszawa, dzwonić do nich co dalej? dopiero paczka 2 dzień i nich leży. ?
Warson
 
Posty: 58
Dołączył(a): 9 mar 2015, o 19:01
Telefon:: Samsung Galaxy S V

Reklama

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez colander » 26 paź 2016, o 12:28

Moja jest od 12.10 zatrzymana i cierpliwie czekam. Co również polecam.
colander
 
Posty: 92
Dołączył(a): 18 mar 2015, o 16:28
Pochwały: 2

Kupno podróbek obuwia/odzieży

Postprzez gozdal177 » 28 paź 2016, o 21:58

Witam. Szukałem wiadomości na ten temat ale nie znalazłem konkretnej odpowiedzi. Czy jeżeli zamówię sobie podróbę butów albo np. kurtki z aliexpress i paczkę przechwyci UC to co bardziej mi się opłaca: nie przyznawać się do paczki i liczyć że zostanie zwrócona, a potem ewentualnie próbować odzyskać kasę od sprzedawcy z Chin? Czy płacić karę i dodatkową opłatę za zniszczenie podrobionego produktu?
gozdal177
 
Posty: 5
Dołączył(a): 2 mar 2014, o 14:35
Telefon:: Sony

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez wacie72 » 28 paź 2016, o 23:30

Sporadycznym wypadkiem opisanym tutaj było przyczepienie się do szalika . O innych problemach z ubraniami się nie słyszy.
Jak nie przyznasz się do paczki to możesz już kasy nie odzyskać i z tym trzeba się liczyć.
Avatar użytkownika
wacie72
VIP
 
Posty: 856
Dołączył(a): 18 maja 2014, o 14:59
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 49
Telefon:: Redmi Note 7

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez sadam8806 » 30 paź 2016, o 11:02

Witam,
mam zagwozdkę... Paczka trafiła na cło, wiem co mam robić ale, potwierdzenie przelewu będzie miało większą wartość ponieważ zapłaciłem za parę przedmiotów jednym przelewem. Cło będą liczyć od całej kwoty czy tylko od wartości przedmiotu? Różnica jest +/- 400zl.
sadam8806
 
Posty: 0
Dołączył(a): 27 kwi 2016, o 22:04
Telefon:: LG

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez skazi » 30 paź 2016, o 11:22

sadam8806 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Od całości.
skazi
AKTYWNY
 
Posty: 705
Dołączył(a): 26 maja 2015, o 14:59
Pochwały: 68
Telefon:: Xiaomi Mi5
ROM: Stock

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez Prezes000 » 7 lis 2016, o 14:41

Witam wszystkich.

Od 27 października wiszą mi 2 paczki na wer Warszawa. (adres docelowy na terenie Warszawy) Dostałem listy wysłałem im maile otrzymałem potwierdzenie że "email został dostarczony ale nie koniecznie zrozumiany" :-D . Dziś wysłałem jeszcze raz z przerobionymi zdjęciami na pdf. Rozumiem że nic mi nie pozostaje poza czekaniem? Może próbować się dodzwonić na numery z faq? Ktoś powinien spaść ze stołka za to nieodbieranie telefonów.
Prezes000
 
Posty: 0
Dołączył(a): 7 lis 2016, o 14:35
Telefon:: xiaomi

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez wacie72 » 7 lis 2016, o 16:39

10 dni ?
Już się tak nie złość , teraz pewnie w ciągu 2-3 dni zwolnią przesyłkę i dotrze do ciebie.Oczywiście po kolejnych kilku dniach dostawy przez pocztę :)
Avatar użytkownika
wacie72
VIP
 
Posty: 856
Dołączył(a): 18 maja 2014, o 14:59
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 49
Telefon:: Redmi Note 7

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez Prezes000 » 7 lis 2016, o 18:01

Może wybrać się do nich osobiście? Analogicznie potrzebne te same dokumenty? Jest szansa na szybki odbiór w ten sposób? Przyznacie że jest to irytujące jak w Polsce paczka tyle leży.
Ostatnio paczka UPSem Chiny-Warszawa szła do mnie 4 dni 12 godzin od przygotowania paczki do obioru. Przez Alaskę całą Amerykę i Niemcy. :-)
Prezes000
 
Posty: 0
Dołączył(a): 7 lis 2016, o 14:35
Telefon:: xiaomi

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez mkgga » 7 lis 2016, o 18:25

skazi napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Od całości.


Witam.Ja tez miałem problem bo Goldi nie wysłał przez nieporozumienie dwóch telefonów w jednej paczce EU Express,i ta druga wpadła na vat,oczywiscie za telefony płaciłem jednocześnie,czyli kwota dośc spora,ale zaryzykowałem i przesłałem tylko pdf zrzutu z ali oraz moje dane ,i opisałem że płaciłem kuponami i że nie mam potwierdzenia z płatności z konta bo płaciłem kuponami.Myślałem że to nie przejdzie ale o dziwo puścili ,dziś opłaciłem vat od wartości jednego telefonu nie dwóch.Mój Wer to Pruszcz,nie wiem jak w innych i czy inny celnik by puścił,ale mi się udało.
mkgga
 
Posty: 192
Dołączył(a): 12 mar 2014, o 16:03
Pochwały: 17
Telefon:: lg

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez clorox » 7 lis 2016, o 19:55

Przecież w ustawie o VAT jest jak byk, że nalicza się podatek od łącznej wartości artykułów w przesyłce. Czyli jak jest jeden telefon to z jakiej racji mają policzyć VAT za dwa?
"Trzeba mieć dużo cierpliwości, by się jej nauczyć." - Stanisław Jerzy Lec
Avatar użytkownika
clorox
VIP
 
Posty: 1421
Dołączył(a): 22 cze 2015, o 17:44
Pochwały: 96
Telefon:: Cool 1
ROM: leree

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez Efilon » 9 lis 2016, o 20:33

Trafił mnie UC w Warszawie. Przyszło zawiadomienie poleconym i jedną z opcji dostarczenia dokumentów jest osobiste stawiennictwo.
Próbował ktoś? (szukałem na forum ale znalazłem tylko pytania)
Jeśli tak to czy osobiste stawiennictwo umożliwia odbiór przesyłki na miejscu?
Efilon
 
Posty: 4
Dołączył(a): 22 mar 2016, o 23:14
Telefon:: Lenovo

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości