• Reklama

Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez ackix » 24 sie 2015, o 15:06

Ponowie pytanie.
Czy jak mam informację zatrzymano w cle to jest opcja ze uniknę podatku ? czy już takowej nie ma ?
ackix
 
Posty: 43
Dołączył(a): 1 sie 2015, o 09:55
Telefon:: HTC 820

Reklama

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez Gap12 » 24 sie 2015, o 15:11

Zależy jaka wartość jak cos droższego to vat będzie.
Gap12
 
Posty: 183
Dołączył(a): 23 lip 2013, o 10:07
Lokalizacja: Tarnów
Pochwały: 3
Telefon:: Mlais

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez ackix » 24 sie 2015, o 15:16

2x 120$ czyli wysyłam maila do uc
Dzięki
ackix
 
Posty: 43
Dołączył(a): 1 sie 2015, o 09:55
Telefon:: HTC 820

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez fake4r » 24 sie 2015, o 15:17

Poczekaj na list i poz.ks. magazynowej.
Avatar użytkownika
fake4r
VIP
 
Posty: 5981
Dołączył(a): 4 lip 2013, o 12:55
Lokalizacja: ChRL
Pochwały: 215
Telefon:: Redmi Note 8

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez Yaroo » 24 sie 2015, o 15:38

existe napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Yaroo, bylo juz o tym wielokrotnie na tym forum, tylko paru osobom sie UDALO odzyskac pieniadze
wytlumacze ci to - moze i innym sie przyda
- paczka odeslana a koszt odeslania nie jest dotowany jak w chinach i nie ma tu kombinacji, ze jako list, urzednik wysyla jak ma ochote - czyli najdrozej jak sie da
- nalezy sie oplata za te przesylke, ktora powinien w tym wypadku zaplacic odbiorca paczki
tu pytanie - jaki interes mialby chinczyk by za to placic ? i by te paczke odbuierac ?

moze miec interes tylko taki, ze go o to poprosisz i masz de facto tylko jedna mozliwosc aby odzyskac z tego jakies pieniadze - nawet nie wiem jaka byla wartosc tranzakcji: dogadac sie z chinczykiem
dogadac sie, czyli napisac do sprzedawcy, ze nastapil zwrot, wiec pokryjesz koszt zwrotu prosisz go by odebral zwrot i zwrocil Ci roznice jesli jakas zostanie
oplaca sie tym zajac bez wzgledu na wartosc, ale racjonalizm w tym jakis to chyba powyzej 50-70 dolcow, wowcza moze na piwo sie zwroci



Dzięki Existe, jako jedyny podszedłeś normalnie do sprawy. Na zadane pytanie od miesiąca nikt nie napisał nic sensownego oprócz Ciebie. Sęk w tym, że ja nie mam problemu na linii Ja-Chińczyk (czy odbierze paczkę, czy odda kasę, itp.) tylko mam problem z paczką która utknęła w UC. Nie wiem czy znajduje się nadal w celnym czy może została już odesłana do nadawcy.
Yaroo
 
Posty: 8
Dołączył(a): 28 lip 2015, o 09:54
Telefon:: LG

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez Yaroo » 24 sie 2015, o 15:44

Gap12 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!



Odebrałem z Chin powyżej 50 paczek, 3/4 razy nie odebrałem listu. Wnioskuj dalej :)
Yaroo
 
Posty: 8
Dołączył(a): 28 lip 2015, o 09:54
Telefon:: LG

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez Gap12 » 24 sie 2015, o 15:52

Nie chce sie kłocic bo to nie miejsce i czas ale nie wiem jaki jest sens zamawiania czegoś żeby później nie odbierać.Jedyną sensowną opcja wydaje mi się ominięcie vatu.Ale dobra koniec temu rob co chcesz tylko może nie chwal się tym na forum.
Gap12
 
Posty: 183
Dołączył(a): 23 lip 2013, o 10:07
Lokalizacja: Tarnów
Pochwały: 3
Telefon:: Mlais

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez Yaroo » 24 sie 2015, o 16:10

Gap12 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!



Ja pikole, a Ty dalej bierzesz informacje z kosmosu. Niczym się nie chwale, zadałem jedno proste pytanie, na które nikt sensownie nie odpowiedział. W zamian tego porusza się inne mniej znaczące kwestie. Niedługo ktoś przedstawi mi drzewo genealogiczne chińczyka u którego zrobiłem zakup - tylko po co? :).
Yaroo
 
Posty: 8
Dołączył(a): 28 lip 2015, o 09:54
Telefon:: LG

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez wacie72 » 24 sie 2015, o 16:35

Yaroo , Ty się pieklisz ale odpowiedź na Twoje pytanie już dawno padła.
Celny odesłał paczkę do nadawcy ze swoim numerem , więc skąd Ty i na jakiej niby podstawie masz wiedzieć jaki to numer.
Nie będziesz też wiedział czy paczka dotarła do chińczyka.
Avatar użytkownika
wacie72
VIP
 
Posty: 856
Dołączył(a): 18 maja 2014, o 14:59
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 49
Telefon:: Redmi Note 7

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez ar2rc » 4 wrz 2015, o 18:51

marcoos1 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Zawsze mnie interesuje w jakim celu ludzie kombinuja.
Zapewne zamawiajac to w 4 osobnych paczkach zrobiles to zeby uniknac zaplacenia cla/vat lub zeby zaplacic za 1 szt a nie za 4 (generalnie pomysl dobry).
Ale placac za wszystko jednym transferem automatycznie przyznajesz sie do wszystkich sztuk.
Czyli de facto zwiekszyles szanse ze zaplacisz cokolwiek w UC czterokrotnie, bo wystarczy ze zlapia 1/4 przesylek wyslanych do ciebie by zaplacic za wszystkie.
Genialne posuniecie.

Panowie zeby dokoptowac do kuponu za 30 dolcow zakupilem 3 przedmioty za 119 dolcow. (Jedna wpłata) Dwa z nich jest zatrzymanych tablet 75 $ glosnik 25 $ a zegarek 17 $ jeszcze w drodze... to vat zapłace za 119 baksów ? Czy tylko za tablet ?

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
ar2rc
AKTYWNY
 
Posty: 300
Dołączył(a): 14 mar 2014, o 13:43
Pochwały: 4
Telefon:: sgs4
ROM: omega

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez fake4r » 4 wrz 2015, o 19:43

Tylko tablet, tamte mają za małą wartość. Chyba że Ci jakoś dziwnie policzą za całość ;]
Avatar użytkownika
fake4r
VIP
 
Posty: 5981
Dołączył(a): 4 lip 2013, o 12:55
Lokalizacja: ChRL
Pochwały: 215
Telefon:: Redmi Note 8

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez ar2rc » 4 wrz 2015, o 19:54

fake4r napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Ale z banku jest jeden przelew za 119. Sprubuje wysłać wszystkie trzy zakupy z cenami zakupu i może przepuszczą.... i policzą tylko 75

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
ar2rc
AKTYWNY
 
Posty: 300
Dołączył(a): 14 mar 2014, o 13:43
Pochwały: 4
Telefon:: sgs4
ROM: omega

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron