• Reklama

Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez gabdziol » 5 lip 2015, o 23:07

gabdziol napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Mógłby ktoś odpowiedzieć na mój post?
gabdziol
 
Posty: 9
Dołączył(a): 16 gru 2014, o 19:47
Telefon:: S III

Reklama

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez radier » 6 lip 2015, o 06:38

Masz FAQ.

Taptaptap Mlais M52
Avatar użytkownika
radier
AKTYWNY
 
Posty: 395
Dołączył(a): 5 mar 2015, o 23:40
Pochwały: 11
Telefon:: Samsung

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez gabdziol » 6 lip 2015, o 10:43

Czytałem już. Chodzi mi przede wszystkim o to, czy w przypadku kiedy przyjedzie do mnie list to oni paczkę mają otwartą już? Oraz czy na 100% po 20 dniach wysyłają z powrotem? A także czy ewentualnie po tych 20 dniach otwierają paczkę czy nie interesuje ich,co tam jest i wysyłają z powrotem?
gabdziol
 
Posty: 9
Dołączył(a): 16 gru 2014, o 19:47
Telefon:: S III

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez Zupa1 » 6 lip 2015, o 15:29

gabdziol napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!



Nie panikuj!
Zaparz sobie melisę i czekaj na rozwój sytuacji. Jeżeli nie zatrzymają na cle to będziesz się cieszył rakietami . Jak zatrzymają to też będziesz się cieszył rakietami po zapłaceniu VAT-u Nie ma co panikować Jak będą chcieli dowód zakupu to im wyślesz (naliczą Ci bądź nie VAT, w zależności od wartości zakupu ), zapłacisz i po problemie.
Dlaczego tylu ludzi jest tak spanikowanych na samo hasło UC? Radzę się wam wszystkim porządnie zrelaksować :-)

Pozdrawiam
Zupa1
 
Posty: 123
Dołączył(a): 9 mar 2014, o 23:41
Pochwały: 6
Telefon:: IOcean x7HD

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez gabdziol » 6 lip 2015, o 16:40

Zupa1 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Nie panikuję, tylko chodzi o to, że nie jest to produkt oryginalny.
Dziś przyszedł właśnie listo pomimo, że nie zmienił się jeszcze status. Cały czas jest zatrzymano przez UC.
Piszesz żeby wysłać dokumenty... a jeżeli otworzą paczkę i zobaczą, że nie jest to oryginał? Tak wiem, że małe jest prawdopodobieństwo, że tak się stanie, ale zawsze jakieś jest. Dlatego zastanawiam się czy warto ryzykować i wysyłać?
gabdziol
 
Posty: 9
Dołączył(a): 16 gru 2014, o 19:47
Telefon:: S III

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez Zupa1 » 6 lip 2015, o 22:18

@gabdziol

Pomyśl, Oni chcą tylko abyś zapłacił VAT, prześlij im to co chcą, zapłać i ciesz się z nowych rakiet.
Nie sprowadzasz kontenera rakiet z chęcią wprowadzenia ich do obrotu.
Zrób tak jak napisałem a będziesz cieszył się zakupionymi rakietami i śmiał się z tego że miałeś jakieś tam obawy :-)
Zupa1
 
Posty: 123
Dołączył(a): 9 mar 2014, o 23:41
Pochwały: 6
Telefon:: IOcean x7HD

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez ddr » 6 lip 2015, o 22:29

To Cię zaskoczę, oni już otworzyli paczkę, a jeżeli odebrałeś list z UC to nie masz już innego wyboru jak wysłać dowód zakupu. :)
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.

Uwaga!
GEARBEST oszukuje kupujących!
Avatar użytkownika
ddr
VIP
 
Posty: 3728
Dołączył(a): 3 maja 2014, o 21:50
Pochwały: 135
Telefon:: Xiaomi Mi MIX 2
ROM: MIUI 10

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez gabdziol » 6 lip 2015, o 22:36

ddr napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Oczywiście, że mam inny wybór, ponieważ piszą w liście, że jeżeli nie wyślę w ciągu 20 dni dokumentów to paczka zostanie odesłana do nadawcy. Mimo wszystko dam sobie chyba spokój z tą paczką. Za dużo naczytałem się info na ten temat. Pewnie napiszecie żeby wysyłać, bo nic nie będzie, ale niech się trafi przewrażliwiony celnik to nie odpuści.
gabdziol
 
Posty: 9
Dołączył(a): 16 gru 2014, o 19:47
Telefon:: S III

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez thirtyseconds » 6 lip 2015, o 22:38

E tam pleciesz, mialem duzo zatrzymanych paczek i zadna nie byla otwarta.

Wysłane z mojego XT1021 przy użyciu Tapatalka
[size=85]Sprzedam nowe:
Lenovo K3 Note 700 zł
Avatar użytkownika
thirtyseconds
AKTYWNY
 
Posty: 543
Dołączył(a): 20 kwi 2014, o 11:48
Pochwały: 35
Telefon:: LeTV X600
ROM: EUI

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez haber01 » 6 lip 2015, o 22:41

gabdziol napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Oczywiście, że mam inny wybór, ponieważ piszą w liście, że jeżeli nie wyślę w ciągu 20 dni dokumentów to paczka zostanie odesłana do nadawcy. Mimo wszystko dam sobie chyba spokój z tą paczką. Za dużo naczytałem się info na ten temat. Pewnie napiszecie żeby wysyłać, bo nic nie będzie, ale niech się trafi przewrażliwiony celnik to nie odpuści.

Ja piernicze, co za człowiek dziwny. W sumie masz rację, jeszcze byś do więzienia poszedł za dwie paletki, albo coś, bo to wiadomo, co może zrobić przewrazliwiony celnik?
haber01
 
Posty: 138
Dołączył(a): 15 mar 2015, o 04:14
Pochwały: 7

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez gabdziol » 6 lip 2015, o 22:45

Ok, czyli na dobrą sprawę mam dwie możliwości:

1. wysłać dokumenty i czekać na przesyłkę (tak jak mówi większość z was);
2. nie wysyłać dokumentów i czekać aż odeślą do nadawcy (wiąże się to z jakimiś konsekwencjami czy temat się kończy?)

Jestem pierwszy raz w takiej sytuacji więc rozumiem wasze zdziwienie sytuacją, z którą wy mieliście do czynienia kilka razy.
gabdziol
 
Posty: 9
Dołączył(a): 16 gru 2014, o 19:47
Telefon:: S III

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez Zupa1 » 6 lip 2015, o 22:48

gabdziol napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Oczywiście, że mam inny wybór, ponieważ piszą w liście, że jeżeli nie wyślę w ciągu 20 dni dokumentów to paczka zostanie odesłana do nadawcy. Mimo wszystko dam sobie chyba spokój z tą paczką. Za dużo naczytałem się info na ten temat. Pewnie napiszecie żeby wysyłać, bo nic nie będzie, ale niech się trafi przewrażliwiony celnik to nie odpuści.


Nie radzę odsyłać. Ja za kasą za taką odesłaną paczkę czekam 1,5 miesiąca. Paczka od 18 maja wysłana przez UC nie doszła do chińczyka :-(
NIE PANIKUJ !!! Wyślij im co chcą i będzie po sprawie. za 2 dni będziesz miał rakiety.
Zupa1
 
Posty: 123
Dołączył(a): 9 mar 2014, o 23:41
Pochwały: 6
Telefon:: IOcean x7HD

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron