• Reklama

Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez robercuss » 1 lip 2015, o 00:12

U mnie też paczka była w 2 urzędach celnych, ale dotarła na miejsce w ciągu 5dni od zamówienia z tym, że moja paczka leciała z Czech i jak się okazuje chyba nic nie naliczyli bo zapłaciłem kurierowi taką kasę jaką miałem zapłacić i jak narazie nic więcej nie przyszło i przyjść nie powinno jeśli dobrze rozumiem FAQ:)
robercuss
 
Posty: 58
Dołączył(a): 15 maja 2015, o 01:03
Telefon:: Obecnie LG
ROM: 5.0.2

Reklama

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez control » 1 lip 2015, o 12:02

Ślimak napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Możesz się wypowiedzieć jak co czy zostały ci naliczone automatycznie jakieś opłaty celne, co może by wyjaśniało krążenie przesyłki po agencjach, czy po prostu taką drogę miała do pokonania zanim dotarła do ciebie ;-)
Avatar użytkownika
control
 
Posty: 161
Dołączył(a): 30 cze 2015, o 12:46
Telefon:: samsung

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez haber01 » 1 lip 2015, o 23:06

robercuss napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Nie ma cła między krajami UE, to nie było możliwości, abyś zapłacił cokolwiek... :mrgreen:
haber01
 
Posty: 138
Dołączył(a): 15 mar 2015, o 04:14
Pochwały: 7

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez robercuss » 2 lip 2015, o 00:11

No widzisz - dzięki za uświadomienie haber01 :)
robercuss
 
Posty: 58
Dołączył(a): 15 maja 2015, o 01:03
Telefon:: Obecnie LG
ROM: 5.0.2

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez gabdziol » 3 lip 2015, o 11:04

Witam,
zamówiłem dla kolegi "podróbkę" rakietki do tenisa ziemnego. Aktualnie status jest:
Zatrzymanie przez urząd celny 2015-07-01 16:32 WER Warszawa

Jest szansa, że to puszczą? Jeżeli zmieni się na "zatrzymano w cle" to co robić? Lepiej nie odpisywać na ich list?

Dzięki za odpowiedź.
gabdziol
 
Posty: 9
Dołączył(a): 16 gru 2014, o 19:47
Telefon:: S III

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez angela12627 » 4 lip 2015, o 19:07

Witam. Jak to jest jeśli nie odpowiesz na list czyli zignorujesz i po tych 20 dniach oni odsyłają do nadawcy? Czy numer śledzenia zostaje nadal ten sam? Czy w Polsce przez ten WER w ktorym zatrzymali naliczają jakieś koszty wysyłki i przez kogo zostają one pokryte?
angela12627
 
Posty: 63
Dołączył(a): 17 maja 2014, o 10:06
Telefon:: samsung

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez mortimer » 4 lip 2015, o 19:12

angela12627 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


1. tak, odsyłają.
2. tak, taki sam.
3. nie poniesiesz żadnych kosztów (jeżeli odsyła PP).
Avatar użytkownika
mortimer
AKTYWNY
 
Posty: 676
Dołączył(a): 21 wrz 2013, o 20:32
Lokalizacja: People's Republic of China
Pochwały: 96
Telefon:: , a w nim bateria.

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez angela12627 » 4 lip 2015, o 19:29

Wiem wiem ze odsyłają :) chodziło mi o to drugie ale dzi3ki za odp. Chodzi mi o to czy np ten chinczyk u którego zamawiałem będzie musiał coś zapłacić podczasz odbierania tej paczki, bo chce się z nim dogadać i właśnie potrzebuje to wiedziec ;)
angela12627
 
Posty: 63
Dołączył(a): 17 maja 2014, o 10:06
Telefon:: samsung

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez mortimer » 4 lip 2015, o 19:42

angela12627 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


o ile w ogóle ją będzie chciał odebrać, czasem potrzebna jest dodatkowa motywacja...
z płatnością za zwrot różnie bywa - przy opcji dostawy kurierem będzie musiał zapłacić, przy przesyłce PP o niskiej wartości już niekoniecznie - nie zawsze się opłaca zwrotne przesyłki odbierać i sprzedawcy dobrze o tym wiedzą. opisz może dokładniej co chcesz konkretnie zrobić, jest szansa, ze ktoś przerabiał podobny temat. i zajrzyj do FAQ zakupowego - odpowiedź może już tam być.
Avatar użytkownika
mortimer
AKTYWNY
 
Posty: 676
Dołączył(a): 21 wrz 2013, o 20:32
Lokalizacja: People's Republic of China
Pochwały: 96
Telefon:: , a w nim bateria.

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez angela12627 » 4 lip 2015, o 19:50

Towar jest wart niecale 130$ wysylany NL postem. Chce aby towar zostal odeslany po tych 20 dniach spowrotem i zwrot kasy z pokryciem kosztow wysylki tylko nie wiem ile takowa wysylka wynosi dlatego pytam ;)
angela12627
 
Posty: 63
Dołączył(a): 17 maja 2014, o 10:06
Telefon:: samsung

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez mortimer » 4 lip 2015, o 19:53

angela12627 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


no prosty rachunek - jeżeli za towar zapłaciłeś 130$ + koszt wysyłki, to ubiegasz się o zwrot 130$ + koszt wysyłki. jeżeli była darmowa, to ubiegasz się o zwrot 130$ i tyle.
Avatar użytkownika
mortimer
AKTYWNY
 
Posty: 676
Dołączył(a): 21 wrz 2013, o 20:32
Lokalizacja: People's Republic of China
Pochwały: 96
Telefon:: , a w nim bateria.

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez angela12627 » 4 lip 2015, o 19:55

Chce byc fair wobec chinczyka i chce pokryc koszty wysylki do mnie i spowrotem do niego ale nie wiem ile wynosza. Towar zamawialem z darmowa wysylka
angela12627
 
Posty: 63
Dołączył(a): 17 maja 2014, o 10:06
Telefon:: samsung

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron