• Reklama

Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez blue_voyager » 16 cze 2015, o 15:15

Czekać.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Reklama

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez fake4r » 16 cze 2015, o 15:16

Albo jak jesteś niecierpliwy to zadzwonić.
Avatar użytkownika
fake4r
VIP
 
Posty: 5981
Dołączył(a): 4 lip 2013, o 12:55
Lokalizacja: ChRL
Pochwały: 215
Telefon:: Redmi Note 8

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !!

Postprzez OneTreeHill86 » 23 cze 2015, o 20:17

Witam wszystkich mam mały problem sam zawaliłem sprawę :( a mianowice zamówiłem pasek skórzany na Ali i omyłkowo zamiast wysłać na swój adres wysłałem go na adres siostry i został zatrzymany na cłówce w WER Zabrze. Dzisiaj byłem u niej i odebrałem zawiadomienie z UC gdzie jest poz.Ks Mag i reszta instrukcji co trzeba im wysłać. Niestety od siostry nie odstane ani nr dowodu osobistego ani peselu i chce wysłać swoje dane czy jak im wysłe wszystko + moje dane (i opisze sytułącje) zaakceptują to czy będą robić problemy, czy muszę mieć upoważnienie od siostry<? bo nie chce żeby paczka wróciła do nadawcy. I czy da się zmienić adres placówki poczty ? Dzięki ża odp weteranom tego forum :)
OneTreeHill86
 
Posty: 1
Dołączył(a): 23 cze 2015, o 17:04
Telefon:: samsung
ROM: 5

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez fake4r » 23 cze 2015, o 20:23

Jeśli to podróba to radzę zapomnieć o tym pasku. A jak nie to napisz swoje dane screen z aukcji + screen albo pdf z banku i powinno być ok. Adresu dostawy teraz nie możesz zmienić.
Avatar użytkownika
fake4r
VIP
 
Posty: 5981
Dołączył(a): 4 lip 2013, o 12:55
Lokalizacja: ChRL
Pochwały: 215
Telefon:: Redmi Note 8

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez robercuss » 23 cze 2015, o 22:51

Witam, mam pytanie-zamowilem telefon z xiaomiforsale bo prwien osobnik polecil mi, ze gdy tam zamowie to jako, ze magazyn jest w pradze nie zaplace ani cla ani vatu, oczywiscie jak to bywa z moim szczesciem dzis na meila z poczty przyszla wiadomosc gdzie moge sprawdzic gdzie jest moja paczka i oczywiscie na piekny zielony kolor widnieje napis "wer zabrze" - paczke zamawialem za pobraniem wiec jeszcze nic nie placilem - czy ktos moze mo wyjasnic co teraz? Co to znaczy, czy dolicza vat czy clo, kiedy dostane paczke, jak to bedzie wygladac jako, ze to paczka za pobraniem i wyslana jest z czech a nie z chin?
Ostatnio edytowano 23 cze 2015, o 23:29 przez robercuss, łącznie edytowano 1 raz
robercuss
 
Posty: 58
Dołączył(a): 15 maja 2015, o 01:03
Telefon:: Obecnie LG
ROM: 5.0.2

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez blue_voyager » 23 cze 2015, o 22:53

Jeśli przesyłka została wysłana z Czech, to nie ma żadnych podstaw do naliczenia VATu. Najprawdopodobniej przejdzie przez WER Zabrze i pójdzie do Ciebie.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez robercuss » 24 cze 2015, o 00:02

Uffff to cale szczescie, dzieki kolego, ciekawe tylko jak dlugo beda trzymac ta paczke.
robercuss
 
Posty: 58
Dołączył(a): 15 maja 2015, o 01:03
Telefon:: Obecnie LG
ROM: 5.0.2

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez Ślimak » 30 cze 2015, o 09:42

Witam, ja mam taka dziwna sytuacje ze zatrzymali mi paczke w Warszawie, tzn. urzad celny, potem ja puscili dalej i znow zatrzymali w Przemyslu. O co tutaj chodzi? Nigdy mi jeszcze paczki zaden urzad celny nie zatrzymal wiec jestem zdziwiony, ze puscili i w Przemyslu znowu zatrzymali... RJ511555849CN wie ktoś o co chodzi?
Ślimak
 
Posty: 58
Dołączył(a): 18 cze 2013, o 19:59
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez shayk » 30 cze 2015, o 09:46

Ślimak napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Zapoznaj sie z FAQ...
MEIZU MX4 < LENOVO K3 NOTE < MEIZU M2 < ELEPHONE P7000 < XIAOMI Mi3 < MEIZU M1 NOTE < EACHINE M1 < P6i < STAR N9800
Pomagam w zakupach z Chin
Avatar użytkownika
shayk
VIP
 
Posty: 1845
Dołączył(a): 4 kwi 2014, o 13:16
Pochwały: 41
Telefon:: elephone

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez Ślimak » 30 cze 2015, o 10:02

no i co niby tam jest napisane odkrywczego? Ze w Wawie puszcza i moga zatrzymac na nastepnym, tyle ze w Rudnej tez puscili i zatrzymali dopiero w Przemyslu, tego nie czaje. Wie ktos o co chodzi? I czy raczej to puszcza czy beda cos naliczac?
Ślimak
 
Posty: 58
Dołączył(a): 18 cze 2013, o 19:59
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez blue_voyager » 30 cze 2015, o 10:10

Jak dla Ciebie to mało odkrywcze, to napisz to lepiej.
Masz wyraźnie napisane:

P: Skąd mam wiedzieć, że moja przesyłka została zatrzymana przez Urząd Celny?
O: W trackingu pojawi się najpierw status „Zatrzymanie przez Urząd Celny”, później „Zatrzymanie w cle”. O ile pierwszy status nie przesądza jeszcze naliczenia podatku, to drugi z reguły tym się właśnie kończy. Często status „Zatrzymanie przez Urząd Celny” pojawia się w WER Warszawa, później przesyłka jest zwolniona i status „Zatrzymanie w cle” pojawia się dopiero w kolejnym WERrze.

Czego nie rozumiesz? Po prostu przesyłkę clą w ostatnim WERrze robiącym odprawy przed miejscem dostawy.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez control » 30 cze 2015, o 16:29

Ślimak napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Przesyłka pomału zmierza do Ciebie, a nikt nie jest jasnowidzem, nawet Ty jak widać, więc nikt Ci nie powie jaki będzie dalszy los twojej przesyłki. Po prostu musisz czekać na rozwój sprawy a nie z niecierpliwości skrobać posty. ;-)
Avatar użytkownika
control
 
Posty: 161
Dołączył(a): 30 cze 2015, o 12:46
Telefon:: samsung

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron