• Reklama

Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez blue_voyager » 16 kwi 2015, o 09:04

Niby dlaczego teoretycznie? W tym wypadku teoria równa się praktyce.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Reklama

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez kerad » 16 kwi 2015, o 21:24

I praktycznie tak też było od kwoty zakupu 160$ policzyli łącznie 150,60pln

Wysłane z mojego X9180
kerad
 
Posty: 77
Dołączył(a): 7 paź 2014, o 18:18
Pochwały: 2
Telefon:: Samsung

Paczka zatrzymana w UC, List z Kancelarii

Postprzez macio400 » 26 kwi 2015, o 22:44

Witam, zakupiłem przez portal Aliexpress zegarki . Zegarków było około 30, zamawiałem je dla mojej dziewczyny i jej koleżanek ( przy większym zamówieniu była lepsza cena) sprzedawca wysłał mi to w 2 oddzielnych paczkach. Jak się można domyślić zegarki nie był oryginalne , choć na aukcji pokazane były bez znaków firmowych. Jedna paczka doszła, natomiast drugą zatrzymano w cle.
Dziś dostałem list z dokumentami z kancelarii adwokackiej reprezentującej daną firmę iż zobowiązuję się do przekazania wszelkich dokumentów zakupu i zapłacenia 900 zł opłat za utylizację powyższych zegarków. Jeśli odeślę dokumenty to zobaczą że zamawiałem więcej zegarków i mogą być z tego dalsze konsekwencje ?
Co robić w powyższej sytuacji ? Wyprzeć się i powiedzieć że nic nie zamawiałem ? Dodam tylko że na paczce było tylko moje imię i adres rodziców pod którym nie mieszkam już od roku czasu, natomiast na piśmie z kancelarii napisali moje nazwisko z błędem.

Dzięki za wszystkie odpowiedzi.
macio400
 
Posty: 1
Dołączył(a): 26 kwi 2015, o 22:17
Telefon:: NOkia

Re: Paczka zatrzymana w UC, List z Kancelarii

Postprzez szymon_rysiu » 29 kwi 2015, o 10:01

macio400 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!



Buhahaha weź się ogranij człowieku!!!!!!!!!! Poczytaj choć trochę forum!!! A poza tym jak byś się zainteresował przed zakupem to byś wiedział, że hurtowo się nie zamawia. Najlepiej zapłać 900 zł i będzie po kłopocie bo skoto czytać nie potrafisz to napewno nie poradzisz sobie z kancelarią!

Tak czy inaczej cela już jest dla ciebie szykowana....
Jiayu G3/Star W450/Elephone P6i/iOcean X8 mini/Meizu M2 Note
Avatar użytkownika
szymon_rysiu
AKTYWNY
 
Posty: 554
Dołączył(a): 12 cze 2013, o 08:30
Lokalizacja: Kujawy
Pochwały: 35
Telefon:: Jiayu G3

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez ALEX-77 » 29 kwi 2015, o 12:03

No toś pojechał na maxa z tymi zegarkami :shock: 30 szt. !! ja sobie czasami kupię zegarek i też mi się zdarza ze zatrzymają na celnym ,a co dopiero 30 szt. :shock: na coś ty liczył ? przecież każda paka idze przez skaner ,celnik musiałby być ślepy żeby to przeoczyć ,aż się dziwię ze wcześniejsza paka ci przeszła :-> weź nie kombinuj zapłać to 900zł ,to jak ty to kupowałeś ? jeden przelew dwa trackingi ?
Avatar użytkownika
ALEX-77
AKTYWNY
 
Posty: 374
Dołączył(a): 25 lut 2013, o 23:24
Lokalizacja: POLSKA
Pochwały: 27
Telefon:: Xiaomi Redemi Note
ROM: MIUI Polska

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez shayk » 29 kwi 2015, o 12:16

ALEX-77 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


30 mogło być rozłożone na 2 paczki. To i tak wychodzi trochę za dużo na jedną :-D No nieźle, 30 zegarków dla znajomych to brzmi jak dobry wujek :-D Szkoda, że tylko 900zł naliczyli, mogli tak dać parę tysięcy i kłopoty prawne, to byłaby nauczka na przyszłość.. niemniej jednak moim zdaniem mamy do czynienia z januszem biznesu, który później to chciał sprzedawać na allegro jako oryginalne :-D
MEIZU MX4 < LENOVO K3 NOTE < MEIZU M2 < ELEPHONE P7000 < XIAOMI Mi3 < MEIZU M1 NOTE < EACHINE M1 < P6i < STAR N9800
Pomagam w zakupach z Chin
Avatar użytkownika
shayk
VIP
 
Posty: 1845
Dołączył(a): 4 kwi 2014, o 13:16
Pochwały: 41
Telefon:: elephone

Re: Paczka zatrzymana w UC, List z Kancelarii

Postprzez szymi » 29 kwi 2015, o 12:41

macio400 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

chyba znam tą twoją dziewczynę, na imię ma pewnie allegro, a jej koleżanka olx... :lol: giń w Sztumie cebulaku
szymi
AKTYWNY
 
Posty: 773
Dołączył(a): 6 cze 2014, o 21:13
Pochwały: 69
Telefon:: Vernee Thor

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez ALEX-77 » 29 kwi 2015, o 15:00

Swoją drogą ładne grono kolerzanek ma twoja dziewczyna :mrgreen:
Avatar użytkownika
ALEX-77
AKTYWNY
 
Posty: 374
Dołączył(a): 25 lut 2013, o 23:24
Lokalizacja: POLSKA
Pochwały: 27
Telefon:: Xiaomi Redemi Note
ROM: MIUI Polska

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez blue_voyager » 29 kwi 2015, o 15:06

Dobra, wystarczy tej radosnej jazdy. Zrobił co zrobił, jego sprawa, jego strata. Nie zapominajcie koledzy, że niektórzy z Was też robią fiskusa w bambuko, handlują czy parają się pośrednictwem na czarno, więc zanim zaczniecie kogoś wykpiwać, popatrzcie na siebie.

Pochwały przyznane za posta: 2
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez pawel0414 » 29 kwi 2015, o 15:31

Powiedzcie jak to jest że na allegro 90% butów np to same podróbki i ludzie jeszcze piszą że sklep,gwarancja itp i nikt się im do dupy nie do bierze?
pawel0414
 
Posty: 87
Dołączył(a): 29 maja 2014, o 15:56
Lokalizacja: Lubelskie
Pochwały: 4
Telefon:: SG S3

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez DaeDae » 29 kwi 2015, o 18:49

Dzień dobry, wiem, że wiele tutaj było pytań o tego typu sprawy, ale wolę się upewnić.
Zamawiałam mangi z japońskiej strony internetowej, normalnie w 100 % oryginalne, wartość zamówienia 50$.
Na trackingu mam teraz "Zatrzymanie przesyłki w cle" w urzędzie w Warszawie. Z tego, co tutaj czytałam, to oznacza, że prawie na pewno zostanie przyznany podatek? W tym przypadku już zupełnie nie ma przeproś?
I dla upewnienia: mam spokojnie czekać na list od urzędu i potem wysłać im wszystkie potrzebne dokumenty?
Z góry przepraszam za głupie pytania, ale to pierwszy raz, jak kupuję coś spoza UE i wolę się upewnić.
DaeDae
 
Posty: 1
Dołączył(a): 29 kwi 2015, o 18:44
Telefon:: xperia m

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez blue_voyager » 29 kwi 2015, o 18:54

Wszystko jest na forum wyjaśnione, trzeba tylko czytać:

faq-dzialu-zakupy-zanim-zadasz-pytanie-przeczytaj-t15077.html
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron