• Reklama

Zamowilem Tablet. Sprawa sie pogmatwala.

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Zamowilem Tablet. Sprawa sie pogmatwala.

Postprzez errOr_serwis » 28 kwi 2016, o 16:52

Witam, opiszę dokładnie sprawę mojego zamówienia. Jak będę miał dostęp do komputera uzupełnię o linki z zamówieniem oraz sklepem.
Okej, dysponuje już komputerem więc uzupełnię:

Zamówienie było złożone na Ali, link do http://www.aliexpress.com/item/Chuwi-Hi ... 33429.html .

1. Zamówiłem tablet od Frienda. Wysyłka z Niemiec.
2 Friend pisze, zamówienie to hot (Faktycznie zamówienie było na stronie głównej, cieszyło się sporym zainteresowaniem. Szczerze - przeczuwałem to), skończyły się w Niemczech, Proponuje wysyłkę z Chin + refund różnicy.
3 Proszę Frienda aby jeszcze pogrzebał trochę w tych magazynach, dość patetycznym językiem (forever in my heart itp.). Zaznaczyłem, że zależy mi na czasie.
4 Friend przeprasza, nie da rady, w zamian proponuje DHL z Chin.
5 Zgodziłem się - DHL jeszcze nic nie brałem, zawsze szkoda mi było na to $. Mam świadomość, że mogą gratis dodać VAT, ale myślę co tam, sprawdzimy.
6. Dostałem nr trekingowy (fałszywka sprawdziłem dzisiaj). Nie zaglądałem 3 dni. Jako, że DHL spodziewałem się już lada moment dyng-dyng od kuriera.
7. Friend wysyła info, Tablet został wysłany. Zgadliście china post. Nóż krew mnie zalała. Do tego ochrona kupującego trwa 20 nie 60 dni.
Pytam Was o komentarz I co byście zrobili z tym dalej
Ostatnio edytowano 28 kwi 2016, o 20:11 przez errOr_serwis, łącznie edytowano 1 raz
errOr_serwis

Reklama

Re: Zamowilem Tablet. Sprawa sie pogmatwala.

Postprzez Venn » 28 kwi 2016, o 16:57

W zależności od portalu, na którym zamówiłeś otwieraj spór i żądaj zwrotu za inny, wolniejszy rodzaj wysyłki i możliwość naliczania VAT (z Niemiec by nie było). Jaka kwotę sobie zazyczysz to Twoja sprawa, tylko pamiętaj, że jeśli kupowałeś na Ali i raz zamkną Ci spór to już drugi raz go nie otworzysz (np. dostaniesz jakiś zwrot, a tablet w końcu dojdzie popsuty).

Wysłane z mojego Letv X500 przy użyciu Tapatalka

Autor postu otrzymał pochwałę
Venn
AKTYWNY

Pochwały: 42

Postprzez Quis » 28 kwi 2016, o 17:06

Najpierw poproś sprzedawce o przedłużenie czasu dostawy. Dopiero jak tablet dojdzie i wszystko z nim będzie w porządku to rób dispute za wysyłkę.

Autor postu otrzymał pochwałę
Quis
VIP

Pochwały: 28

Postprzez errOr_serwis » 28 kwi 2016, o 20:20

Dodałem na górze link do zamówienia.

Po dogadaniu szczegółów z Friendem, nie interesowałem się zamówieniem bo feedback wydaje się spoko, faktycznie szybciutko usunęli możliwość wysyłki z Niemiec. Sam zaproponował rozwiązanie na które się zgodziłem.

Oczywiście pewnie przedłużę czas dostawy, zależało mi aby mieć to szybko. Jakbym miał pewność, że dorzuci mi tego DHL za fri w tej chwili, byłbym w stanie kupić 2-gą sztukę a na tamtą sobie poczekać. Nie ufam mu już jednak.

Zastanawiałem się, czy po prostu mechanicznie nie wysłał mojej paczki - zdarzało mi się obsługiwać dużą ilość zamówień, gdy do tego jeszcze dane w systemie się nie zgadzają a są dogadane - łatwo o błąd. Jednak fakt faktem, wina leży po jego stronie, a rozważania zostawię sobie jako nic nie znaczącą teorię.

Pewnie przedstawię mu propozycję nie do odrzucenia - full refund, dojdzie - zamówienie + zapłata. Szansa, że się zgodzi pewnie w okolicach 0%, ino ciekaw jestem odpowiedzi. ;)
(oczywiście jakby jakimś cudem się zgodził a tablet doszedł - zapłaciłbym bez gadania ;) )
errOr_serwis

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI