• Reklama

Zamoczony ZTE v967s i usterka

Zamoczony ZTE v967s i usterka

Postprzez Master99 » niedziela, 7 września 2014, 23:41

WItam,
tydzień temu w poniedziałek do mojego telefonu dostała się woda, tzn. podczas gdy grałem wieczorem na orliku zapomniałem o swoim telefonie, który był w torbie sportowej. Moja torba nie jest wodoszczelna i dość późno przypomniałem sobie o moim telefonie. Niestety okazało się, że telefon miał styczność z wodą na jego lewym boku. Wydawało się jednak że wszystko działa noramalnie. Po otworzeniu część baterii też była mokra. Jednak nie rozkręcałem go.

Dziś mija prawie tydzień od tego zdarzenia. Telefon działa z tym że:

1) Bateria trzyma średnio 1 dzień.
2) zdarza mu się zamoistnie wyłączyć. Jak się wyłączy, po wciśnięciu POWER włącza się i działa normalnie.
3) śmierdzi w dolnej części spalenizną

I teraz tak:
dziś rozkręciłem go z pomocą filmiku na yt. Spalony element znajduje się w części odpowiadającej za speaker. Od razu mówię, że nie znam się zbytnio na elektronice. Nie wiem co to za element który się przepalił, aczkolwiek znalazłem część zamienną za 15$.

http://allefree.pl/galeria/845177/1.html

Potrzebuję teraz pomocy, tzn żeby ktoś powiedział mi jak zdjąć tę część 2 na dole. Nie ma tam śrubek, więc nie wiem jak to jest przytwierdzone i nie chcę niczego połamać. Część 1 zdejmuje się za pomocą 2 śrubek bez problemu.

EDIT:
Do miejsca spalenia prowadzi taśma, aczkolwiek nie wiem dokąd prowadzi i za co odpowiada.
Master99

Reklama

en.001phone.cn=

Powrót do Pomoc techniczna