• Reklama

Zamknięty sklep - co dalej.

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Zamknięty sklep - co dalej.

Postprzez impactom » 17 cze 2014, o 22:46

Witam. Kupiłem kilka przedmiotów ze sklepu który od dzisiaj jest zamknięty. Cześć z nich nie spełnia wymagań i nie wiem co robić dalej. Czy mam potwierdzić odbiór czy też otworzyć spór. Nie ma kontaktu ze sprzedawca i sklep widnieje jako zamknięty. Dodam że był to sprzedawca z wieloma "diamentami". Tuż przed odbiorem zamówiłem kolejne produkty od niego które podobno zostały wysłane. Jednak teraz nie ma z nim żadnego kontaktu i boje się ze kasa przepadnie.
impactom

Telefon:: s3

Reklama

Re: Zamknięty sklep - co dalej.

Postprzez basa » 17 cze 2014, o 23:20

A dlaczemu miala by kasa przepasc? Po to jest ochrona kupujacych aby takie sytuacje nie mialy miejsca , skoro towar przyszedl niezgodny z opisem nie potwierdzasz na ali tylko zakladasz spor , dajesz full refund czy partial zaleznie jak uwazasz , jezeli sklep zamkniety zostal przez Ali to mozliwe ze za to ze sprzedawal przedmioty niezgodne z opisem, wtedy kase odzyskasz , a jak sprzedawca sam zamknal sklep i zniknal to nie odpowie na spor i kasa powinna zostac przyznana kupujacemu. Z tymi przedmiotami ktore sa w drodze , czekasz i jak bedzie tak jak z tymi co dostales to instrukcja jak wyzej.
basa
VIP

Pochwały: 74
Telefon:: OneMinus Two
ROM: RAM

Postprzez impactom » 18 cze 2014, o 00:07

Jeszcze pytanie. Czy zamknięty sklep ma w ogóle możliwość odpowiedzi na spór?
impactom

Telefon:: s3

Postprzez marx » 18 cze 2014, o 17:19

może być tak ze dostaniesz i paczkę i kase
marx
Administrator

Pochwały: 230
Telefon:: Dual sim

Postprzez Bytian » 22 cze 2014, o 16:00

Ja jestem ciekaw czy mogę chińczyka w ciula zrobić. Kupiłem zegarek on zamknął sklep oczywiście zegarek cały czas leci zakładając że dotrze do mnie cały i zdrowy można się pobawić w refunda ? Czy zamknięty sklep ma jakiekolwiek prawa ?
Bytian

Telefon:: Samsung

Postprzez Gravis » 22 cze 2014, o 17:04

Bytian napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Pamiętaj, że życie lubi oddawać i kiedyś ktoś Ciebie zrobi w ciula i prawdopodobnie nie na głupi zegarek...
Xiaomi Mi6 > Xiaomi Mi5 Prime > Vernee Thor > Xiaomi Mi4c Prime > ZTE Nubia Z7 Mini > Jiayu G4S > Xiaomi RedRice > Lenovo A820 > ZTE Blade
Gravis
VIP

Pochwały: 31
Telefon:: Xiaomi Mi6
ROM: Xiaomi.eu

Postprzez Bytian » 22 cze 2014, o 18:11

Dobra dobra to był słaby żart ;)
Bytian

Telefon:: Samsung

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI