• Reklama

[aliexpress] Zamazywanie logo na zdjęciach a realny stan tow

Aliexpress , co warto kupić w Chinach, co się opłaca, co ma dobrą jakość i niską cenę? Najlepsze znaleziska, kupony, cebule, promocje. Recenzje zakupów z aliexpress, unboxingi paczek z Chin.
Wszystkie chińskie sklepy.

[aliexpress] Zamazywanie logo na zdjęciach a realny stan tow

Postprzez newyorker55 » 9 lis 2012, o 16:19

Witajcie, ostatnio zainteresowałem się zakupami w Chinach, wyłącznie na własne potrzeby.

Interesują mnie sportowe ciuchy, buty (może w przyszłości elektronika, ale na razie nie).

Zacząłem szukać sobie butów i w prawie każdej aukcji widzę, że maskowane są logo producentów, najczęściej sprayem w paincie, jak np. [hide]
TUTAJ: [/hide]

Teraz moje pytanie: czy po zamówieniu towaru, dajmy na to tych butów powyżej to logo na nich będzie (a zamazywane jest z jakiegoś powodu, jakiego?) czy nie będzie na towarze, który dostanę?

Proszę o pomoc
Pozdrawiam
JN
Ostatnio edytowano 10 lis 2012, o 08:11 przez newyorker55, łącznie edytowano 1 raz
newyorker55

Reklama

Postprzez adamfon » 9 lis 2012, o 17:24

Jesli logo jest zamazane to jest prawie pewne, ze jak kupisz to takowe sie znajdzie. Najlepiej o wszystko pytac sprzedajacych, ale produktow z logo lepiej nie kupuj no chyba, ze chcesz niespodziewanie doznac adrenaliny kiedy jakas paczka Ci "wpadnie". Mozesz kupic 50 takich samych produktow z jakims logo bez problemu, a 51 zostanie skontrolowany i kicha. Na to nie ma jakiejs reguly.
adamfon
AKTYWNY

Postprzez marx » 9 lis 2012, o 22:36

Dokładnie tak jak pisze adamfon, wyślą z logo a w przypadku rewizji paczki towar zostanie zniszczony na twój koszt, a sprowadzając hurtowe ilości towarów z zastrzeżonym znakiem towarowym grozi dodatkowo odpowiedzialność karna.
marx
Administrator

Pochwały: 230
Telefon:: Dual sim

Postprzez newyorker55 » 10 lis 2012, o 01:23

Czyli mówicie, że kupowanie towarów oryginalnych inaczej - podróbek (tylko i wyłącznie na własny użytek) to mina?
Przepraszam, że pytam o takie głupie rzeczy, ale nie znam totalnie tych przepisów celnych i handlowych, ale wydaje mi się, że sam dla siebie mogę kupić cokolwiek.
Macie jakieś rady jak zamówić sobie takie towary? Powtórzę, że tylko na własny użytek - żaden handel.
newyorker55

Postprzez adamfon » 10 lis 2012, o 02:13

Jest jedna rada i nazywa się "a nuż się uda". Naprawdę nie wiadomo. Generalnie można założyć, że jeśli mała paczka odpowiednio opisana to powinna przejść. Ale np. mój znajomy kupił sobie zegarek, który przyszedł w małej kopercie, naprawdę bardzo małej oznaczonej jako gift, a i tak zatrzymali. Miał szczęście bo nie był to zegarek markowy.

Jeśli chcesz to możesz kupić jakiś produkt z logo, a gdy zatrzymają to napiszesz im, że przesyłki z Chin się nie spodziewałeś i odeślą z powrotem, ale pieniędzy nikt Ci już wtedy nie odda. :-)
adamfon
AKTYWNY

Powrót do AliExpress - znaleziska, promocje, opinie i dyskusje co warto kupić