• Reklama

Założyłem działalność gospodarczą, Dropshipping na allegro

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Założyłem działalność gospodarczą, Dropshipping na allegro

Postprzez kozisoft1 » wtorek, 12 lutego 2013, 15:27

Witam, jestem nowym urzytkownikiem na tym forum.
Założyłem działalność gospodarczą i sprzedaję na zasadzie Dropshipping na allegro. Teraz chcę prowadzić sklep RTV/AGD także internetowy ale z tego co widzę to ceny z tych sklepów są większe niż na allegro przykład:
karta SD tej samej firmy 64 GB na stronie chińskiej kosztuje ok 330zł a na allegro 257 z przesyłką.

Druga sprawa: jest napisane darmowa wysyłka, czy po przekroczeniu 40 dolarów muszę płacić cło od każdej paczki czy to już firma sprzedająca towar się tym zajmuje ?

Bardzo proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam.
Ostatnio edytowano wtorek, 12 lutego 2013, 15:42 przez kozisoft1, łącznie edytowano 1 raz
kozisoft1

Reklama

en.001phone.cn=

Postprzez adamfon » wtorek, 12 lutego 2013, 21:02

No z tego co mi się wydaję to każdy towar, który ma być dalej odsprzedany powinien zostać oclony, opłacony, itd. :-)

A po za tym masz pewność, że towar będyie oryginalny? :-)
adamfon
AKTYWNY

Postprzez newyorker55 » czwartek, 14 lutego 2013, 02:24

Moim zdaniem dropshipping to jesdna z gorszych rzeczy jaką mogła wymyślić ludzkość...
Nie polecam ani sprzedawać jako dropshopper, ani kupować od takich osób.
Owszem, są to bardzo łatwie pieniądze, ale można sobie narobić niezłych kłopotów przez to, że nie mamy dostępu fizycznego do tych towarów.
newyorker55

Postprzez adamfon » czwartek, 14 lutego 2013, 13:16

Tak to prawda. Lepiej normalnie importować i mieć fizycznie ten towar. No albo samemu kupować sobie w Chinach. Zresztą po komentarzach widać, że nie mają lekko. :D
adamfon
AKTYWNY

Postprzez marx » czwartek, 14 lutego 2013, 15:06

Niestety za nie wiedzę ,nieumiejętność samodzielnego zakupu w chinach się płaci. Tak jest ze wszystkim w życiu, kroją nas na każdym kroku bo alb czegoś nam nie wolno zrobić ze względu na jakieś uprawnienia licencje itp albo po prostu nie wiemy ze jest prosta możliwość zrobić coś bez pośrednika.(np ubezpieczenie auta)
marx
Administrator

Pochwały: 193

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI