• Reklama

Zakupy w Chinach, a podróbki

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Zakupy w Chinach, a podróbki

Postprzez marcin-weiss82 » 12 maja 2014, o 00:10

Cześć!

Taka sytuacja: Znalazłem jakiś przedmiot, który chcę kupić. Patrzę, a przedmiot ma jakieś logo, napis, albo ma tylko grafikę bez logo. Jak mam sprawdzić czy dany przedmiot mogę legalnie kupić? Załóżmy koszulka z jakimś nadrukiem, albo biżuteria z Aliexpress. Ceny niskie, wszystko fajnie, a jak mi zatrzymają paczkę i okaże się, że to podróby jakieś i mi dopierdzielą kary? Chciałbym nauczyć się rozpoznawać czy dany przedmiot to jakaś podróba, której nie można sprowadzać czy legalny przedmiot, który jak mi zatrzymają to naliczą vat i puszczą. Czasem za niewiedzę można sporo zapłacić, a z zakupów szkoda rezygnować, bo ceny są przystępne.

Gdyby to co napisałem nie było dość jasne to jeszcze raz: Chcę kupować tylko te przedmioty, które legalnie mogę sprowadzać do Polski, a po zatrzymaniu jedyne co mnie czeka to opłata vat. Nie chcę podróbek i chcę uniknąć takiej sytuacji, że spodoba mi się jakaś koszulka czy coś innego, zamówię ją, a później zdziwię się jak mi celnicy zatrzymają i okaże się, że to podróba.

Jak nie naciąć się na podróbkę?
marcin-weiss82

Telefon:: SgS

Reklama

Re: Zakupy w Chinach, a podróbki

Postprzez night95 » 12 maja 2014, o 00:55

Koszulek i małych drobnych paczek raczej nie zatrzymują, chyba że będziesz zamawiał 100 sztuk na raz. Ale zatrzymanie się zdarza rzadko trzeba chyba mieć pecha, na ali w sumie większość to podróbki o oryginał raczej ciężko, a jak najprościej odróżnić? po cenie, podróbka tanio oryginał nie koniecznie i już wszystko jasne, a że jak kupisz podróbkę w cenie oryginału bo i tak może się zdarzyć to i tak pewnie nie odróżnisz bo oni sobie całkiem sprawnie z podrabianiem radzą ;)
SERWIS TELEFONÓW, TABLETÓW ITP :)http://telchina.pl/serwis-telefonow-t25595.html
night95
VIP

Pochwały: 17
Telefon:: let x690

Re: Zakupy w Chinach, a podróbki

Postprzez Sokhzyf » 20 maja 2014, o 16:08

Przy zakupach przez internet zawsze postępuję wedle starej sprawdzonej zasady: jak mam jakiekolwiek wątpliwości to odpuszczam sprawę, sorry ale lepiej nie ryzykować. Przy zakupach z Chin gdzie roi się od podróbek, tym bardziej!
Ściągnij najnowszy Skype i nie daj zarabiać operatorom!
Sokhzyf

Pochwały: 1
Telefon:: Lenovo 760

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI