• Reklama

[zakupy] Zakupy od kilku osób i kilku sztuk a cło

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

[zakupy] Zakupy od kilku osób i kilku sztuk a cło

Postprzez Kobe8 » 17 maja 2013, o 01:57

witam! chciałem zrobić zakupy, tzn, kupić od jednego gostka tel za około 200$ od innego z kolei jeden przedmioty za około 27$ i od jeszcze innego 1 przedmiot za 20$ i jeden za 10$ i może jeszcze 2x za około 8$ jeszcze od kogo innego. Czy jakoś tak ;-) Czy mogę od razu kupić aż tyle przedmiotów czy lepiej poczekać i kupować co jakiś czas żeby nie było podejrzeń o cło czy coś? Bo w tym był by też sweterek z logo, i żeby się nie dopieprzyli czasami ;x Wszystko by było wysyłane różnymi paczkami ale raczej SG Post, China Post ewentualnie HK Post. To do mnie duperelki więc nie zależy mi na czasie, i mogę poczekać najwyżej chociaż nie wiem czy na wszystko bym się skusił tak od razu ale tak myślałem że jakbym zamawiał to lepiej chyba kilka mieć paczek niż czekać tylko na jedną. Ale to jeszcze bym się zastanowił.
Kobe8
AKTYWNY

Pochwały: 3
Telefon:: stacjonarny

Reklama

Postprzez dmisieekk » 17 maja 2013, o 08:25

Śmiało możesz kupować lecz wysyłkę zawsze wybieraj jako poczta!

Co do sweterka z logo, to jak mówią "ryzyk fizyk" Albo dojdzie albo nie, jeśli dojdzie to się cieszysz, a jeśli dorwie UC to się nie odzywasz i tylko ubolewasz nad stratą pieniędzy :)
dmisieekk

Telefon:: 3310

Postprzez Kobe8 » 17 maja 2013, o 22:16

no tak tylko myślę sobie bo jak zamówie z 5-6 paczek od razu i wszystkie pójdą mniej więcej podobnie to lepiej by było żeby mi tych 5-6 paczek nie oclili więc chyba lepiej później kupić? co myślicie?
Kobe8
AKTYWNY

Pochwały: 3
Telefon:: stacjonarny

Postprzez dmisieekk » 18 maja 2013, o 11:12

Zamwiasz 5-6 paczek każda powyżej 150$? jeśli tak to mogą oclic , jeśli nie to kupuj smiało, czytałeś w ogole zasady celne i co podlego ocelniu?
dmisieekk

Telefon:: 3310

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI