• Reklama

Zakupy chińskich telefonów w polskich sklepach

Aliexpress , co warto kupić w Chinach, co się opłaca, co ma dobrą jakość i niską cenę? Najlepsze znaleziska, kupony, cebule, promocje. Recenzje zakupów z aliexpress, unboxingi paczek z Chin.
Wszystkie chińskie sklepy.

Zakupy chińskich telefonów w polskich sklepach

Postprzez robercuss » 19 maja 2015, o 00:52

A więc w dniu dzisiejszym widnieje na stronie zenphone informacja, że nie są już partnerem jiayu ani żadnego innego producenta telefonów więc o odpowiedziach z ich strony możemy zapomnieć... Też jestem ciekaw ile będzie kosztować i jaka rzeczywiście będzie kasa za to, ale nie wiem czy do września wytrzymam :)
robercuss

Telefon:: Obecnie LG
ROM: 5.0.2

Reklama

Re: Jiayu S4 5 cali i MT6752

Postprzez kombajnik » 19 maja 2015, o 07:52

robercuss napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Nie tyle co nie są już partnerem z nikim a cały sklep się zwinął...? Co z tymi co wydali więcej żeby mieć polską gwarancję na swoje jaka? Bo już im chyba nic po niej.
kombajnik
AKTYWNY

Pochwały: 20
Telefon:: ZUK Z2
ROM: ZUI 2.1

Re: Jiayu S4 5 cali i MT6752

Postprzez robercuss » 19 maja 2015, o 09:30

Taka informacja widnieje na stronie zenphone :

SKLEP ZLIKWIDOWANY

SKLEP ZENPHONE.PL ZOSTAL ZLIKWIDOWANY Z POWODU ISTOTNYCH ZMIAN WARUNKOW WSPOLPRACY Z CHINSKIMI FIRMAMI. WSZYSTKIE ZAMOWIENIA ZLOZONE DO TEJ PORY ZOSTANA ZREALIZOWANE W NAJKROTSZYM MOZLIWYM CZASIE.

Nie mam szczerze mówiąc pojęcia co z gwarancjami, jak widać jedynie zamówienia dotrą do ludzi, którzy kupili dane telefony a reszta - pewnie będą musieli martwić się sami... Masakra...
robercuss

Re: Zakupy chińskich telefonów w polskich sklepach

Postprzez blue_voyager » 19 maja 2015, o 09:55

Wydzieliłem te posty, zakładając jednocześnie wątek dotyczący polskich sklepów sprzedających chińskie telefony. Dział co prawda dotyczy zakupów w Chinach, ale jak wiemy popularność chińskich słuchawek sprawiła, że coraz częściej można je kupić na naszym rynku, przyda się więc osobny wątek na rozmowy o problemach z tym związanych.
Proszę nie traktować go ja miejsce na darmową reklamę, spam będzie usuwany.

Jeśli wątek będzie wystarczająco popularny i "uczęszczany", podepnie się go.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Postprzez caro86wlkp » 19 maja 2015, o 23:20

tyle szumu zrobili o to kto jest oficjalnym dystrybutorem a teraz sie wypieli. za dużo reklamacji z gps-em ich załatwiło.
ale trzeba wyciągnąć lekcje i kupować na ali albo u dużych firm. tylko co teraz jak komuś padnie jiayu?
caro86wlkp

Telefon:: Jiayu G4S
ROM: 4.4.2

Postprzez shayk » 19 maja 2015, o 23:30

A co ma być? Zostaliście z niczym. Żadnej gwarancji, która de facto jest przy zakupie z Chin. Więc zostaje naprawa na własny rachunek nic więcej. Tak to jest jak się kupuje u para pośredników niby firmy, które za chwile zwijaja interes...
MEIZU MX4 < LENOVO K3 NOTE < MEIZU M2 < ELEPHONE P7000 < XIAOMI Mi3 < MEIZU M1 NOTE < EACHINE M1 < P6i < STAR N9800
Pomagam w zakupach z Chin
shayk
VIP

Pochwały: 41
Telefon:: elephone

Postprzez robercuss » 20 maja 2015, o 00:56

No właśnie sam jestem ciekaw jak to teraz jest - nie sądzę by było tak, że osoby, które kupiły w Polsce tel nie miały teraz na niego gwarancji. Przecież sam producent daje 1 rok gwarancji a więc czy kupiłeś tu czy tam gwarancja rok obowiązuje bo masz przecież dowód zakupu. Co prawda gwarancja w Chinach jest roczna, w Polsce musisz dać 2 lata czy chcesz czy nie o ile dobrze rozumiem przepisy to tak właśnie powinno być:)
robercuss

Postprzez baku1991 » 24 maja 2015, o 12:31

Nie no, ale chyba nie rozumiesz. Ty sobie od tak po prostu nie możesz oddać na chińską gwarancję. Jaki masz dowód zakupu? Polską fakturę? Ona raczej Chińczyków nie będzie interesować. Oddać możesz tylko przez pośrednictwo człowieka, który to w chinach kupił. Bo oni zawsze zatrzymują dla siebie chińskie dokumenty gwarancyjne. Przynajmniej tak jest w większości przypadków na Ali. Poprawcie mnie jeśli jest inaczej.
baku1991
AKTYWNY

Pochwały: 11
Telefon:: Xiaomi Mi3
ROM: MIUI

Postprzez ra-vau » 24 maja 2015, o 13:05

W sumie, to bez urazy, ale uśmiecham się szyderczo do tych co zawsze argumentowali zakup u polskiego pośrednika, faktem, że 'mam jego gwarancje i mieszka za rogiem, warto przepłacić 250zł"... :-/ nie rzadko, jeśli towar zamówiony z chin przyszedł z po 14dniach mijając celny, okazywało się że kosztował bez vatu ponad ~350zł mniej (od przykład popularnego JIAYU s3 - KTÓREGO zenphone sprzedawał za 1049, ...) ale... kupując u wielkich pokroju gold, gb, czy kilku innych, dostajemy jednak też gwarancje, a w kieszeni zostaje sporo pieniędzy, za które łatwiej jest naprawić uszkodzony port usb, micro, czy wymienić obudowę/baterię, a nawet i wyświetlacz, więc moim zdaniem w czasach gdy wielcy (pokroju sam/son/app) wypinają się nie rzadko na klienta który reklamuje produkt, wolę kupić taniej i naprawić na własną rękę.

Można by się pokusić o stwierdzenie, że jeszcze wielkie polskie marki, naklejające swoje logo na chińczyki (gocl,mant, czy myph) są w stanie zapewnić nam spokój, ale... no własnie, w sieci roi się od opinii, gdzie sprzęt wraca z naprawy, nie naprawiony, albo zniszczony, w gorszym stanie niż zwracany, no... ale jest jednak z kim się szarpać, bo są już kilka lat na rynku :roll:
LeEco :)
ra-vau
NewsMan

Pochwały: 114
Telefon:: V967S

Postprzez leoxxx » 24 maja 2015, o 15:47

robercuss napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Nie ma znaczenia ile daje producent. Jeżeli w kupiłeś w Polsce telefon, masz zapewnione 2 lata. Nawet jak sprzedawca zakończył działalność gospodarczą, nadal masz prawo do reklamacji.
Porównanie zdjęć smartfonów: http://fotosmartfon.blogspot.com/
leoxxx
AKTYWNY

Pochwały: 26
Telefon:: Meizu MX5

Postprzez szymi » 24 maja 2015, o 18:24

jedną firmę zamkną, drugą otworzą, a i tak klientela będzie, sklepu nie ma czyli o gwarancjach możecie zapomnieć ;-) ;-)
szymi
AKTYWNY

Pochwały: 69
Telefon:: Vernee Thor

Postprzez szymi » 24 maja 2015, o 18:25

leoxxx napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Nie ma znaczenia ile daje producent. Jeżeli w kupiłeś w Polsce telefon, masz zapewnione 2 lata. Nawet jak sprzedawca zakończył działalność gospodarczą, nadal masz prawo do reklamacji.

pewnie, papier i forum wszystko przyjmie ;-) zawsze możesz się sądzić, ale ile czasu i pieniędzy na to stracisz to już inna sprawa :-D
szymi
AKTYWNY

Pochwały: 69
Telefon:: Vernee Thor

Następna strona

Powrót do AliExpress - znaleziska, promocje, opinie i dyskusje co warto kupić