• Reklama

Zakupiłem kartę SD 128GB okazała się fake

Aliexpress , co warto kupić w Chinach, co się opłaca, co ma dobrą jakość i niską cenę? Najlepsze znaleziska, kupony, cebule, promocje. Recenzje zakupów z aliexpress, unboxingi paczek z Chin.
Wszystkie chińskie sklepy.

Re: Zakupiłem kartę SD 128GB okazała się fake

Postprzez goku » 20 sty 2015, o 03:49

Ja również otrzymałem pełną refundację :mrgreen: W negocjacjach trzeba być po prostu nieustępliwym.
goku

Pochwały: 1
Telefon:: marian

Reklama

Postprzez pete67 » 21 sty 2015, o 01:54

mlb napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

niestety w pl tez kupujez chinskie karty - zlomy
w pazdzieniku wyienialem u jednego goscia cztery karty i kazda miala problemy a to na poczatku a w srodku...
nie mozna bylo zapisac pliku na prawie caly obszar karty bo wywalalo błąd...( nie nie chodzilo o FS)
w koncu odebralem kase, ale cozaplacilem za przesylki to moja strata :/
sprzedawca na alledrogo mial 99% pozytywow i kilka tys sprzedanych rzeczy wiec niby uczciwy...
ostatnia karta goodram nawet wygladem nie pasowala do oryginalu.
zapytalem przedstawiciela czy to taka praktyka ze goodram kupuje karty innych firm i yla jako swoje a ten mi odpowiedzial ze jest taka mozliwosc :/
porazka
nigdywięcej kupowania kart przez siec.
pete67
AKTYWNY

Pochwały: 15
Telefon:: Redmi Note
ROM: MIUI POLSKA

Postprzez ddr » 21 sty 2015, o 02:05

@UP
Ładnie się dałeś wyr***. Sprzedawca ponosi wszystkie koszty włącznie z odsyłaniem jeżeli karta jest podrobiona, a to bardzo łatwo sprawdzić.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 126
Telefon:: Letv x600
ROM: 011S

Postprzez goku » 21 sty 2015, o 17:26

Jak się sprzedawca uprze to za przesyłki nie zapłaci. Ja też na allegro kupowałem kartę i dane które się na nią wgrywało zostały uszkadzane a to była niby 8 GB. To było mniej/więcej jakies 3-4 lata temu. A przecież z gościem nie będę się po sądach rozbijał bo każdy wie jak sądownictwo w polsce funkcjonuje. Jeszcze by wyszło tak, że koszt karty by wyniósł ze 3 tysie, jak nie więcej. :-D
Z kupnem w chinach jest o tyle dobrze, że zawsze można full refunda dostać.
Ale teraz raczej już tez karty nie będę kupować przez internet, najlepiej w sklepie (mam dobre doświadczenia z kartami które sprzedaje biedronka od czasu do czasu).
goku

Pochwały: 1
Telefon:: marian

Postprzez ddr » 21 sty 2015, o 21:36

Nie musisz się po sądach włóczyć jeżeli masz kartę w posiadaniu.
Piszesz do sprzedawcy aby zwrócił wszystkie koszty i jeżeli chce tą kartę z powrotem to aby przedpłacił wysyłkę. Rozsądny się zgodzi.
Jeżeli jest debilem to idziesz z tą kartą na policję.

Swego czasu bawiłem się w takie tępienie sprzedawców na alledrogo i przy okazji poznałem bardzo dobrze podróbki. Wszystko podrabiają, a te droższe niby ok też są podrabiane.
Z internetu można szukać za pomocą ceneo. Niestety i ze sklepu lokalnego można dostać fejka, ale szanse na to są znacznie mniejsze niż na fejka z alledrogo.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 126
Telefon:: Letv x600
ROM: 011S

Postprzez pete67 » 21 sty 2015, o 22:05

owszem - reklamacja z tytułu ustawy konsumenckiej gwarantuje Ci bezpłatną reklamacje, ale za pierwszym razem po prostu chciałem szybko za drugim tak samo.
karty dzialały i moze nawet nie byłe fake ale byly niesprawne - moim zdaniem to były odpady które jakiś sk...yn sprzedał a drugi kupił i puścił na rynek niby sprawne...
Pracowałem w mediamarkt 8 lat temu i pamiętam, cfaniaczków którzy kupowali karte oryginał a potem zwracali fake(że niby większa chca kupic) a odróznić nie jesteś w stanie albo jest to naprawdę bardzo trudne.
gdybym chciał kupić teraz jaką z np 64 z szybkim transferem kuiłbym się jakiś sklep typu fotojoker. i na miejscu sprawdził bym zapis lustrzanką - seria w trybie RAW
Alle i ali raczej odnosnie nośników dla mnie nie istnieje juz.
pete67
AKTYWNY

Pochwały: 15
Telefon:: Redmi Note
ROM: MIUI POLSKA

Postprzez blue_voyager » 22 sty 2015, o 14:50

Co miało być powiedziane, powiedziano.
Zamykam.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Poprzednia strona

Powrót do AliExpress - znaleziska, promocje, opinie i dyskusje co warto kupić