• Reklama

Zakup w Chinach - bezpośrednio na miejscu

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Zakup w Chinach - bezpośrednio na miejscu

Postprzez bebza » 28 gru 2014, o 21:56

Witam serdecznie Wszystkich,

to mój pierwszy post i od razu konkretne pytanie - czy jest sen robić zakup bezpośrednio w Chinach?

Mam okazję poprosić znajomego, który będzie tam za 2 miesiące, żeby przywiózł mi słuchawkę kupioną na miejscu.
Pytam, bo perspektywa czekania 2 miesięcy jakoś mnie denerwuje i jeśli miałoby się okazać, że będzie to oszczędność typu 15 $ to nie wiem czy jest sens czekać.
Oczywiście przy zakupie via net dochodzi ryzyko VATu - mam tego świadomość.

Ktoś wie jak kształtują się ceny w miejscowych sklepach vs via net?

Pozdrawiam,

bebza
bebza

Telefon:: Gigabyte

Reklama

Re: Zakup w Chinach - bezpośrednio na miejscu

Postprzez filozof71 » 28 gru 2014, o 22:03

Ryzyko VATu jest także jak się coś przywozi. Przecież na lotnisku albo się pytają czy masz coś do oclenia albo wybierasz odpowiednią ścieżkę.
ZTE Nubia Z7 Mini 2/16 > LeEco Le 2 Max X822 4/32 kupiony w HKTR Store AKA Trendresources
filozof71
AKTYWNY

Pochwały: 19
Telefon:: LeEco Le 2 Max X822
ROM: Cuoko92 18s

Postprzez bebza » 28 gru 2014, o 22:08

Znajomy lata regularnie do Chin 4x w roku, więc o cło/VAT w tym przypadku się raczej nie martwię :)

Natomiast w temacie słuchawek na ich rynku jest totalnie zielony i nawet przy zakupie będzie prosił o pomoc zaprzyjaźnionego tubylca.
Ostatnio edytowano 28 gru 2014, o 22:09 przez bebza, łącznie edytowano 1 raz
bebza

Postprzez Quis » 28 gru 2014, o 22:09

No i co zrobisz jak telefon się popsuje? jak się skontaktujesz ze sklepem itp.?
Quis
VIP

Pochwały: 28

Postprzez bebza » 28 gru 2014, o 22:13

w przypadku awarii poprosiłbym go ponownie o pomoc - wiem, że to nie co upierdliwe…. dlatego też pytanie - czy potencjalne korzyści w $ rekompensują zawracanie komuś tyłka?
bebza

Postprzez kaol » 28 gru 2014, o 22:42

Niby różnica w cenie będzie, ale nie wiem czy w sklepie stacjonarnym nie jest większość telefonów na rynek Chiński, a nie europejski.

A co do gwarancji pewnie dużo ludzi po prostu kupuje nowy telefon niż się bawi w gwarancję wysyłając do Chin.

Ale skoro ma też na miejscu Chińczyka to warto po prostu mu wysłać maila z pytaniem czy się nie orientuje w telefonach, On z kolej popyta swoich znajomych i faktycznie może byś kupił coś taniej.

Co to Vatu. Jak dobrze pamiętam to wystarczy, że telefon nie będzie w pudełku tylko w kieszeni jako prywatny i nie będzie problemu z dodatkowymi opłatami.
jak masz jakieś pytanie czy problem związanym z aliexpress chętnie pomogę pisz na GG :4137473 Moje ogłoszenia OLX
kaol
AKTYWNY

Pochwały: 8
Telefon:: Meizu M2

Postprzez bebza » 28 gru 2014, o 22:47

Aaaa tego nie wziąłem pod uwagę, że może być kłopot z ROM itd..

Reasumując sporo niewiadomych czyli chyba nie ma co się bawić w oszczędności i brać online u sprawdzonego chińczyka….
bebza

Postprzez mortimer » 8 sty 2015, o 08:40

To niekoniecznie muszą być oszczędności - zdecydowana większość sklepów stacjonarnych w Chinach ma wyższe ceny niż w internecie. Zamów bezpośrednio.
mortimer
AKTYWNY

Pochwały: 96
Telefon:: , a w nim bateria.

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI