• Reklama

[zakupy] Zakup telefonu z Chin, jak wyglądają opłaty?

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

[zakupy] Zakup telefonu z Chin, jak wyglądają opłaty?

Postprzez mulder132 » 30 mar 2013, o 15:04

Witam, mam zamiar kupić telefon z Chin na aliexpress. Nigdy tego nie robiłem, zatem mam kilka pytań. Telefon prawdopodobnie ten:
Kod: Zaznacz cały
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

1) doczytałem się że cło na telefony z Chin wynosi 0% - czy to prawda?
2)czy ta przesyłka przez China Post Air Mail się nadaje? czy jest duża szansa naliczenia cła(jesli jakies w ogole jest) i VAT-u? (podobno kurierem jest duzo wieksza szansa dlatego zamiawiałbym zwykła poczta)
3) czy celnicy mogą zatrzymać paczkę i ew. mogą obarczyć mnie kosztami rzędu 10000 zł? wydaje mi sie ze nie ma zastrzezonych znakow handlowych na tym producie.
4) ile trwa przesyłka tą firmą tj. China Post Air Mail?
5) czy ten sprzedawca jest godny zaufania? jest jeden feedback, ale napisał jakiś Polak i pisze że ok.

Pozdrawiam
mulder132

Reklama

Postprzez marx » 30 mar 2013, o 15:29

1. cło 0%
2.mała szansa na vat, kurierem duża
3.jak to nie podróbka znanej firmy to nic ci nie grozi, najlepiej kupić chińską markę.
4.średnio 15 dni
5.poszukaj lepszego ten ma takie opinie
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
marx
Administrator

Pochwały: 230
Telefon:: Dual sim

Postprzez stifler959 » 30 mar 2013, o 15:30

4. Czytaj mistrzu to co jest na aukcji:) wszystko jest napisane a momentami myślę, że w ogóle nikt aukcji nie czyta i potem pyta się o rzeczy oczywiste:)
"This price is for promotion , and for positive feedback score, it will be deliver by Chinapost air mail,(85% delivery in 30 days,15%need 50-60days, If you can not get it in 60 days, contact us, thanks) so if you need it as soon as possible, we suggetst you "
stifler959
AKTYWNY

Pochwały: 3

Re: Zakup telefonu z Chin, jak wyglądają opłaty?

Postprzez pablo84 » 30 mar 2013, o 15:46

mulder132 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

1) TAK
2) Spytaj czy wyśle Tobie Singapore Post(działają szybciej) lub chociaż HK Post(jeśli w tej samej cenie co China). Co do VAT to jest tak jak piszesz(na forum sa odpowiednie wątki na ten temat) - temat ten wałkowany wiele razy ;)
3) Nie mają się czego doczepić bo nie ma logo Samsunga.
4) Różnie. Nawet 3-4 tygodnie może iść paczka. Jeśli zależy Tobie na czasie zapytaj go o Singapore.
5) Jeden feedback odnośnie tego telefonu. Ogólnie ma niezłą opinię ale słaby kontakt niby ze sprzedawcą. Sprawdź to na stronie:

[hide]http://www.aliexpress.com/store/feedback-score/712401.html[/hide]

Powodzenia.
pablo84

Postprzez mulder132 » 30 mar 2013, o 16:15

stifler959 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Przeczytałem to, ale wiadomo jak jest. To jest teoria podawana przez firme a chciałbym raczej się spytać ile praktycznie idzie, kogos kto np zamawiał tym.

Jest wysyłka HK za 2$ moge tyle doplacic i ew jesli juz bede kupowal zapytam o singapore.

dzieki za odpowiedzi. czyli podsumowując cła nie ma szansy zaplacic a VAT jesli wysle pocztą to mała szansa ale zawsze?
mulder132

Postprzez pablo84 » 30 mar 2013, o 16:43

Zawsze jest jakiś procent sprawdzanych paczek.
Nawet jeśli ktoś Ci powie, że masz 99% szans na uniknięcie tego to pozostaje ten 1%, na który możesz mieć pecha i trafić.
Najwyżej dopłacisz VAT - tragedii nie będzie ;)
pablo84

Postprzez stifler959 » 30 mar 2013, o 16:57

Póki co Najwolniej idą China Post, troszkę szybciej HK Post a najszybciej SG Post. Zresztą na 17 track są podawane statystyki dotyczące wysyłek i średniego czasu:D
stifler959
AKTYWNY

Pochwały: 3

Postprzez mulder132 » 30 mar 2013, o 17:01

A jeszcze słyszałem o czymś takim, że będe musiał wypełnić jakieś papiery SAD(?) czy coś takiego przy paczce spoza UE. Normalnie wypełnia je firma kurierska a przy zwyklej poczcie musialbym sam wypelnic. Istnieje coś takiego?
mulder132

Postprzez east-import.pl » 30 mar 2013, o 17:15

Tylko dla firm . Osoba fizyczna nie robi tego
EAST-IMPORT
east-import.pl
AKTYWNY

Postprzez mulder132 » 30 mar 2013, o 17:23

Ok. Czyli mogę jeszcze liczyć na jakieś "niespodzianki" oprócz VATu?
mulder132

Postprzez east-import.pl » 30 mar 2013, o 17:26

Tak
np. jak będzie brak odpowiednich Certyfikatów Znaków CE To nie przejdzie przez UC. Nie oddadzą przesyłki
EAST-IMPORT
east-import.pl
AKTYWNY

Postprzez ozon » 30 mar 2013, o 18:30

Chciałbym poznać choć jedną prywatna osobę w Polsce, która kupowała telefon w Chinach i zatrzymali przesyłkę, bo nie miała certyfikatów.
Wiem wiem, że zaraz troll założy lipny fikcyjny profili i uraczy nas wydumaną bajeczką, jak to go zatrzymali, sądzili, karali, itd.
Jak ktoś ma obawy, to wystarczy przed zakupem spytać się w dowolnym urzędzie, izbie, czy oddziale celnym, a nie wierzyć w banialuki osoby nie mającej pojęcia o przepisach, a straszącej tylko po to, by zarobić na naiwnych.
ozon

Pochwały: 1

Następna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI