• Reklama

[zakupy] Zakup telefonu z Chin, jak wyglądają opłaty?

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Postprzez LukC » 30 mar 2013, o 18:35

Tak szczerze to jeszcze nie spotkałem się żeby ktoś coś miał zatrzymane, kurcze nawet moje podróby roleksów otworzyli po czym przeszło dalej bez problemów :lol:
LukC
AKTYWNY

Pochwały: 10
Telefon:: Mi5 Pro
ROM: MIUI 8

Reklama

Postprzez mulder132 » 30 mar 2013, o 20:03

OK, dzieki. Jeszcze jedno ostatnie pytanie, bo ktos napisal ze lepiej poszukac innego sprzedawcy niz ten co podalem w pierwszym poscie, czy ten bedzie dobry?
Kod: Zaznacz cały
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
mulder132

Postprzez xSirLancerAlotx » 30 mar 2013, o 20:21

@mulder132
Ja od niego kupuje Newmana N2 i mi koledzy powiedzieli, że będzie on ok. Dodaje on futerał, szmatkę i czytnik kart pamięci. Dla mnie to coś nowego i podniecającego taki zakup spoza UE :D. Czym zamawiasz? HongKong post czy China?
Kod: Zaznacz cały
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Zapomniałem dodać. Polecam Ci kupić po 7 kwietnia, bo od 4.04 do 06.04 bedzie Chińskie Święto Zmarłych (清明节) i NA PEWNO przesyłka się opóźnii.
xSirLancerAlotx

Postprzez east-import.pl » 30 mar 2013, o 20:38

ozon napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Trola Pajacu to szukaj przy stole w śród rodziny.
A co do Tematu mogę przedstawić kilka naście przypadków I nie chodzi tu o mnie . Wystarczy wygoglować

RC144800855HK
RF129870451SG
RC266456581HK
EAST-IMPORT
east-import.pl
AKTYWNY

Postprzez ozon » 30 mar 2013, o 21:04

east-import.pl napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Po numerku niewiele wiadomo, co konkretnie, w jakiej ilości było przesyłane, czy na firmę, czy na osobę prywatną itd.
Poza tym, jak widać z adnotacji, przesyłki były kontrolowane pod kątem wartości przedmiotu. Urząd standardowo w takich przypadkach oczekuje dowodów wpłat. Pokazujesz dowód i jeśli wszystko ok, to dostaje przesyłkę.

Jak zamówiłeś za kogoś, chciałeś by w Chinach napisali gift lub próbka plus sporo zaniżoną wartość, to normalne, że teraz musisz pokazać kwity na takie wpłaty.
W jednym przypadku ktoś odmówił odebrania, więc poszedł zwrot. To normalna procedura.

W żadnym z tych przypadków, nie ma mowy o sprawdzaniu certyfikatów.
ozon

Pochwały: 1

Postprzez east-import.pl » 30 mar 2013, o 21:10

A może jeszcze Pisma z UC mam może pokazać o Certyfikatach? Bo już takie sa na Forum tym jak i konkurencji od dawna . Ale tobie nie wiadomo co bym udowodnił to ty i tak byś twierdził co innego. Już raz kazałeś komuś kupić podróbkę i kolesiowi zwinęli przesyłkę jakiś tydzień temu jechali po tobie na Forum za nakłanianie do kupna podróbek i dawniu łapówek Poszukaj na forum

Obrazek
Obrazek
EAST-IMPORT
east-import.pl
AKTYWNY

Postprzez ozon » 30 mar 2013, o 21:34

east-import.pl napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Już to pisałem, Walduś coraz bardziej konfabulujesz. Oczywiście, to nie mój problem. Jeśli jeszcze to kontrolujesz to przyhamuj. Bo jak pójdzie to dalej, to najprostsza droga do żółtych papierów. A tacy zawodnicy opowiadają, cuda nie widy. Życzę zdrowia.

Co do obrazków. Adres odbiorcy z pism zniknął. Pisałem o osobach prywatnych. Wymagania wobec firm są inne.
ozon

Postprzez east-import.pl » 30 mar 2013, o 21:42

Obrazek
Obrazek

Człowieku oczywiście że osoba prywatna. Nie mam zamiaru podawać danych Ochrona danych osobowych Mówi to coś twojej główce ozonowej :mrgreen:
EAST-IMPORT
east-import.pl
AKTYWNY

Postprzez ozon » 30 mar 2013, o 21:48

Walduś, wykasuj zdjęcia z drugiego postu, są identyczne jak wyżej, nie zaśmiecaj forum.

Co do danych, jest coś takiego jak zamazywanie całości adresu, nazwisk, itd. Choć i w tym przypadku, jak mnie korygują, może to być właściciel firmy, jednoznacznie trudno po samym adresie ocenić.
ozon

Postprzez east-import.pl » 30 mar 2013, o 22:06

Wystarczy że ja wiem co tam jest Taki jak ty nie powinien mieć wglądu do poufnych danych
EAST-IMPORT
east-import.pl
AKTYWNY

Postprzez ozon » 30 mar 2013, o 22:08

Słusznie prawisz. 8-)
ozon

Poprzednia strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI