• Reklama

Zakup telefonu osobiście w Szanghaju

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Zakup telefonu osobiście w Szanghaju

Postprzez szymi » sobota, 27 sierpnia 2016, 18:39

No chyba chory jesteś, jeżeli tel będzie normalnie w kieszeni, bez żadnych foli itp. to na bank vat XD widze że mamy na forum podróżnika
szymi
VIP

Pochwały: 69
Ostrzeżenia: 1

Reklama

Postprzez blue_voyager » sobota, 27 sierpnia 2016, 18:53

szymi,nie jestem chory, po prostu mam wiedzę, której widocznie Tobie brakuje, podobnie jak kultury osobistej. Nie zamierzam wdawać się w szczegóły, powiem tylko tyle, że jeśli celnik ma jakieś podejrzenia, to ty musisz mu udowodnić, że z tym telefonem (aparatem, laptopem czy jakąkolwiek inną rzeczą) wyjechałeś z kraju i teraz wracasz. Jeśli tego nie zrobisz, to naliczą ci vat. Zadzwoń do UC, popytaj dowiesz się więcej. Albo włącz sobie Discovery czy NG i popatrz jak to wygląda u Niemców, są programy o celnikach. U nas jest podobnie.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Pochwały: 205
Ostrzeżenia: -1

Postprzez szymi » sobota, 27 sierpnia 2016, 19:22

dobra panie podróżnik czyli rozumiem że wyjeżdżając za granice bierzesz na wszystko rachunki i kwity za zapłacony vat, ok, jak na discovery tak powiedzieli to mnie przekonałeś :D
szymi
VIP

Pochwały: 69
Ostrzeżenia: 1

Postprzez blue_voyager » sobota, 27 sierpnia 2016, 19:38

Spłycasz wszystko, ale to Twoja sprawa. Nie zamierzam nikogo przekonywać, gdyż dokumentnie mi to wisi, czy ktoś zapłaci vat za przywieziony telefon czy nie. Jedynie sygnalizuję problem, bo ktoś może się na granicy mocno zdziwić.
Acha, szymi, o sprawach celnych uczę się nie w programach telewizyjnych, tylko u źródeł. Discovery zaproponowałem Tobie ;-)
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Pochwały: 205
Ostrzeżenia: -1

Postprzez bar4u » sobota, 27 sierpnia 2016, 20:12

Na Okęciu wracając z po za Uni mając dwa telefony przy sobie musiałem się tłumaczyć że jeden prywatny drugi służbowy, nie wiem co by było gdyby jeden był np. bez karty, wyłączony itd...

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka
bar4u
AKTYWNY

Pochwały: 5

Postprzez marcoos1 » niedziela, 28 sierpnia 2016, 00:03

Jak wyjeżdżałem do USA to kolega brał ze sobą laptopa (kupił go rok wcześniej też w USA). Chciał, żeby mu celnik nalepił jakąś nalepkę lub cokolwiek, żeby było potwierdzenie, że wyjeżdżał z nim z kraju. Celnik mu powiedział, że nic takiego nie zrobi i jeśli przy powrocie celnik go zatrzyma to jego sprawa jak udowodni, że miał go przy wyjeździe.
Koleś robił sobie zdjęcia z laptopem, żeby to jakoś udokumentować (rok wcześniej nie zapłacił VATu) ale go nie zatrzymali przy powrocie.
Tak więc jak ktoś zamierza kupić kilka telefonów to nie może zakładać, że nie zapłaci VATu.
marcoos1
VIP

Pochwały: 39

Poprzednia strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI