• Reklama

Zakup telefonu innego niż chiński. Telefony Refurbished.

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Zakup telefonu innego niż chiński. Telefony Refurbished.

Postprzez blue_voyager » piątek, 16 października 2015, 12:20

Ponieważ nie ma dnia aby na forum nie padło pytanie o zakup w Chinach Samsungów, Sony, HTC i innych, postanowiłem napisać kilka słów dla mniej doświadczonych użytkowników w tej kwestii.

Większość kupujących w Chinach kieruje się słuszną zasadą, że nabywa się tam wyłącznie telefony chińskie. Dlaczego? To proste, każdy kupiony na Aliexpress czy w jakimkolwiek innym sklepie nowy telefon Samsunga, Apple czy inny, będzie w takiej samej cenie lub droższy niż kupiony w Polsce. Dodatkowo będzie miał gwarancję często nie uznawaną w Polsce.

Skąd więc takie korzystne oferty u chińskich sprzedawców (a często i na Allegro)? Tu kluczowe jest słowo określające stan telefonu: Refurbished, czyli odnawiany. Mamy tu do czynienia z telefonami najczęściej pozyskanymi ze zwrotów klientowskich spowodowanych awariami sprzętu i naprawionymi. I w tym tkwi szkopuł. Nikt Wam nie zagwarantuje w jakich warunkach i przy użyciu jakich części naprawiono taki telefon. Części mogą być nieoryginalne jak i pozyskane z innego uszkodzonego telefonu. Naprawa może być dokonana niezbyt fachowo, zdarza się, że przy okazji dokonane są inne uszkodzenia. Wreszcie usterka może nie być wcale usunięta i telefon nie jest w pełni sprawny. Kupując taki telefon kupujecie kota w worku, nie wiedząc co i kiedy „wyskoczy”.

Oczywiście są zwolennicy takich rozwiązań i chwalą je sobie. Nie będę twierdził, że nie można trafić w ten sposób na telefon sprawny, który nam bez problemu posłuży. Ale jaka macie gwarancję, że tak będzie? W sytuacji gdy za cenę odnawianego Samsunga S4 można kupić nowy, bardzo przyzwoity telefon chińskiej marki, niezbyt rozsądnym rozwiązaniem jest pchanie się w zakup refuba.

Wspomnę jeszcze o innym (rzadszym) przypadku, kiedy stan telefonu określany jest jako Used czyli używany. Tak naprawdę w tym wypadku często dostajemy również refuba, a nawet jeśli nie, to chyba decydując się na telefon używany, lepiej kupić go z pewniejszego źródła w Polsce. Nie brakuje ofert używanego sprzętu an OLX czy Allegro.

W tym wątku możecie pytać o konkretne przypadki jeśli nie jest dla Was jasny stan telefonu. Warto jednak kierować się zdrowym rozsądkiem – jeśli telefon jest sporo tańszy niż w Polsce, to raczej na pewno nie jest to telefon nowy.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Pochwały: 205
Ostrzeżenia: -1

Reklama

Re: Zakup telefonu innego niż chiński. Telefony Refurbished.

Postprzez pawellabedz » piątek, 16 października 2015, 13:21

Nie chcę nikogo obrażać ale to jest taki coś, że jak jedna małpa zobaczy coś u drugiej, to sama będzie chciała to mieć i sprzeda nawet pół swojego organizmu, żeby przez pół roku nacieszyć się nowym jabłkiem albo samsungiem, żeby innym też oko zbielało. Więc mnie też już wkurza jak na facebooku widzę raz na kilka dni kupię samsunga z chin, iphona z chin. Zrozumiałbym jakby parzyły same kawę, ale to tylko telefony.
pawellabedz
AKTYWNY

Pochwały: 2

Postprzez ra-vau » sobota, 17 października 2015, 11:14

Niewiem czy nie przesadze z tym stwierdzeniem, ale... Jesli ktos sie patrzy na ceny np S5 z CN i chce taki telefon kupic, bo tanio i szpan, to niewiem czy nie bedzie do szpanowania rozsadniej kupić sobie HDC ktore bedzie nowe, za 100$ a ból du&y znajomych znanym produktem zostanie uzyskany i tak... To samo z S6 czy notem 5.... O goophonach z logiem Jabłka nawet nie wspominam, bo niejeden znawca "najlepszych na swiecie iphonow" bedzie trzymal takiego i6s v4 z metalową obudowa w rece i sie nie zorientuje ze to podróbka... Ktora moze dluzej podzialac niz refurb, a kosztuje ulamek ceny.

Ps. Przyznam, ze pomimo tego ze wolalbym kupić podróbke,ale a najleliej cos chinskiego duzego producenta, to oferty z bardzo niska cena zawsze kuszą... Bo kto niechcialby np LG G3 za160$? :)
I na to zwracac uwage, cena thch refurbow udajacych nowe, zawsze jest mega okazyjna, co jakos w EU niema miejsca nigdy.
LeEco :)
ra-vau
NewsMan

Pochwały: 96

Postprzez blue_voyager » sobota, 17 października 2015, 11:30

I ta cena właśnie zachęca. Tylko po fakcie okazuje się często, że to co dostaliśmy nie było warte tej ceny.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Pochwały: 205
Ostrzeżenia: -1

Postprzez pete67 » poniedziałek, 9 listopada 2015, 22:39

Panowie a czy jest sposób aby po np IMEI prejrzeć historię sprzętu (serwisowanie w AS)
np. kupując na Allegro refuba myśląc że to nowy dajmy na to Galaxy s4. czy jest szansa na sprawdzenie że to jest nie nówka ale sprzęt odnawiany?
jak uniknąć takiej wpadki?
Mam na mysli polski rynek. i zakup z magazynu w kraju.
Min. Allegro gdzie pełno naciągaczy i oszustów.
Może założyć po prostu, że S4 już nie jest produkowany od długiego czasu więc nówek nie ma?
pete67
AKTYWNY

Pochwały: 11

Postprzez marx » niedziela, 26 czerwca 2016, 10:42

Warto zobaczyć
marx
Administrator

Pochwały: 191

Postprzez fake4r » niedziela, 26 czerwca 2016, 11:30

I pięknie mamy nowego srajfona :)
fake4r
VIP

Pochwały: 189

Postprzez marik1 » niedziela, 26 czerwca 2016, 15:52

Na prezent kupiłem iPhone 5. Mimo faktu długiego nie produkowania telefonu, myślałem, że ktoś posiada jeszcze niesprzedane sztuki. Zapewniony zostałem również, że telefon jest nowy. Na szczęście obdarowana osoba była z najbliższej rodziny, więc mogłem telefon oddać. 2 razy, po czym zażądałem zwrotu pieniędzy. Czemu? Telefon był odnawiany, pierwsze uruchomienie ponad 2 lata wcześniej, poskładane obydwa tragicznie (1 to się sypał w rękach i miał większość możliwych usterek, włącznie z nieoryginalną ładowarką, a drugi kwiatki w stylu nie działającego przycisku wyciszania). Oba również były białe, choć z numerów wynikało, że nowe były czarne. Po zakupie telefonu polecam sprawdzenie jego numerów np. IMEI w bazach danych. Przede wszystkim musicie być zapewnieni o gwarancji i kupować u osoby zaufanej. W szczególności unikać na allegro kont z małą ilością ocen/opinii, ponieważ tak właśnie działają oszuści. Telefon Refunbished jest sprzętem używanym. Na przykład w Apple wymieniają obudowę i chyba nic więcej, więc sprzęt jest przechodzony. Nie polecam.
marik1
AKTYWNY

Pochwały: 3

Postprzez franiuu » wtorek, 19 lipca 2016, 20:30

Ja kupilem refurba LG G2 ale w wersji koreanskiej F320 (zreszta tylko ta wersja byla oplacalna w zakupie). Wersje koreanskie (F320) roznily sie od europejskich i amerykanskich tym, ze mialy wyjmowalne tylne klapki i wymienialne baterie, wiec dosalem sprzet z nowiutkimi czesciami (klapka i bateria). Poza tym dokupilem dodatkowa sztuke baterii 2600mah za 5$ na zapas. Telefon wygladal jak nowka (ekranik idealnie wypolerowany, aluminiowa ramka rowniez byla odnowiona, ale miala minimalne ryski). Po zmianie romu telefon dzialal bardzo dobrze, w zasadzie jedynie GPS dzialal dosc niemrawo, bo dlugo lapal fixa i szybko go gubil w tunelal i na wiaduktach. LGik sluzyl mi zacnie, dopoki nie spadl ekranem na granitowa plyte w tamtym tygodniu.

Jego cena rok temu to bylo 110USD (450zł z dwiema nowymi bateriami i folia na ekran). Wtedy byl to niesamowity deal - szczegolnie biorac pod uwage owczesne ceny nowych LG G2. Ale to jedynie dla ludzi, co sie nie boja grzebania w sofcie, bez zmiany ROMu na europejski, telefon w ogole nie nadawal sie do uzytku.

Szkoda ze nie kupilem mu jakiegos sylikonowego case'a, bo pewnie mialbym go do dzis.

Mam nadzieje ze Redmi Note 3 Pro 3/32 za 167$ jaki wczoraj zamowilem, bedzie rownie dobrym wydaniem pieniedzy.

Nie wiem jak wygladaja sprzedawane obecnie refurby LG G3 za 130$ - ale po swoich doswiadczeniach na pewno nie skreslalbym od razu takiej opcji.
franiuu

Postprzez tpawel » wtorek, 19 lipca 2016, 21:06

Wszystko zależy od konkretnej sztuki, miałem styczność z 4 szt refubow. 2 porażka- kupione na naszym Allegro, a dwie z Ali. Te były spoko. Może to też nauczka. Taki Janusz pewnie nie patrzy na feedback tylko zamawia jak najtaniej żeby jak najwięcej zarobić. A te dwa dla siebie wzięte z Chin od pewnego sprzedawcy.
tpawel
VIP

Pochwały: 37

Postprzez franiuu » wtorek, 19 lipca 2016, 21:26

Tutaj macie unboxing refurba LG G3 z aliexpress.
https://www.youtube.com/watch?v=wliOb7sQAO4

IMO wyglada on bardzo dobrze. Autor podal link do vendora i aukcji, na ktorej go kupil w opisie swojego filmu.
franiuu

Postprzez tomikitwo » wtorek, 19 lipca 2016, 21:48

Zamówiłem łącznie 4 refuby z Ali i każdy wyglądał jak nowy i wszystko w nim działało jak należy. Oczywiście kupione od sprzedawców z jak najlepszym feedbackiem.
1. Motorola RAZR i XT890 - tego wziąłem daawno temu dla siebie
2. Galaxy S3 - też sporo czasu temu dla siostry
3. LG G4 - kupiony dla znajomego całkiem niedawno
4. HTC One M7 - przyszedł ostatnio i mama się z niego cieszy :P
tomikitwo
AKTYWNY

Pochwały: 24

Następna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?