• Reklama

Zakup sprzętu z Chin - parę pytań

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Zakup sprzętu z Chin - parę pytań

Postprzez Talib » 15 lis 2015, o 20:24

Witam,

Siedzę już 9h nad tematem importu towarów z Chin i już mi głowa pęka od wiedzy, którą przyswoiłem. Jako, że mogłem trafić na kilka artykułów, które są przedawnione i weszły nowe przepisy lub wypowiedzi pseudo "wszechwiedzących" wolę upewnić się na sam koniec czy wszystko dobrze zrozumiałem. Poniżej opiszę a raczej podsumuję to co się dowiedziałem i prosiłbym o potwierdzenie przez was lub sprostowanie tego co przedstawię.

Zacznę od tego, że mam odłożone trochę pieniędzy i chciałbym wejść na rynek Polski z Chińskimi produktami. Posiadam aktualnie firmę, więc wystarczy jak poszerzę ją o gałąź handlową. Interesują mnie produkty elektroniczne (wszystko to co działa na Androidzie). Poniżej opiszę rzeczy, które mnie interesują - wszelkie sugestie są mile widziane.

1. Wyczytałem na wielu forach, że urządzenia elektroniczne takie jak tablety czy smartwatche nie podlegają ocleniu - prawda ?
2. VAT - tutaj do końca chyba nie rozumiem kiedy i komu go płacę. Niektórzy piszą, że muszę zgłosić do Agencji Celnej towar, który zamówiłem, doliczyć do niego marżę i od tego na podstawie dokumentu SAD zapłacić od razu podatek. Inne źródła podają mi, że przyjdzie do zapłaty podatek VAT w momencie otrzymania przesyłki od poczty lub kuriera. Która wersja jest prawdziwa ?
3. Na aliexpress nie ma napisane, w które miejsce w kraju dotrze przesyłka. Rozumiem, że jak drogą morską to domyślnie Gdynia a lotniczą Warszawa ? Mam wpływ na to, w które miejsce zostanie wysłany towar ?
4. Po dotarciu towaru do Polski nie za bardzo wiem jak wygląda dalszy proces transportu. Zostaje on wysłany pocztą polską poleconym czy można samemu odebrać przesyłkę ? Mam jakikolwiek wpływ jaką firmą kurierską zostanie on wysłany na mój adres ?
5. Kupując towar z Chin mam poprosić sprzedającego o oznaczenie towarów znakiem CE czy robi on to automatycznie ?
6. Najważniejsza dla mnie sprawa to towar, który przypomina produkty znanych marek typu Sony. Jak to wygląda w świetle naszego prawa i skąd ja mam akurat wiedzieć, że produkt x przypomina znany produkt marki Sony ? W jakim momencie zakupiony przeze mnie towar mogę go sprzedać z czystym sumieniem. Chciałbym to robić zgodnie z prawem. Przecież po wybraniu jakiegoś towaru nie będę siedział w necie i szukał podobnych produktów ze znanych marek... Nie wiem jak to ugryźć.

Liczę na waszą pomoc w tym zakresie
Talib

Telefon:: Sony Z3

Reklama

Re: Zakup sprzętu z Chin - parę pytań

Postprzez fake4r » 15 lis 2015, o 20:27

Wszystko masz we FAQ faq-dzialu-zakupy-zanim-zadasz-pytanie-przeczytaj-t15077.html
Jak już przeczytasz i będziesz miał jeszcze pytania odnośnie zamawiania na firmę, to możesz użyć tego wątku sprowadzanie-na-firme-t11603-12.html
fake4r
VIP

Pochwały: 204
Telefon:: Redmi 3

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI