• Reklama

Zakup słuchawek w Chinach - temat ogólny

Akcesoria do telefonów, tabletów i innych chińskich gadżetów

Re: Zakup słuchawek w Chinach - temat ogólny

Postprzez borsooq » 20 sty 2017, o 11:37

polak.krk napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Herezja napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Wielkie dzięki panowie. Ja już na razie nie kupię następnych, ale żeby było ciekawie, to znalazły się te Basic Colorful Edition.

Zrobiłem odsłuch jednych i drugich dla porównania i powiem, że te starsze mi się bardziej podobają. Bardziej wyraźny jest bas. Jest go w sumie mniej, ale jest bardziej szczegółowy. Odsłuch robiłem na Slayer: South of Heaven. Tam jest sporo fajnych cięższych riffów i, o dziwo, mimo, że w Basic Colorful basu ogólnie jest mniej, to bardziej mi się ta wersja podoba. Może to być jeszcze kwestia nastaw, bo Fresh Edition w MIUIPolska nie ma swoich zaimplementowanych jeszcze, a Colorful - jak najbardziej. Być może będzie jakiś zestaw ustawień dla Fresh, który wydobędzie ich szczegółowość. Jakkolwiek by nie było, to na tych samych ustawieniach - Fresh ma więcej basu, fajnego, mięsistego, a Colorful mają ten bas bardziej szczegółowy, poza tym w ogóle grają bardziej szczegółowo. Ich wadą jest płaski kabel, który ocierając o ubranie mocno szumi w uszach i gumki, które są wręcz tragiczne. Wydawało mi się, że coś jest nie tak z moimi uszami, a to jednak gumki były do niczego.
borsooq
 
Posty: 159
Dołączył(a): 30 mar 2016, o 19:46
Pochwały: 14
Telefon:: xiaomi

Reklama

Re: Zakup słuchawek w Chinach - temat ogólny

Postprzez Herezja » 20 sty 2017, o 12:16

Zacznijmy od tego, ze każde słuchawki można oceniać dopiero po wygrzaniu czyli tak na oko po około 20 czy 30 godzinach słuchania na nich muzyki. Dopiero po tym czasie barwa słuchawek się uwidacznia.
Co do kabla to zawsze możesz poszukać sobie słuchawek, które mają możliwość przypinania innych kabli. Są zwykle droższe od tych sprzedawanych z wbudowanym kablem ale jak się ten ostatni zerwie to możesz łatwo dobrać nowe (zaznaczam jakość kabla ma bardzo wielkie znaczenie - ostatnio kupiłem kabel do moich wysłużonych słuchawek i okazał się tandetny a zapłaciłem za niego około 100 zł).
Co do gumek itd to lepiej kup sobie choć komplet średnich pianek Complay (o ile nazwy nie pomerdałem). Jakość odsłuchu znacząco się poprawie bo te pianki pod wpływem ciepła ciała dopasowują się lepiej do ucha.
Avatar użytkownika
Herezja
VIP
 
Posty: 1212
Dołączył(a): 19 kwi 2015, o 12:14
Pochwały: 50
Telefon:: Huawei p10

Re: Zakup słuchawek w Chinach - temat ogólny

Postprzez borsooq » 20 sty 2017, o 12:52

dzięki za uwagi dotyczące wygrzania - postaram się to uwzględnić. Co do odpinanych kabli, to tak, zgodzę się, jak najbardziej, ale te słuchawki to cena $5-6, więc nie wymagam od nich tego.

W sprawie gumek - własnie kupiłem Snab Insertone FT-3 fo Colorful, ale to kosztuje dodatkowe 20pln, więc cena ostateczna słuchawek podniosła się o 100% :). Fakt, że dobrze się trzymają w uszach. Wadą jest to, ze jednak jest to pianka i ciągle próbuje się rozprężyć w uchu. O ile nie jest to problemem, jak się używa tego pół godziny, tak, po godzinie i dłużej, jednak powoduje to dyskomfort. Przynajmniej w moim wypadku.
borsooq
 
Posty: 159
Dołączył(a): 30 mar 2016, o 19:46
Pochwały: 14
Telefon:: xiaomi

Re: Zakup słuchawek w Chinach - temat ogólny

Postprzez arti.sa » 23 sty 2017, o 23:12

Coś polecicie koledzy do 20$? Zastanawiam się nad KZ ZST lub KINERA BD005. Może jakiś sprawdzony sklep macie z oryginalnymi słuchawkami?
arti.sa
 
Posty: 53
Dołączył(a): 7 mar 2013, o 11:05
Lokalizacja: wschód... daleki
Telefon:: mi4c, cool1
ROM: miui, eui

Re: Zakup słuchawek w Chinach - temat ogólny

Postprzez Gravis » 10 lut 2017, o 12:51

Hej.

Niestety zgubiłem swoje Xiaomi Piston 3 :(

Muszę kupić coś podobnego a już zapewne nie gorszego.

Właśnie wpadła cebulka: http://www.banggood.com/BlitzWolf-BW-ES ... 10873.html

Czy ktoś miał z nimi styczność? Czy są lepsze/gorsze od pistonów?

Co ogólnie warto kupić w okolicy 50-100zł ?
Xiaomi Mi6 > Xiaomi Mi5 Prime > Vernee Thor > Xiaomi Mi4c Prime > ZTE Nubia Z7 Mini > Jiayu G4S > Xiaomi RedRice > Lenovo A820 > ZTE Blade
Avatar użytkownika
Gravis
VIP
 
Posty: 2453
Dołączył(a): 5 cze 2013, o 09:32
Pochwały: 31
Telefon:: OnePlus 7

Re: Zakup słuchawek w Chinach - temat ogólny

Postprzez Herezja » 10 lut 2017, o 13:16

Pomyślałabym raczej nad https://m.aliexpress.com/s/item/3273035 ... ryId=63705 ponoć w tym momencie to najlepsze słuchawki chińskie. W wielu miejscach bardzo dobrze je oceniają.

Wysłane z mojego twardziela ];p
Avatar użytkownika
Herezja
VIP
 
Posty: 1212
Dołączył(a): 19 kwi 2015, o 12:14
Pochwały: 50
Telefon:: Huawei p10

Re: Zakup słuchawek w Chinach - temat ogólny

Postprzez Gravis » 11 lut 2017, o 13:09

O których miejscach mowa?
Xiaomi Mi6 > Xiaomi Mi5 Prime > Vernee Thor > Xiaomi Mi4c Prime > ZTE Nubia Z7 Mini > Jiayu G4S > Xiaomi RedRice > Lenovo A820 > ZTE Blade
Avatar użytkownika
Gravis
VIP
 
Posty: 2453
Dołączył(a): 5 cze 2013, o 09:32
Pochwały: 31
Telefon:: OnePlus 7

Re: Zakup słuchawek w Chinach - temat ogólny

Postprzez potiomkin » 11 lut 2017, o 13:13

Gravis napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Mp3store

Wysłane z mojego Axona 7
Avatar użytkownika
potiomkin
 
Posty: 79
Dołączył(a): 20 sty 2017, o 17:33
Pochwały: 2
Telefon:: x822

Re: Zakup słuchawek w Chinach - temat ogólny

Postprzez Herezja » 11 lut 2017, o 14:23

Audiobudget i rosyjskie fora dedykowane słuchawkom chińskim.

Wysłane z mojego twardziela ];p
Avatar użytkownika
Herezja
VIP
 
Posty: 1212
Dołączył(a): 19 kwi 2015, o 12:14
Pochwały: 50
Telefon:: Huawei p10

Re: Zakup słuchawek w Chinach - temat ogólny

Postprzez aazmath » 12 lut 2017, o 15:21

Witajcie;)

Z racji tego ze od jakiegoś czasu zaczałem sie rozgladać za słuchawkami to pomyślałem o Xiaomi. Konkretnie o tych nowych bezprzewodówkach

https://www.aliexpress.com/item/Xiaomi- ... a21dac9d90

Najtaniej min 30 USD, warto tyle wydac? Ogólnie chciałbym bezprzewodowe słuchawki. Ktoś moze sie wypowiedzieć? Z recenzjami w/w słuchawek troche cieżko w necie. ( Mój ang nie jest zbyt dobry )

Dziękuje ;)
aazmath
 
Posty: 3
Dołączył(a): 30 mar 2016, o 17:55
Telefon:: Huawei
ROM: B321

Re: Zakup słuchawek w Chinach - temat ogólny

Postprzez polak.krk » 13 lut 2017, o 12:28

Poszukaj opinii o firmie QCY, ja sam mam QY19 i sobie je chwale. Bardzo glosno graja, gumki okay. Zasieg bluetooth moglby byc wiekszy. Mikrofon przy sluchawce dziala ale zbiera nie tylko nasza mowe, inne dzwieki tez np. halas przy przejezdzie aut.
polak.krk
 
Posty: 79
Dołączył(a): 10 sie 2016, o 12:40
Pochwały: 2
Telefon:: LG G5

Re: Zakup słuchawek w Chinach - temat ogólny

Postprzez moth » 24 lut 2017, o 02:36

https://www.tinydeal.com/axgio-dash-wir ... 63941.html
myślicie że to legit? bo na stronie axgio i na amazonie po 50usd są, ale axgio firma chińska więc brzmi legitnie. tylko tu niby jest bt 4.1 a na ich stronie 4.2, reszta info sie zgadza
Obrazek
Avatar użytkownika
moth
AKTYWNY
 
Posty: 482
Dołączył(a): 22 lip 2016, o 20:39
Pochwały: 38
Telefon:: oppo

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Akcesoria



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron