• Reklama

ZAKUP S5 Z CHIN KOSZT ODPRAWY CELNEJ

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

ZAKUP S5 Z CHIN KOSZT ODPRAWY CELNEJ

Postprzez faster » 1 cze 2014, o 15:14

Witam,
Mam pytanie, chciałbym zakupić coś takiego http://www.aliexpress.com/item/2GB-RAM- ... 03813.html
Darmowa wysyłka kurierem DHL, dlatego mam pytanie, bo z góry przygotowuję się już na 23% VAT (Zwolnienie z cła jest chyba do 150 EUR)
Czy kwota VAT'u będzie liczona od realnej ceny zakupu 160$ i ile liczy sobie DHL za przeprowadzenie odprawy celnej od takiej kwoty?
Z góry dzięki za odpowiedź
faster

Telefon:: sony

Reklama

Re: ZAKUP S5 Z CHIN KOSZT ODPRAWY CELNEJ

Postprzez Wujek » 1 cze 2014, o 15:40

Za 160$ chcesz takie g*wno kupić? Telefon ma logo, jeśli faktycznie wyśle DHL(w co wątpię) to możesz mieć problemy. Ludzie, myślcie. Zanim kupicie coś w Chinach to poczytajcie trochę. Zanim kupiłem swój pierwszy telefon 10x przestudiowałem tematy tutaj przez miesiąc(czekałem na kartę USD), 10x ogarnąłem marki telefonów i parametry i nie było zbędnych pytań. I pierwszym moim zakupem był case za kilka dolarów dla dziewczyny, żeby nie było żadnej wtopy przy kupnie telefonu.
Pytania które zadałeś, były milion razy wałkowane. Nie mówię, że nie można się zapytać, ale warto wykazać się odrobiną samodzielności i samemu poszukać.
Zapoznaj się z tematami w tym dziale:
najczesciej-zadawane-pytania-przy-kupowaniu-pelen-proces-t5175.html
oplaty-celne-za-towary-sprowadzane-z-chin-t1159.html
s5-z-chin-jak-to-ma-sie-w-praktyce-t8701.html

Ale cóż, Twój wybór.
Wujek

Pochwały: 7
Telefon:: ZTE v967s
ROM: LeWa OS v5 PL

Postprzez faster » 1 cze 2014, o 16:20

Wujek, poczytalem tamte tematy i dochodze do wniosku ze nawet jak celnicy zarekwiruja paczke to i tak dostane zwrot pieniedzy z alie bo przerabialem juz cos takiego. W koncu paczki nie dostalem a na aukcji nie bylo logo.
Android w telefonie jest oryginalny bo i tak system googla jest darmowy co najwyzej wnetrznosci troche inne.
faster

Postprzez Wujek » 1 cze 2014, o 16:29

Ale zdajesz sobie sprawę, że za 160$ możesz mieć dużo, dużo lepszy sprzęt?
Problem będzie, gdy ten android się posypie i trzeba będzie nowy rom wgrać. A że nie wiadomo co będzie w środku to nic się nie poradzi.

Gdy DHL da do odprawy telefon i Ty im wyślesz papiery(do VATu) ile zapłaciłeś itd. to zobaczą, że może to być podróbka. Jak otworzą paczkę to mogą być wysokie kary. Już była historia studenta z zegarkami CK.
Wujek

Postprzez faster » 1 cze 2014, o 16:45

Jak beda chcieli mi dac kare to bez problemu sie wypre bo wedlug aukcji telefon nie mial by brandowany i wtedy zwrot poeniedzy z alie bo paczki nie dostalem, mialem juz podobna sytuacje i w takiej sprawie alie staje po stronje kupujacego bo paczki nie otrzymal
faster

Postprzez krzys123. » 1 cze 2014, o 16:47

Jakie gowno to jest ? No tak lubicie pisac ze to ble ble a dami tego nie macie !! A nie lepiej w polsce kupic ?
krzys123.

Telefon:: zopo
ROM: 4

Postprzez faster » 1 cze 2014, o 17:08

Krzys123 oryginal kosztuje 1900zl przy kosztach wyprodukowania jednej sztuki ok 150 dolcow.
faster

Postprzez krzys123. » 1 cze 2014, o 23:38

Ja nie mowie o orginale tylko o klonie . ludzie gadaja ze to gowno a gownem wcale nie jest
krzys123.

Telefon:: zopo
ROM: 4

Postprzez Wujek » 2 cze 2014, o 00:40

Kumpela zamówiła sobie klona samsunga. Niby 4 rdzenie, bla bla bla. Zobaczyłem to i okazał się to klon z 256MB RAM, jednordzeniowym prockiem i tak dalej, szkoda pisać.
Wiem, że to zależy od sprzedawcy czy zaufany i tak dalej, ale wychodzę z założenia (i nie tylko ja) i głównie chodzi mi o to, że za te 160$ możemy mieć dużo lepszy sprzęt ze wsparciem.

No i odpowiadając na pytania.
VAT liczony jest od kwoty jaką zapłaciłeś za telefon. DHL dodatkowo pobiera te około 70-90zł, z tego co czytałem.
Wujek

Postprzez faster » 2 cze 2014, o 07:49

Wujek napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Dzięki za odpowiedź w temacie :-) A screenami z antutu na aukcji takiego sprzedającego mogę się sugerować? Bo np. ten typek którego aukcje dałem ma raczej same pozytywne opinie od kupujących
faster

Postprzez existe » 2 cze 2014, o 10:07

faster napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

NIE mozesz, ale chcesz, wiec wierz sobie w co chcesz
niczym i nie, bo mowa jest o oszustwie, wiec chcesz oszukac kogos lub siebie - wiec masz swiadomosc, ze sam tez mozesz zostac oszukany
dowod:
nie wiem o jaka aukcje Ci chodzi, ale w pierwszym watku zamiesciles linka, wiec go przegladam, no i co tam mamy:
przykladowo
- informacja, ze fon jest w oparciu o procesor mtk6582 taktowany 1.3 GHz
- screen z testu antutu v 2.9 na ktorym ponoc mamy procesor 2,4 GHZ qualcom

firma HDC znana jest z tego, ze falszuje wszystko, w taki sposob, ze testy pokazuja to co maja pokazac, a nie to co sprzet zawiera
fakt, ze sprzedajacy ma 99% pozytywu, oznacza, ze towar dotarl i klient zdaje sobie sprawe, ze kupil to co kupil lub tez (tu pewnie bedzie takich wiecej), uruchomili test antututu, ktory wprawil ich w samouwielbienie i pewnie do dzisiaj mysla, ze maja oryginalnego samsung s5, tylko ze z chin, wiec taniutko

powtorze motto:
chcesz oszukiwac, też bedziesz oszukany
existe
existe
VIP

Pochwały: 52
Telefon:: byl:紅米, jest:x7s

Postprzez existe » 2 cze 2014, o 10:17

a jeszcze musze dodac, bo jako sklerotyk zapomnialem
oczywiscie masz swiadomsc, ze zadna informacja widoczna na screenie NIE jest prawdziwa w rzeczywistosci ?
nie ma tam wiec 2 GB pamieci, nie ma takiej karty grafiki, a wiec i rozdzielczosci ekranu, nie ma zadnych 13 mpx ........
jest tylko zewnetrzne podobienstwo
existe
existe
VIP

Pochwały: 52
Telefon:: byl:紅米, jest:x7s

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI