• Reklama

Zakup prywatny w Chinach - pytanie

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Zakup prywatny w Chinach - pytanie

Postprzez Bubakana » 12 sty 2016, o 14:06

Witam,
Sprawdziłem forum i nigdzie nie znalazłam podobnego tematu. Mianowicie chodzi mi o zakup w Chinach (niewielki, 40$) ale nie poprzez serwisy aukcyjne. Chcę kupić 3 małe plastikowe modele (każdy inny) których nie można nigdzie dostać w Europie bo producent jest chiński. Nie posiada on jednak żadnych aukcji i sprzedaż jest możliwa tylko za pomocą listy mailingowej - pisze się do nich zapytanie z nr modelu, oni odsyłają plik z excela w którym jest podsumowanie kosztów modelu i wysyłki. Nie zrobiłem jeszcze zamówienia, ale tutaj moje pytania:

- Czy w przypadku zatrzymania przesyłki, ten plik z excela oraz potwierdzenie płatności PayPal wystarczą do potwierdzenia kwoty zakupu/wartości ?

- Modele są 3, wieloczęściowe ale maleńkie (8cm długości każdy), w częściach. Nie pomyślą, że chcę to sprzedać?

- Są to oryginalne produkty tego gościa, który jednak chyba nie posiada firmy i robi to niskonakładowo chałupniczymi sposobami. Czy jest to jakaś przeszkoda? Że nie sprzedaje tego firma?

Nigdy nie zamawiałem niczego z Chin i muszę powiedzieć że po przeczytaniu setek stron tematów jestem trochę wystraszony zakupami z Państwa Środka - ale nie jest to duży zakup (40$), czy mogę bezpiecznie zamawiać czy raczej popierniczyć to i nie ryzykować? Ah, no i jestem z Zabrza :D a podobno tutejszy UC najwięcej problemów sprawia?

Pozdrawiam
Bubakana

Reklama

Re: Zakup prywatny w Chinach - pytanie

Postprzez Maltis » 12 sty 2016, o 14:19

Takie małe badziewie to ci przepuszczą bez żadnego czepiania(pod warunkiem że nie są to modele bomb) Nic się nie bój o to.
W ogóle to możesz martwić się tylko o to czy gościu cie nie wykiwa bo żadnego zabezpieczenia tutaj nie masz, tylko jego słowo.

Autor postu otrzymał pochwałę
NUBIA z5s->XIAOMI Mi3->IUNI U2->XIAOMI Mi4->NUBIA z7(nie MAX nie MINI)-> XXX
Maltis
VIP

Pochwały: 20

Postprzez Bubakana » 12 sty 2016, o 14:23

Dzięki. Nie wykiwa, bo jest znanym w środowisku od lat rzeźbiarzem i odlewnikiem i wie że jak raz kogoś wykiwa to już nikt nie zamówi - a nie ma zbyt wielu modelarzy. Zastanawiałem się tylko czy to wystarczy jeżeli losowo zatrzymają, bo wiesz zatrzymali kiedyś znajomemu w UC Zabrze plastikowe robaki na energię słoneczną w ilości 2 sztuk za które zapłacił 1,68$ na Ebayu dla dzieciaków.

EDIT: literówki
Bubakana

Postprzez Maltis » 12 sty 2016, o 14:36

Jak zatrzymają to wyslesz im ten screen z paypala i maila z zamówieniem.
Nie przejmuj się tym. Nawet nie wiesz jakie ludzie rzeczy zamawiają i nie ma problemu.
Śmiało zamawiaj.

Sent from my NX506J using Tapatalk

Autor postu otrzymał pochwałę
NUBIA z5s->XIAOMI Mi3->IUNI U2->XIAOMI Mi4->NUBIA z7(nie MAX nie MINI)-> XXX
Maltis
VIP

Pochwały: 20

Postprzez Bubakana » 12 sty 2016, o 14:37

OK, dzięki za pomoc!

Pozdrawiam
Bubakana

Postprzez slavo22 » 12 sty 2016, o 17:40

Pdf z paypala starcza

Wypalcowane
slavo22
VIP

Pochwały: 49

Postprzez Flyagaric » 12 sty 2016, o 18:41

Maltis napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Jak to nie ma? Przecież to PayPal, a oni dają swoje gwarancje. Raczej nie ma z tym problemu.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 63

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI