• Reklama

[tablet] Zakup pierwszego tableta

Chińskie tablety, opinie, porady, zakup

[tablet] Zakup pierwszego tableta

Postprzez Bejzus » sobota, 1 czerwca 2013, 18:09

Przymierzam się do zakupu mego pierwszego tableta i w oko wpadł mi ten[hide] http://www.aliexpress.com/item/U30GT-Cu ... 8.html?s=p bundle 2[/hide]
Opłaca się? A może coś lepszego w tej cenie ?
Ostatnio edytowano sobota, 1 czerwca 2013, 19:44 przez Bejzus, łącznie edytowano 1 raz
Bejzus

Reklama

Postprzez zielonyem » niedziela, 2 czerwca 2013, 10:50

Sprzętowo, na papierze - zajebiście wygląda ten tablet.
17000 w Antutu to coś, dla porówania Nexus 7 z Tegrą 3 i rozdzielczością sporo mniejszą robi 15000 bez modyfikacji, podkręcania itp.
Osobiście nie kupiłbym już tableta 10 calowego. Dla mnie jest mało mobilny.
Następna sprawa- łączność 3g. Nie lepiej coś z wbudowanym modemem, wrzucasz kartę Aero i śmigasz ? Widzę, że w opisie masz telefon: jakiś samsung - ma androida z możliwością tetheringu po bluetooth/wifi? Jak nie będziesz miał jak mu udostępnić internetu to w zasadzie tracisz główną funkcjonalność tabletu.
Ewentualnie zawsze możesz dokupić jakiś router MI-FI, ale to koszt połowy tabletu :)
Ostatnia kwestia - aktualizacje. Rzadko spotykane są tablety chińczyki z dobrym wsparciem użytkowników. No, ale to w sumie można przeboleć, tym bardziej za taką cenę. Pół roku temu za tą samą cenę kupiłem tablet Kiano Pro Dual z dual corem, chu*ową rozdzielczością wyświetlacza i tragiczym działaniem, z osiągami nawet mnioejszymi niż Samsung Galaxy S2. A tu takie cudo, Full HD, Quad, 17000 w Antutu. Ale ten rynek zapierdziela z rozwojem :)
zielonyem

Postprzez Bejzus » niedziela, 2 czerwca 2013, 10:57

Nie zależy mi na wewnętrznym 3g, mam na usb.
Ja rzadko kiedy będę go używał poza domem, jak już to w łóżku, do czytania, radia, tv, netu itd.
P.S. Tej Motki już nie mam :)
P.S.2 Aero w mym mieście nie łapię :)
Bejzus

Postprzez naye666 » niedziela, 2 czerwca 2013, 11:40

Ja mam AINOL NOVO 7 FIRE, na papierze i w praktyce wygląda świetnie, ma 4.2.1 Androida chociaż każdy opluwał tą markę, że chińczyka nikt będzie wspierał, a tu co? niespodzianka, co jakiś czas wypuszczane są nowe romy i to nie jak w XDA 40 romów na minutę, tylko 2-3 osoby robiące romy konkretnie do tej marki więc nie ma żadnych "symulantów", a więc nie ma co się martwić;

Tablet wygląda ok.
W fajnej cenie.

RamosW30 jest gorszy (z tego co widziałem) a sporo droższy;
naye666

Postprzez Bejzus » niedziela, 2 czerwca 2013, 13:10

A co sądzicie o tej promocji [hide]http://allegro.pl/show_item.php?item=3271630523&utm_source=okazje-allegro&utm_label=main&utm_offer_id=76165[/hide] ?
Ostatnio edytowano niedziela, 2 czerwca 2013, 20:49 przez Bejzus, łącznie edytowano 1 raz
Bejzus

Postprzez zielonyem » niedziela, 2 czerwca 2013, 13:12

1GB ramu mniej i rozdzielczość "tylko" HD. Ale tak to sprzęciwo w porządku, ludzie raczej polecają tablety Shiru.
zielonyem

Postprzez naye666 » niedziela, 2 czerwca 2013, 13:17

wygląda całkiem ok,
naye666

Postprzez Bejzus » niedziela, 2 czerwca 2013, 13:45

Panowie, to jeszcze tylko ten[hide] http://www.aliexpress.com/item/Freeship ... 83148.html[/hide]
Będzie lepszy od Shiru? Nie potrzebuje Quad Core
Ostatnio edytowano niedziela, 2 czerwca 2013, 20:50 przez Bejzus, łącznie edytowano 1 raz
Bejzus

Postprzez zielonyem » niedziela, 2 czerwca 2013, 15:11

Między tym Cube, a tym Sanei jest ~ 70zł różnicy, a parametry dużo, dużo lepsze ma ten Cube. Dla mnie wybór byłby prosty w tym wypadku :)

@Jak bys sie jednak zdecydowal na tablet 7 cali to sprawdź moją aukcje[hide]
http://allegro.pl/asus-nexus-7-8gb-etui ... 42419.html[/hide]

Linki do obcych stron wstawiamy w
Kod: Zaznacz cały
 [hide]link[/hide]

marxxx
Ostatnio edytowano niedziela, 2 czerwca 2013, 20:51 przez zielonyem, łącznie edytowano 1 raz
zielonyem

Postprzez naye666 » niedziela, 2 czerwca 2013, 15:28

Z calym szacunkiem dla nexusa ale...nierozszerzalna pamiec, brak micro-hdmi, 2 kamer... Shiru lub cube jest...po prostu bardziej oplacalny. Nawet ten, z ktorego pisze teraz jest duzo korzystniejszy...
naye666

Postprzez Kobe8 » niedziela, 2 czerwca 2013, 15:44

zielonyem napisał(a):Sprzętowo, na papierze - zajebiście wygląda ten tablet.
17000 w Antutu to coś, dla porówania Nexus 7 z Tegrą 3 i rozdzielczością sporo mniejszą robi 15000 bez modyfikacji, podkręcania itp.
Osobiście nie kupiłbym już tableta 10 calowego. Dla mnie jest mało mobilny.
Następna sprawa- łączność 3g. Nie lepiej coś z wbudowanym modemem, wrzucasz kartę Aero i śmigasz ? Widzę, że w opisie masz telefon: jakiś samsung - ma androida z możliwością tetheringu po bluetooth/wifi? Jak nie będziesz miał jak mu udostępnić internetu to w zasadzie tracisz główną funkcjonalność tabletu.
Ewentualnie zawsze możesz dokupić jakiś router MI-FI, ale to koszt połowy tabletu :)
Ostatnia kwestia - aktualizacje. Rzadko spotykane są tablety chińczyki z dobrym wsparciem użytkowników. No, ale to w sumie można przeboleć, tym bardziej za taką cenę. Pół roku temu za tą samą cenę kupiłem tablet Kiano Pro Dual z dual corem, chu*ową rozdzielczością wyświetlacza i tragiczym działaniem, z osiągami nawet mnioejszymi niż Samsung Galaxy S2. A tu takie cudo, Full HD, Quad, 17000 w Antutu. Ale ten rynek zapierdziela z rozwojem :)

no tak ale autor chce kupić wersje z dual core i wyswietlaczem hd a nie fhd i 1gb a nie 2gb ramu.
Kobe8
AKTYWNY

Pochwały: 3

Postprzez zielonyem » niedziela, 2 czerwca 2013, 15:58

"Z calym szacunkiem dla nexusa ale...nierozszerzalna pamiec, brak micro-hdmi, 2 kamer... Shiru lub cube jest...po prostu bardziej oplacalny. Nawet ten, z ktorego pisze teraz jest duzo korzystniejszy..."

Nie będę dyskutował tutaj o wyższości czy niższości Nexusa 7 w stosunku do innych tabletów, takich dyskusji jest 13991023 pierdyliardów w internecie.

@Kobe8
Rzeczywiście, nie zczaiłem, że są tam rózne wersje na tej aukcji xD
zielonyem

Następna strona

Powrót do TABLETY