• Reklama

Zakup oryginalnego lcd Letv 1 X600

LeTV LeEco X500, X600, X800, Le2, Le1, LeMax Le Max 2
ROMy, aktualizacje, pomoc, opinie,

Re: Zakup oryginalnego lcd Letv 1 X600

Postprzez Pinky » 2 sty 2016, o 12:25

Przerażające, że ten telefon ma tak podatny na pęknięcia wyświetlacz. Może zamiast naklejać szkło hartowane lepszą ochroną jest zwykła naklejka - jest bardziej miękka od szkła i powinna lepiej amortyzować główny wyświetlacz

Wysłane z mojego H30-U10 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
Pinky
 
Posty: 125
Dołączył(a): 11 sie 2013, o 15:03
Pochwały: 3

Reklama

Re: Zakup oryginalnego lcd Letv 1 X600

Postprzez night95 » 2 sty 2016, o 12:34

Pinky napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Próbuj :D i daj znać jakie efekty ;P w każdym bądź razie na pewno ci to nie zadziała, szkło o ile jest dobrze naklejone i dopasowane powinno właśnie zebrać naprężenia powstające przy upadku i strzelić zamiast ekranu, natomiast nie ma reguły że ma to zawsze działać bo różnie telefony spadają, w zenfone 5 spadł mi z 1,5 metra na kant na beton miałem szkło tylko że odklejało się na bokach, ale przy takim upadku i tak nic by nie pomogło bo nawet ramka się wgięła, po wymianie przedniego panelu 4 razy zmieniałem szkło bo zawsze jak spadał to tłukło się szkło a ekran był cały ;) duże znaczenie ma to jak szkło jest dopasowane i czy nigdzie się nie odkleja ;)
night95
VIP
 
Posty: 839
Dołączył(a): 4 gru 2013, o 23:09
Pochwały: 17
Telefon:: let x690

Re: Zakup oryginalnego lcd Letv 1 X600

Postprzez whan » 2 sty 2016, o 13:06

Niestety nie od dziś wiadomo, że lepiej pękają metalowe telefony, od iphone'ow po xperie. Plastik to jednak plastik. Dlatego dla mnie nigdy znaczenia nie miala jakość wykonania obudowy bo i tak trzeba założyć grubą gumę i szkło...
A tak serio to najlepiej po prostu nie rzucać telefonu nigdzie ;p Mi przez 5 lat telefony upadały 3 razy ale znam ludzi którzy np. przejechali je 2 tonowym wózkiem gazowym. Kwestia dbania o sprzęt... ;p

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
whan
 
Posty: 49
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 17:39
Pochwały: 2

Re: Zakup oryginalnego lcd Letv 1 X600

Postprzez erland » 3 sty 2016, o 14:03

Telefonów z dużym wyświetlaczem a wcześniej pda używam od 14 lat i to pierwszy przypadek kiedy stłukłem wyświetlacz :( A miałem ich setki jeśli nie tysiące bo swego czasu sprzedawałem ten sprzęt na allegro. Tutaj pech chciał że ja upadając trzymałem telefon w ręku i niejako podparłem się nim spadając na ziemie i do tego jego rantem (dolną podstawą z gniazdem usb). Pech, nic już się na to nie poradzi. Póki co normalnie go sobie używam ale zdecydowałem się go sprzedać w takim stanie jak jest zamiast wymieniać cały wyświetlacz więc jak ktoś chętny to PW.
erland
 
Posty: 8
Dołączył(a): 2 gru 2015, o 04:12
Telefon:: letv x600

Re: Zakup oryginalnego lcd Letv 1 X600

Postprzez widmo82 » 3 sty 2016, o 15:22

Mój S4 to chyba nawet lubi upadać w Spigenie :) Na ekranie nadal fabryczna bdb folia.
Sprzedam: Xiaomi Miband 2
Avatar użytkownika
widmo82
AKTYWNY
 
Posty: 705
Dołączył(a): 29 sie 2013, o 23:43
Pochwały: 24

Re: Zakup oryginalnego lcd Letv 1 X600

Postprzez kulca » 3 sty 2016, o 22:10

Zakupiłem ten lcd z linka, zamówiony 6 grudnia, 24 dotarł. Przełożyłem sobie sam, prosta sprawa, tylko taśmę dwustronną do ekranów lcd trzeba jeszcze mieć, koniecznie czarną. Jakość wg mnie taka sama jak oryginalny, nie zauważyłem żadnych różnic.
Jedynie trzeba było odkleić taśmę rozprowadzającą światło na przyciski funkcyjne, bo w tym co przyszedł jej nie było (na zdjęciach jest), ale ze starego bez problemu można prze kleić.
kulca
 
Posty: 7
Dołączył(a): 19 paź 2015, o 08:24
Telefon:: LG L9 II

Re: Zakup oryginalnego lcd Letv 1 X600

Postprzez erland » 4 sty 2016, o 00:34

A czy po złożeniu całości wszystko jest nadal dobrze spasowane? Nie odstaje wyświetlacz np bardziej w jakimś miejscu, albo nie jest krzywo? Czy do zamiennego wyświetlacza dostałeś przyssawkę do oddzielenia klapki a później wyjęcia lcd tego typu co mają na filmach z yt?
Ostatnio edytowano 4 sty 2016, o 01:15 przez erland, łącznie edytowano 1 raz
erland
 
Posty: 8
Dołączył(a): 2 gru 2015, o 04:12
Telefon:: letv x600

Re: Zakup oryginalnego lcd Letv 1 X600

Postprzez ddr » 4 sty 2016, o 00:51

Zależy jak mocno oberwał. Dosyć rzadko, ale się zdarza że szkielet jest skrzywiony. W przypadku x600 szanse są zmniejszone, ale jak upadnie bokiem też może być nieciekawie. Jeżeli ze szkieletem wsio ok to powinno przylegać idealnie, tylko dobór taśmy jest uciążliwy, czasem dołączają do paczki, ale też nie zawsze się nadaje. Przyssawką nic nie zrobisz jeżeli jest zbity, tu bardzo pomocny jest hot-air.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.

Uwaga!
GEARBEST oszukuje kupujących!
Avatar użytkownika
ddr
VIP
 
Posty: 3728
Dołączył(a): 3 maja 2014, o 21:50
Pochwały: 135
Telefon:: Xiaomi Mi MIX 2
ROM: MIUI 10

Re: Zakup oryginalnego lcd Letv 1 X600

Postprzez erland » 4 sty 2016, o 01:18

Nie chodziło mi o skrzywioną obudowe od upadku. Miałem na myśli to czy po złożeniu wszystko jest nadal idealnie spasowane bo różnie to bywa w przypadku takiego sprzętu. Poza tym jak sam napisałeś kwestia użytej taśmy do lcd, jeśli za gruba to też wyświetlacz może odstawać. To miałem na myśli zadając powyższe pytanie do "kulca".
erland
 
Posty: 8
Dołączył(a): 2 gru 2015, o 04:12
Telefon:: letv x600

Re: Zakup oryginalnego lcd Letv 1 X600

Postprzez control » 4 sty 2016, o 02:38

erland napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

To jest ważna sprawa, taśma taśmie nie równa. Raz zamawiałem ekran do s3 juz osadzony w ramce przez chinczyka i jeżeli ten koleś z filmiku kilka postów wyżej używał takiej samej taśmy to straszna lipa. Wyświetlacz cały czas się odklejał. Zwróćcie uwagę jak ciężko jest oderwać oryginalny. A koleś na filmiku jeszcze brudzi taśmę przyklejając ją pierw do palca a potem do obudowy dopiero.
Kiedyś zastanawiałem się czy klej do szyb nie byłby lepszym rozwiązaniem. Jak juz zastygnie to nie ma mocnych na niego hehe :-D

erland, myślę że spasować go idealnie da się na 100% tylko trzeba dobrać coś idealnego do przyklejania go do ramki. Tu jest największy i najważniejszy szkopuł.
Avatar użytkownika
control
 
Posty: 161
Dołączył(a): 30 cze 2015, o 12:46
Telefon:: samsung

Re: Zakup oryginalnego lcd Letv 1 X600

Postprzez haber » 4 sty 2016, o 04:04

erland napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Nie, nie będzie nic odstawac na poczatku. Jedyne co się może stać i pewnie się stanie, to po jakimś czasie taśma będzie się odklejac i wtedy lcd będzie odstawal.
haber
 
Posty: 17
Dołączył(a): 25 mar 2014, o 22:12
Telefon:: i9100

Re: Zakup oryginalnego lcd Letv 1 X600

Postprzez erland » 4 sty 2016, o 23:39

No właśnie tego odklejania się też obawiam, oraz jakości zamiennego lcd. W sumie głównie to mnie powstrzymuje przed samodzielnym zakupem lcd i wymianą.
erland
 
Posty: 8
Dołączył(a): 2 gru 2015, o 04:12
Telefon:: letv x600

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do LeTV LeEco



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

  • Reklama