• Reklama

[zakupy] zakup od osoby prywatnej z Chin

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

[zakupy] zakup od osoby prywatnej z Chin

Postprzez sinusq » niedziela, 16 czerwca 2013, 12:41

Witajcie,

Chcę sprowadzić JiaYu G4, przy czym przy cenach dla eksportu w porównaniu do ceny na rynek lokalny stwierdziłem, że lepiej będzie jak spróbuję znaleźć kogoś na miejscu, kto mógłby mi ten tel kupić w 'normalnej' cenie i go odesłać.

O ile osobę już praktycznie mam - to pozostają teraz pytania - w jaki sposób najlepiej przesłać jej pieniądze? /jeżeli nie paypal to co?/ Czytałem ostatnio o kantorach internetowych i tam jest zazwyczaj zapis, że albo zapłacę tylko kilka zł za przelew, albo po drodze banki pośredniczące pobiorą bliżej nieokreślone x zł - i kwestia jak to wszystko wygląda praktycznie? Jakie rozwiązanie moglibyście polecić??

2. wysyłka - o ile wiem ile kosztuje tel - to nie wiem jakich kosztów dostawy mogę się spodziewać (czyli ile całkowicie przesłać) - z tego co tutaj czytam to najlepiej wybrać Singapore post albo EMS - jak to kosztowo wygląda bo na free shipping jak na a.express raczej nie ma co liczyć :)?

3. UC - czy w przypadku gdy wysyla to osoba prywatna, to też składa deklaracje na kopercie ? Czy przy osobie prywatnej prawdopodobieństwo sprawdzenia jest mniejsze - czy nie ma to znaczenia?
sinusq

Reklama

Postprzez marx » niedziela, 16 czerwca 2013, 13:47

1, zapłać paypalem, o ile osoba jest pewna.
2, z chin do PL wysyłka jest tania, raczej nie przekroczy 10 zł
3, bez znaczenia
marx
Administrator

Pochwały: 192

Postprzez existe » niedziela, 16 czerwca 2013, 14:18

polecam zastanowic sie jeszcze raz zanim to zaplacisz, chiny to normalny kraj, w ktorej zyje procentowo taka sama liczba oszustow jak w innych rejonach
Inna sprawa, wiesz, ze bedzie to tel bez gwarancji i moze miec inne parametry, mozliwe ze wylacznie z j chinskim wewnatrz - czyli musisz sam wgrac sobie system od zera.
Jesli sie juz zdecydujesz placic, to sposob zaplaty jest bez znaczenia, byle byl tani, zadna z metod platnosci, lacznie z paypal, nie bedzie zawierac gwarancji dostawy, czyli w przypadku oszusta jestes bez szansy na zwrot kasy.
Z mojej ciekawosci Ile na tym zaoszczedzic planujesz ? na oko moze okolo 20% wartosci sprzetu ? czyli okolo 40$ ? na ali g4 mozna kupic za okolo 260$ z dostawa, (znalazlem nawet za 252$ z wysylka w iinych miejscach) - z bateria 3000 a Ty za ile to planujesz kupic

polecam tez poczytac chocby tu:

http://www.gizchina.com/2013/06/06/purc ... rom-china/
existe
existe
VIP

Pochwały: 50

Postprzez sinusq » poniedziałek, 17 czerwca 2013, 00:23

Osoba jest na szczęście raczej pewna (raczej - bo na 100% to niczego nie można być pewnym :) ) -a raczej - ponieważ jest to dobra znajoma, mojej znajomej, więc szwindlu bym tutaj nie podejrzewał. Całość też w takim wypadku powinna mieć bardziej przysługowy charakter, więc myślę, że jeżeli koszt samego tel to 999 CNY (163 USD na dzien dzisiejszy), to zakladając nawet 10 USD na wysyłke (a piszecie, że nawet ~3 usd może tylko kosztować) - i że coś tam tej dziewczynie dorzuce od siebie- to do 190-200 usd powinienem się zmieścić, więc przy pewnej osobie myślę, że warto te 50 usd zaoszczędzić ;)
marxxx, -jesteś pewien z tą przesyłką - 10zl? , na str poczty chinskiej jak sprawdzalem to nawet wartości po 10-15 usd mi wyszukało za paczke do pl

a co do płatności to właśnie moje pytanie było - jaką formę płatności można by wybrać, jeżeli paypal by nie wchodził w grę?

/wgrywania softu się akurat nie przejmuję w tym wszystkim :)
sinusq

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI