• Reklama

zakup na nallegro czy na alliexpres

Podziel siE udanymi zakupami na aliexpress , co warto kupić w Chinach, co się opłaca, co ma dobrą jakość i niską cen? Najlepsze znaleziska, pokaż zakupy. Recenzje zakupów z aliexpress, unboxingi paczek z Chin.
Wszystkie chińskie sklepy.

zakup na nallegro czy na alliexpres

Postprzez bzkar » czwartek, 1 września 2016, 12:43

Witam

Ponieważ chcę wymienić telefon na większy i nowszy, a interesuje mnie jakiś chińczyk z dużą baterią, przeszukuję oferty dostępne w sieci. Co naturalne, trafiłem też na aliexpress oraz szereg artykułów czy blogów, jak to lepiej kupić bezpośrednio na tym serwisie niż u pośrednika na allegro. I tutaj moje zdziwienie - bo niekoniecznie. Porównując cenę np Xiaomi Redmi 3 pro u sprzedawców-pośredników na allegro z ofertami na aliexpres czy też w chińskich sklepach internetowych (biorąc nawet pod uwagę promocje, jakie są prezentowane na tym forum) , to jednak allegrowicze mają ciut taniej lub w cenie jakie są w CHRLD. A przecież muszą zapłacić prowizję od sprzedaży dla allegro, prowizje za promowanie aukcji, nie mówiąc jeszcze o swoim jakimś zysku. Pytanie więc nasuwa się samo - gdzie zamówić więc taki telefon, by było jeszcze taniej niż na aliexpress, nie będąc importerem hurtowym? Przecież sprzedawcy-pośrednicy z allegro, nie sprzedają tych telefonów ze stratą, albo z zyskownością 0 zł i gdzieś te telefony kupują, tak by zarobić.

ps do admina - ja wiem, że jest opcja szukaj na forum, wyszukiwarka po zadaniu pytania z wyrazami typu allegro czy xiaomi blokuje się z powodu zbyt dużej ilości odpowiedzi
bzkar

Reklama

Re: zakup na nallegro czy na alliexpres

Postprzez Sebastian1988 » czwartek, 1 września 2016, 12:46

Tylko Chiny. Nie wspieraj Janusza z Allegro

Wysłane z mojego Moto G (4) przy użyciu Tapatalka
Sebastian1988

Pochwały: 1

Postprzez bzkar » czwartek, 1 września 2016, 12:48

jak najbardziej chiny - chcę tylko dotrzeć do najnizszej ceny - w końcu Chiny:)
bzkar

Postprzez Sebastian1988 » czwartek, 1 września 2016, 12:52

Aliexpress i patrz na Feedback

Sebastian1988

Postprzez blue_voyager » czwartek, 1 września 2016, 13:36

Sebastian1988 napisał(a):Tylko Chiny. Nie wspieraj Janusza z Allegro

Jeśli tak jak pisze, widzi tańszą ofertę na Allegro, to jakie jest uzasadnienie kupna w Chinach?

bzkar, hurt, mówi Ci to coś? Myślisz, że cena zakupu jednego telefonu i pięćdziesięciu jest taka sama?
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Pochwały: 205
Ostrzeżenia: -1

Postprzez bzkar » czwartek, 1 września 2016, 13:43

ale ja nie mówię o imprterach, co wysyłaja telefony z Polski. Chodzi mi o sprzedawców-pośredników, którzy po zamówieniu klienta na allegro, zamawiają na jego adres telefon na aliexpres, lub w innym miejscu - i ciekawi mnie jak im się to opłaca, skoro sprzedają tel w cenie (po przeliczeniu) takiej jaka jest najniższa na aliexpress - gdzie zarobek na opłacenie choćby prowizji allegro?
bzkar

Postprzez blue_voyager » czwartek, 1 września 2016, 13:49

W dalszym ciągu słowo "hurt", choć w tym wypadku lepsze byłoby określenie "obrót". Kup u jakiegos sprzedawcy kilkadziesiąt albo kilkaset razy, to dostaniesz dobrą cenę nawet przy zakupie jednej sztuki.
Sprzedam:

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Postprzez Sebastian1988 » czwartek, 1 września 2016, 14:16

Voyager Znajdź mi coś co jest tańsze w Polsce niż w Chinach? Jak jest taniej w Polsce niż w Chinach, to ok, kup w Polsce jednak wsparcie gwarancyjne u Janusza z przyslowiowej wsi z pod Pułtuska, jest zerowe. Chinczyk bardziej słowny i uczciwy jest. To jest temat rzeka czemu tak uwazam.Ale nie zmienia faktu, że nawet jedzenie importuje sobie do Polski niekoniecznie z Chin. Poprostu nie ufaj Polakowi w zakupach a szczególnie producentom pożywienia.

Sebastian1988

Postprzez blue_voyager » czwartek, 1 września 2016, 14:21

Taaaa....
Wsparcie gwarancyjne masz takie same u pośrednika z allegro co i z aliexpress - żadne. Nie wiem jak inni, ale ja kupując w Chinach nie liczę na żadną gwarancję i wkalkulowuję to w koszty. Duże doświadczenie pokazuje mi że mam rację.
Temat jedzenia sobie odpuść, bo to nie to forum

edit
I nie rób z wszystkich handlujących oszustów. Sam sprzedaję na allegro towar kupiony w Chinach i oszustem nie jestem, więc sobie nie życzę.
Sprzedam:

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Postprzez ra-vau » czwartek, 1 września 2016, 14:46

Jw.

Gdy polowe otoczenia, a przedewsztkim najbliższą rodzinę przekonałem (w sumie to czesciowo sami) do kitajskich rozwiazan, w parze szlo doinformowanie, ze "kupujesz ladny solidny dobrze wykonany telefon, nowy, lecz bez gwarancji". Zaczynalem 3 lata temu, kuoujac markowe nigdy sie nie zawiodlem, ba, nigdy nie skorzystałem z napraw. Wtope kilku oszczędnych zaliczylo, ktorym sprowadzilem homtomy, ale przy cenie za telefon rownej kwoty dniowki, nie boli fakt ten... Rozwiazania powyżej 100$ markowe, nigdy nie nawalily.

Ceny niższe maja na allegro hurtownicy, redmi 3 sprzedający ma... Z 500szt,sprzedal 350 cena niższa niz najniższa na aliexpres = kupuje na miejscu. Jest rękojmia, jest z kim sie szarpac, a jak jego siedziba jest 30km od mojego miejsca zamieszkania i fakt ze mozna podjechac dziala na wyobraznie janusza = szybsza naprawa, gwarnajca, wymiana. Wmawianie ze chinczyk ma lepszy serwis to glupota. Sprzedawcy pewnie i tak naprawiaja najniższym kosztem "na kolanie". :0
LeEco :)
ra-vau
NewsMan

Pochwały: 96

Postprzez tpawel » czwartek, 1 września 2016, 15:05

Na Allegro jest jeszcze jeden plus. Raty
tpawel
VIP

Pochwały: 37

Postprzez blue_voyager » czwartek, 1 września 2016, 15:08

Po prostu zakup trzeba dobrze rozważyć, wszystko się zmienia. Jeszcze dwa lata temu Ali nie miało konkurencji, w tej chwili jest już różnie. I o ile dla stałych klientów Ali zwykle wybór jest prosty, to już dla nieobytych w zakupach w Chinach niekoniecznie. Nie ma co uogólniać.
Sprzedam:

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Następna strona

Powrót do AliExpress - znaleziska, promocje, opinie i dyskusje co warto kupić