• Reklama

zakup na nallegro czy na alliexpres

Podziel siE udanymi zakupami na aliexpress , co warto kupić w Chinach, co się opłaca, co ma dobrą jakość i niską cen? Najlepsze znaleziska, pokaż zakupy. Recenzje zakupów z aliexpress, unboxingi paczek z Chin.
Wszystkie chińskie sklepy.

Re: zakup na nallegro czy na alliexpres

Postprzez bzkar » czwartek, 1 września 2016, 15:41

wnioskując z powyższych wypowiedzi, a zwłaszcza kolegi blue_voyager, który zdaje się, jest nie tylko teoretykiem, ale i praktykiem w kwestii sprzedaży wiekszych ilości, to dla mnie, jako indywidualnego kupującego , nie ma miejsca gdzie będzie taniej w Chinach niz na aliexpres/chińskim sklepie (plus ewentualne, okresowe promocje) - dobrze rozumiem? Kupując bowiem zawrotną ilość 1 szt telefonu, nie dogadam sie i nie wyrobie żadnych znajomości ze sprzedawcami w Kitaju.
A tak swoją drogą, to ciekawe na jakie obniżki w stosunku od najniżej ceny na aliexpres może liczyć taki hurtownik, kupując np 300 szt na raz...
bzkar

Reklama

Postprzez tpawel » czwartek, 1 września 2016, 15:48

A Ja bym prosił o konkretny przykład co jest tańsze na Allegro niż na Ali. Bo szukam pół godziny i nie widze
tpawel
VIP

Pochwały: 41

Postprzez wacie72 » czwartek, 1 września 2016, 16:34

Nie spotkałem jeszcze na Allegro nowego "chińskiego" telefonu tańszego niż na Ali. Co oczywiście nie wyklucza tego że takie się pojawiają.
wacie72
AKTYWNY

Pochwały: 33

Postprzez marcoos1 » czwartek, 1 września 2016, 23:06

Też twierdzę, że na ali chińskie marki telefonów są tańsze niż na allegro.
A telefony innych marek z reguły to właśnie refurby (i jako takie są sprzedawane na ali), ale potem Janusz wystawia je na allegro jako "oryginalny, nowy".
Porównując wtedy te "oryginalne i nowe" z allegro do nowych z ali to faktycznie na allegro jest (tzn może być) taniej.
marcoos1
VIP

Pochwały: 40

Postprzez bartazzz » piątek, 2 września 2016, 10:16

były też akcje że ktoś się pomylił a jak przyszło co do czego to były zwroty kasy
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
bartazzz
VIP

Pochwały: 84

Postprzez bergmen » poniedziałek, 5 września 2016, 13:35

jeśli na allegro coś kosztuje mniej niż na aliexpres, to jest to taki sam przypadek jak z samochodami z niemiec i polski...
bergmen
AKTYWNY

Pochwały: 25

Postprzez Sebastian1988 » wtorek, 6 września 2016, 23:32

blue_voyager napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

A skąd mam wiedzieć że kogoś nie oszukałes? Nie przyznasz się...Nie Chce Cie wrzucać do jednego worka z innymi, bo szanuje Ciebie za wiedzę i to co robisz dla innych - masz Voyager Piwo w realu od mnie. To jest forum o zakupach z Chin więc i o ziemniakach mogę pisać:) . Nie polecam zakupów u Janusza z Allegro. Skoro ktoś już wszedł na te forum to niech zamawia z Chin a nie wspiera cwaniaka polaka. Januszowi z Polskiego Allegro to bym nawet mojego 1 grosza nie dał powąchać , wolałbym do studzienki sciekowej wyrzucić. Przy okazji nie bierz do siebie moich słów, każdemu wolę zaufać tylko nie Polakowi. Jak dotąd idealnie na tym wychodzę. Obyś ty był tym wzorem.! Prześlij mi na priv info czym handlujesz, może się dogadamy w czymś. Pozdrawiam

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka
Sebastian1988

Pochwały: 1

Postprzez blue_voyager » wtorek, 6 września 2016, 23:44

Cóż, nie sądzę. Jeszcze bym cie oszukał...
I może lepiej na tym zakończmy.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Pochwały: 208
Ostrzeżenia: -1

Postprzez moth » środa, 7 września 2016, 01:14

jak co jest na allegro taniej niż u chińczyków to znaczy że coś jest nie tak.
przy tańszych produktach np często widzi się że coś jest w bardzo dobrej cenie, wysyłka gratis. potem okazuje się że wysyłka gratis na ukrainie albo w rosji, a w polsce 50zł pocztą polska za coś co waży 0.1kg

kolejna sprawa że w 90% telefonów z allegro musisz doliczyć sobie vat, a np z ali jest wielu sprzedawców którzy mają dostępna przesyłke bez vatu
moth
AKTYWNY

Pochwały: 10
Ostrzeżenia: 1

Postprzez Sebastian1988 » czwartek, 8 września 2016, 14:27

blue_voyager napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Myślę że nie jesteś anonimowy i można Ci zaufać. Pochwal się swoim sklepem.!
Napisz na priv

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka
Sebastian1988

Pochwały: 1

Postprzez pete67 » niedziela, 25 września 2016, 17:31

odgrzebię i dodam swoje trzy grosze.
Kupując na Allegro mamy kika plusów.
1 - czas realizacji- zakłądając oczywiście że nie kupujemy u polaka a wysyłka i tak z Chin:)
2 - Najważniejszy - kupując od Plskiej firmy czy"firmy" czy Janusza... O ile w momencie gdy telefon chcemy reklamować sprzedawca jeszcze działa oficjalnie, mamy ozliwość reklamacji z tytułu ustawy konsumenckiej.
Jest to o tyle "cudowna" procedura, ze jeśli reklamacja jest słuszna ( faktycznie usterka nie jest z naszej winy) to mozna posiłkować się federacją konsumentów, rzecznikiem itd...
Jest jeszcze coś.
wielu sprzedawców otwiera działalność i nie ma bladego pojęcia o obowiązkach na nich ciążących z tytułu działalności handlowej.
Przykład jeden z kilku.
Zepsuła mi się sokowirówka po 3 tyg używania, zgłosiłem reklamację z tytułu niezgodności. Właścicielka zlała mnie kompletnie, jak zacięta powtarzając że mam sam sobie odesłać do serwisu.
Rzecz w tym że tryb reklamacji który uruchomiłem NA NIĄ NAKŁADA obowiązek prowadzenia tej reklamacji.
Laska zlewając mnie przekroczyła wszelkie dopuszczalne terminy co skutkowało automatycznym uznaniem mojej reklamacji.
Rzecznik praw konsumenta pomógł mi w odzyskaniu kasy nie tylko za sokowirówkę ale i za przesyłki.
Gdyby potraktowała sprawę uczciwie, sprawa byłą by załatwiona (naprawiona) a tak... została z uszkodzony sprzętem który zapewne naprawiła ale już nie nowy.
Cwaniaków, Januszów Biznesu jak to się teraz mówi jest bardzo dużo i nie często mają pojęcia o procedurach i zwalają odpowiedzialność na kogokolwiek. Korzystając ze swoich uprawnień konsumenta i pomocy stosownych organów można ugrać tyle, że czyjeś cwaniactwo obrócić na swoją korzyść.
Tak na wszelki wypadek.
gdy reklamuję jakiś towar w tym trybie i mam z ty problem, zawsze tłumaczę jakie konsekwencje są następstwem zlania sprawy czy nie przestrzegania terminów.
Uważam że to świetna procedura, i bardzo często wolę rękojmie, ustawę konsumencką niż gwarancję zwłaszcza gdy jest to dla mnie korzystniejsze.
I nie dlatego że wielu sprzedawców nie ma o tym pojęcia ale dlatego, że mam większą kontrolę.
I nie jest moim celem robienie w konia sprzedawcy, a jak ten mnie zlewa to korzystam ze swoich praw.

Pochwały przyznane za posta: 2
pete67
AKTYWNY

Pochwały: 11

Postprzez Rangiz » niedziela, 2 października 2016, 18:47

Niby które modele i jakiej firmy są tańsze niż na Ali?
Rangiz
AKTYWNY

Pochwały: 13

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do AliExpress - znaleziska, promocje, opinie i dyskusje co warto kupić