• Reklama

Zakup na aliexpress - podstawy - pomocy!

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Zakup na aliexpress - podstawy - pomocy!

Postprzez Paulalu » 22 wrz 2013, o 00:22

Witam. Wczoraj trafiłam na to forum, przeczytałam kilka wątków, ale dalej nie jestem pewna czy uda mi się poprawnie zamówić coś na aliexpress bez zbędnych nieporozumień. Interesuje mnie kupno rzeczy za 18$ + darmowa przesyłka poprzez China post air parcel. Moje pytania:
- Czy jest jakaś szansa abym uniknęła płatności cła i innych opłat? Jeżeli tak to jak?
- Mam kartę w banku zachodnim BZWBK na której jest napisane 'tą kartą zapłącisz w internecie'/ Czy mogłabym faktycznie jakoś nią zapłacić bez dodatkowego płacenia itd?
- Czy musze zakładać jakieś nowe konta?

Wiem że takie pytania były pewnie po 100000 razy ale jestem bardzo nieufna i zielona w sprawach kupowania za granicą. To byłby mój pierwszy raz, więc chciałabym porady ekspertów. Proszę o pomoc.
Paulalu

Telefon:: HTC

Reklama

Re: Zakup na aliexpress - podstawy - pomocy!

Postprzez homar » 22 wrz 2013, o 00:35

Żadnych opłat nie zapłacisz. Przesyłki do 30euro(chyba) nie podlegają opłatą celnym. Z kartą nie powinno być problemów, ale sprawdź, czy przypadkiem limitów nie masz ustawionych na 0zł. Żadnych kont nie musisz zakładać.
homar
AKTYWNY

Telefon:: Elephone P6000

Postprzez Paulalu » 22 wrz 2013, o 18:39

Dziękuję za odpowiedź! Przejdę się do banku i zapytam.
A mogę kupować kilka rzeczy w jednym dniu ale od innych sprzedawców? Czy jeżeli cena wtedy nazbiera się do ponad 30 euro to zagraża mi opłata celna?
Paulalu

Postprzez homar » 22 wrz 2013, o 19:32

Wartość jednego przdmiotu, lub kilku takich samych przedmiotów nie moze przekraczać tej sumy, a nie wartości zakupów.
homar
AKTYWNY

Telefon:: Elephone P6000

Postprzez sonic » 23 wrz 2013, o 10:10

a nie wartość jednej paczki ?
Life style, zarabianie, filmy -> http://marcingorski.pl
sonic
VIP

Pochwały: 15

Postprzez Paulalu » 23 wrz 2013, o 17:59

A mam jeszcze jedno pytanie :) Co wpisać w State/Province/Country, rozumiem że województwo ale muszę wpisać Dolny Śląsk a nie mogę wpisywać polskich znaków...
Paulalu

Postprzez raragnar » 23 wrz 2013, o 18:15

Ja mam wpisane w State/Province/County: Dolnoslaskie i trzy przesyłki już przyszły bez problemu.
raragnar
AKTYWNY

Pochwały: 9

Postprzez tacim » 23 wrz 2013, o 18:29

Coś tu koledzy defektyzm szerzycie . A telefony wartości 250$ to ile euro i kto płacił cło???
"Z opłaty VAT można być zwolnionym jeżeli kwota towaru nie przekroczyła 22 euro. Zwolnienie nie obowiązuje w przypadku towarów takich jak: tytoń, wyroby tytoniowe, alkohol, wody toaletowe i perfumy. Dodatkowo można liczyć na zwolnienie od cła jeżeli przesyłka ma charakter okazjonalny (czyli jest wysyłana nie częściej niż raz w miesiącu), zawiera towary wyłącznie osobistego użytku, a ilość jest na tyle mała, że nie są przeznaczone na handel. W tym wypadku zwolnienie z cła z Chin stosuje się, gdy deklarowana wartość paczki nie przekroczy kwoty 45 euro. Jednak w takim wypadku Urząd Celny może starać się dociec, czy deklarowana wartość paczki ma odbicie w rzeczywistości. Jeżeli okaże się, że wysłany towar ma większą wartość może dojść do naliczenia opłat."
Dlatego koledzy z allegro wysyłają paczki na różnych ludzi a nie na siebie. Sprzedając nie towar a usługę sprowadzenia.
tacim
AKTYWNY

Pochwały: 4
Telefon:: SE K510

Postprzez szatri » 23 wrz 2013, o 19:07

1) A mam pytanie, zamówię tel za 200 zielonych i jak oni sprawdza wartość paczki, muszą otworzyć, czy muszą mieć na to moja zgodę? /co innego jak to podejrzana przesyłka(nie dozwolone środki), ale pies nic nie zwącha to jest raczej jako zwykła/
2) Jak zatrzymają na cle to muszę im przedstawić kwit z zakupu, czy inne i jakie "dokumenty" potrzebne/wymagane. Jak je przedstawię to czy otwierają w celu sprawdzenia zgodności z dokumentami?
3)Co gdy paczka jest faktycznej wartości 200$ (co tylko 2 osoby to wiedza), a przedstawię odpowiedni dokument zakupu na dużo mniejsza wartość np 30$ (taki poproszę chińczyka, lub kupie inny tel na tą wartość), przyjmą to czy będzie jak wyżej napisałem? (2)
szatri

Postprzez marx » 23 wrz 2013, o 22:54

dowód płatności jest potrzebny,musi być zgodny z towarem jaki kupiłeś
marx
Administrator

Pochwały: 230
Telefon:: Dual sim

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI