• Reklama

Zakup na aliexpress - brak znaku CE

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Zakup na aliexpress - brak znaku CE

Postprzez Czapa » 9 kwi 2014, o 12:06

Witam,
Myślałem, że nic już mnie nie zaskoczy, a jednak... Zamówiłem zabawki wykonane z pianki/gąbki. Wysyłka Fedexem, koszt ok. 700 dolców. Urząd Celny nie przepuścił paczki, bo w/w zabawki nie mają loga CE. No i mam problem. Nie mogę odprawić towaru na użytek własny, bo jest to 100szt. Z tego co się dowiedziałem, to są 3 opcje:
1. Zwrot do nadawcy.
2. Zniszczenia towaru.
3. Próba oznakowania go logiem CE.

Skłaniałbym się ku tej pierwszej opcji, ale sprzedawca spamuje mi, że jeśli wróci do niego przesyłka, to zostanie obciążony kosztami $1000. Druga opcja niezbyt ciekawa, bo pewnie obciążą mnie kosztami, więc będę najbardziej w plecy. Trzecia opcja byłaby OK, tylko nie bardzo wiem, jak to ma wyglądać.

Z góry dzięki za pomoc.
Czapa

Telefon:: samsung

Reklama

Re: Zakup na aliexpress - brak znaku CE

Postprzez dytruff » 9 kwi 2014, o 12:30

Gdzie zakup?

Wysłane z mojego ZTE V975 przy użyciu Tapatalka
dytruff
AKTYWNY

Pochwały: 8
Telefon:: ZTE v975
ROM: B06

Postprzez Czapa » 9 kwi 2014, o 12:31

Aliexpress
Czapa

Postprzez dytruff » 9 kwi 2014, o 12:32

Sprzedawca ma obowiązek zapewnić certyfikat. Spór i odesłanie.

dytruff
AKTYWNY

Postprzez Czapa » 9 kwi 2014, o 12:34

Czy jest to gdzieś zaznaczone w regulaminie aliexpress? Tak, żeby przy otwieraniu sporu powołać się na to.
Czapa

Postprzez dytruff » 9 kwi 2014, o 12:35

Gdzieś jest

dytruff
AKTYWNY

Postprzez Bigus.XY » 9 kwi 2014, o 13:34

Miałem podobna sytuacje tylko, że z telefonem marki HTC, nie było znaków CE.
Oczywiście przyszły wszystkie papiery z urzędu celnego, no i co dalej?
Zgodziłem się na odesłanie telefonu, 0 kosztów z tego tytułu.
Sprzedawca oczywiście miał jakieś wąty, ale to normalne zawsze są mili dopóki kasa się zgadza.
Skończyło się sporem i eskalacją sporu. Zeskanowałem wszystkie dokumenty z urzędu z potwierdzeniem tej sytuacji i wrzuciłem w spór.
Temat tak szybko się zamknął jak się rozpoczął. Jest to ewidentna wina sprzedawcy i Tobie radze tak samo zrobić.
Przesyłka wróci na tym samym numerze śledzenia na którym przyszła.
Bigus.XY

Telefon:: Picolo

Postprzez sullifan » 6 lip 2014, o 19:31

Witam

Mam ten sam problem, czy ktoś wie gdzie w regulaminie aliexpress jest zapis o tym że zapewnienie CE leży po stronie sprzedawcy?
Sprzedawca narzeka mi, że będzie musiał dużo zapłacić za zwrot, a ja nic mu wcześniej nie mówiłem że będę potrzebował CE. Po czyjej stronie tak rzeczywiście leży dopilnowanie sprawy. Czy ta sprawa rzeczywiście kwalifikuje się do tego abym otrzymał zwrot kosztów od aliexpress po założeniu sporu?
sullifan

Telefon:: Xperia

Postprzez drago68 » 6 lip 2014, o 19:50

Oczywiście po stronie sprzedającego, który powinien mieć wszystkie certyfikaty, instrukcje, itp.......
Po założeniu sporu: pełny zwrot kwoty wraz z wysłaniem z powrotem do sprzedającego ze względu na zatrzymanie w UC.
Musisz w sporze przedłożyć wszystkie papierki z UC, że nie dopuszczono do użytku ze względu na CE.
Na pewno takowy zwrot całkowity kwot dostaniesz. Jak sprzedawca się nie zgodzi , eskaluj spór.
Masz tutaj nadmienione o znaku CE poczytaj:
Kod: Zaznacz cały
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
drago68
VIP

Pochwały: 85
Telefon:: Xiaomi RN4

Postprzez sullifan » 6 lip 2014, o 20:47

czy to raczej nie będzie uderzało we mnie?

" It is important to remember that different countries have different customs policies. To avoid customs clearance problems relating to import qualifications or restrictions, you have the responsibility to find out whether the purchased products and the number of products being imported are in compliance with relevant local policies. You should also seek to understand whether the purchased products will attract additional local tariffs or customs duties."

Jak dobrze rozumiem, w tym opisie to kupujący powinien zapoznać się czy kupowany towar ma certyfikat...
sullifan

Telefon:: Xperia

Postprzez Mad_MAX » 7 lip 2014, o 00:37

Nie chce mi się rozpisywać ale znak CE tyczy się tylko importerów , którzy sprzedają na firmę , czyli hurtowo. Dla zwykłego Kowalskiego nikt tego nie przerabia. Przynajmniej tak było jakieś 3-4 lata temu , jak się tym sporo zajmowałem :)
HTM H9001 -> Star N8000 -> Star N9800 -> Elephone P8 Pro -> Lenovo K3 Note -> Mi MAX 2GB/16GB -> Mi MAX 2 4GB/64GB (Sprzedam) -> MI MIX PRO 6GB/256GB
Mad_MAX
AKTYWNY

Pochwały: 9
Telefon:: Xiaomi Mi MAX 2
ROM: 7.1.1

Postprzez filozof71 » 7 lip 2014, o 13:52

Bigus.XY napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

szczarze mówiążc smiac mi sie chce z naiwnych, jesli chinczykm wystrawia z mysla o rynku chinkim to dlaczego jedgo wina
?
ZTE Nubia Z7 Mini 2/16 > LeEco Le 2 Max X822 4/32 kupiony w HKTR Store AKA Trendresources
filozof71
AKTYWNY

Pochwały: 19
Telefon:: LeEco Le 2 Max X822
ROM: Cuoko92 18s

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI