• Reklama

Zakup na aliexpress - brak towaru

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Zakup na aliexpress - brak towaru

Postprzez Czapa » 16 lis 2013, o 12:34

Witam,
Na aliexpress już trochę kupuję, ale pierwszy raz mam problem.
Otóż zakupiłem przedmiot i nie otrzymałem go w ciągu 60 dni. Chciałem otworzyć spór, lecz nie mogłem, ponieważ było napisane, że będę mógł go otworzyć dopiero po terminie 60 dni od daty zakupu. I teraz zonk. 60 dni minęło, towaru nie ma, a transakcja ma stasus: Finished. Co najlepsze nie mogę już otworzyć sporu, a sprzedający nie odpowiada na moje wiadomości.
Czy może miał ktoś podobną sytuację i wie co dalej zrobić?
P.S. Podany tracking number jest błędny i nigdzie nie mogę znaleźć informacji o przesyłce.
Czapa

Telefon:: samsung

Reklama

Re: Zakup na aliexpress - brak towaru

Postprzez drago68 » 16 lis 2013, o 12:42

Na wszystko za późno..!!!
Nigdy, nigdzie nie jest napisane w szczegółach zakupu, transakcji, że będziesz mógł go otworzyć dopiero po terminie 60 dni od daty zakupu!!!
Miałeś do ... 60 dni na otwarcie sporu, a nie jak Twoja interpretacja zapisu "po 60 dniach mogę otworzyć spór"!!!!!!
Kasy już nie odzyskasz, ponieważ Twój zakup ma status >>Zakończony <<
Przykro , ale wina leży po Twojej stronie.Trzeba było pytać wcześniej.
Może to niewielki koszt $....
drago68
VIP

Pochwały: 85
Telefon:: Xiaomi RN4

Postprzez Czapa » 16 lis 2013, o 12:55

Miałem do wyboru:

1. Did you receive your goods?
Oczywiście wybieram No.

2. Select your problem from the options below:
Order is still in transit.
I tutaj mam adnotację: "The promised delivery date for your order is (jakaś tam data). You can contact the seller to confirm the delivery status. If your order doesn’t arrive by that date, you can open a dispute here."

Pojawił się tam wykrzyknik. Czyli wychodzi na to, że źle sobie przetłumaczyłem i pomimo tego mogłem otworzyć spór, tak?
Jeśli tak, to tylko i wyłącznie moja wina. 150 PLN na drodze nie leży.
Czapa

Postprzez drago68 » 16 lis 2013, o 13:03

W danych zamówienia miałeś coś takiego >> open dispute<<
Tam trzeba było zrobić klik, teraz koniec...
drago68
VIP

Postprzez Czapa » 16 lis 2013, o 13:07

Miałem, miałem, byłem w trakcie składania. Z tego co piszesz, to mogłem otworzyć spór, a ja sobie błędnie przetłumaczyłem, że mogę złożyć dopiero po 60 dniach...
Czapa

Postprzez dytruff » 16 lis 2013, o 15:39

przetłumaczyłeś dobrze i rzeczywiście nie można otworzyć sporu przed upływem daty wyznaczonej na dostawę wybierając tę opcję. Prosi się o przedłużenie czasu na dostawę lub wybiera inny wariant.
dytruff
AKTYWNY

Pochwały: 8
Telefon:: ZTE v975
ROM: B06

Postprzez drago68 » 16 lis 2013, o 15:54

@dytruff
Mylisz się, można otworzyć spór przed upływem 60 dni, bo po tych dniach klapa.
I wtedy po dojściu do porozumienia z sprzedającym:
można także jak napisałeś przedłużyć czas dostawy przez kupującego jak i sprzedającego i nic innego nie można zrobić, lub jeszcze po otwarciu sporu: zwrot całkowity.
drago68
VIP

Postprzez dytruff » 16 lis 2013, o 22:24

Wiem, że można otworzyć spór przed datą doręczenia, a nawet trzeba. Właśnie sprawdziłem otwarcie sporu wybierając wariant nie odebrałem przesyłki>przesyłka wciąż w tranzycie i rzeczywiście można tak otworzyć, pomimo komunikatu, że obiecana data doręczenia jest wyznaczona na jakiś określony termin. Myślałem, że tej opcji nie można wybrać i sugerowałem inne rozwiązanie jak wyżej.
dytruff
AKTYWNY

Pochwały: 8
Telefon:: ZTE v975
ROM: B06

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI