• Reklama

Zakup Meizu MX4 Pro

Dyskusje o telefonach Meizu, opinie.

Zakup Meizu MX4 Pro

Postprzez matir1 » 28 lut 2015, o 18:53

Gdzie najbardziej opłaca się kupić MX4 Pro najlepiej wersja 32GB?
Czy to prawda, że MX4 Pro przy normalnym użytkowaniu potrafi wytrzymać na jednym ładowaniu 9h i 30 min świecenia ekranu? (phonearena tak podaje)
Czy w najbliższym czasie będzie dostępny w PL tak jak wersja podstawowa (MX4)?
matir1
AKTYWNY

Pochwały: 2
Telefon:: Note 4

Reklama

Re: Zakup Meizu MX4 Pro

Postprzez europa997 » 3 mar 2015, o 20:25

Moim zdaniem bardziej opłaca się dopłacić do wersji Pro, procesor od Samsunga to pewniejszy sprzęt niż jakiś mediatek. Pytałem się Redcoona i odpowiedzieli że nic nie wiedzą na ten temat. Szukam czegoś z EU żeby nie płacić VAT, jedynie co znalazłem to na coolicool jest wersja 16GB stock in europe za 475$ (ok.1750zł) czekam aż wersje 32GB będzie można kupić w EU. Co do baterii, wątpię żeby 5,5" 2k ekran dał radę wytrzymać 9,5h jeżeli będzie 5-6h to będzie bardzo dobry wynik.
europa997

Telefon:: Lumia 930

Postprzez europa997 » 4 mar 2015, o 15:01

Przepraszam że dwa posty z rzędu ale nie wyświetla mi funkcji edytuj.

Widzę że Meizu zaprezentował model MX4 Pro na targach w Barcelonie, czyli możemy się spodziewać że niedługo pokaże się w Europie, nie wiem czy to będzie w tym czy następnym miesiącu, ale warto się wstrzymać z zakupem
europa997

Postprzez matir1 » 4 mar 2015, o 16:10

Jest szansa, że będzie tak jak z MX4 i cena taniej niż w Chinach. Pożyjemy zobaczymy. Szkoda, ze nikt z użytkowników tego telefonu nie wypowiada się na naszym forum. :/
matir1
AKTYWNY

Postprzez mrergie » 4 mar 2015, o 16:34

Nie wypowiadają się bo takich prawie nie ma. O ile MX4 jest bardzo dobrym modelem, tak MX4 Pro już nie do końca taki jest. Wersja Pro jest droższa a tak naprawdę nie oferuje niczego lepszego, do tego wydajnościowo jest w wielu zadaniach gorsza od podstawej wersji MX4 - ot taka już wada ekranu 2k. Radzą sobie podobnie, ale zwykła wersja jest bardziej responsywna i ma krótsze czasy ładowania, jak dla mnie to wystarczający powód aby uznać wyższość zwykłego MX4 nad wersją Pro ;-)
Nawet Samsung nie wpakował Exynosa 5430 do żadnego 2k, dopiero nowszym modelom tego SoC powierzono takie zadanie, w Pro powinien siedzieć przynajmniej 5433 (ten samo co w Note 4)
telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon

A kogo to w ogóle obchodzi?
mrergie
VIP

Pochwały: 69
Telefon:: 佳域 S3S

Postprzez europa997 » 4 mar 2015, o 16:52

@mrergie

Piszesz tutaj o wydajności i to zapewne na podstawie benchamarków, procesor samsunga miażdży tego mediateka który jest w mx4, do tego układ graficzny w mediateku powoduje ogrom problemów z wyświetlaniem grafiki, nie wiem jaki jest układ dźwiękowy w mx4 ale ten mx4 pro to najwyższa półka. Jak dla mnie to za kasę którą chcą za mx4 można spokojnie kupić lepszy telefon z ogromnym wsparciem społeczności, co w przyszłości może okazać się zbawienne, na takiego mediateka nikt nie chcę pisać custom romów. Chociaż szczerze mogę przyznać że zamiast dawać ekran 2K mogli dać FHD, bateria dłużej by popracowała na jednym ładowaniu. MX4 Pro to jednak bardzo dobra propozycja, pojemna bateria 3350 mAh, 3GB RAM, wydajny procesor od samsunga, świetny układ dźwiękowy ze wzmacniaczem, jeden z najlepszych czytników linii papilarnych.
europa997

Postprzez mrergie » 4 mar 2015, o 17:03

Procesor Samsunga nie miażdzyłby tego MediaTeka nawet gdyby była to taka sama rozdzielczość. Jest trochę lepszy ale korzyści z tego nie ma żadnej ponieważ całą tą "nadmiarową wydajność" zjadają dodatkowe piksele.

GPU w MTK nie powoduje żadnych problemów z grafiką, zawaliło Meizu dobierając niestandardową rozdzielczość i nie optymalizując odpowiednio systemu pod tym względem. W związku z tym, tekstury często posiadają liczne artefakty graficzne.

Każde Meizu było dźwiękowo najwyższą półką, ta firma zajmowała się kiedyś produkcją odtwarzaczy muzycznych i do dzisiaj się tym szczycą. Co najwyżej w M1 mogło zabraknąć specjalnych przetworników - tego nie wiem, nie mam wiedzy o M1 jak i M1 Note.

MediaTek ma więcej romów niż Exynosy. Na Exynosy nikt nic nie tworzy bo są zbyt problematyczne, jedyny pochodzący z tej rodziny SoC z wyborem ROMów posiada Samsung Galaxy S3.

Nie neguję tego, że MX4 Pro jest dobrą propozycją, jedynie uważam wersję podstawową za lepiej wycenioną i ostatecznie po prostu lepszą.
telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon

A kogo to w ogóle obchodzi?
mrergie
VIP

Pochwały: 69
Telefon:: 佳域 S3S

Postprzez europa997 » 4 mar 2015, o 17:12

Mówimy tutaj o samym procesorze, a nie przy jakiej rozdzielczości został on zastosowany, co i tak exynos 5430 wspiera oficjalnie rozdzielczość 2K. Widać że nie masz kompletnie pojęcia o czym piszesz, wsparcie custom romów ma Samsung Galaxy S2, S3, S4, w każdym z nich jest Exynos, problem polega na tym że samsung nie udostępnia od razu swoich sterowników, dlatego zazwyczaj trzeba czekać i nie ma żadnych problemów z pisaniem romów na Exynosy, bzdury wyssane z palca. Jaki układ dźwiękowy jest w MX4 ? bo w przypadku MX4 Pro jest to bardzo podkreślane (DAC ES9018 z OPA1612)

Note 4 dostał Exonys 5433, ponieważ on wspiera 64bit, są tam 4xA57 i 4xA53, 5430 wspiera tylko 32bity
europa997

Postprzez matir1 » 5 mar 2015, o 08:55

Note 4 dostał 64 bity ale może to nie być nigdy wykorzystane ponieważ jego brat ze słabszym snapdragon 805 ma 32 bit i ludzie byliby poszkodowani.
Co do procesorów 5433 a 5430 to są one bardzo zbliżone do siebie pewnie samsung specjalnie zastosował takie nazewnictwo, żeby i tak miał większy numerek niż konkurencja, w końcu to jego procesor.

Co do czasu pracy mx4 pro może być do osiągnięcia z 8 godzin przy mniejszym od n4 ekranie i na dodatek wykonanym w całkiem innej technologi.
matir1
AKTYWNY

Postprzez europa997 » 5 mar 2015, o 16:03

Dla zainteresowanych, Meizu ogłosił dziś obniżkę ceny za model MX4 Pro, pierwszym sklepem który już to wprowadził jest OppoMart. Chociaż moim zdaniem lepiej poczekać aż pokaże się w eu, ale jeżeli ktoś już musi to dla niego świetna wiadomość ;)
europa997

Postprzez kolakao » 5 mar 2015, o 17:02

@europa997

Kolego, mx4 ma przetworniki Wolfson i raczej nie zauważysz różnicy w dźwięku. Po drugie ani na mx4 ani na mx4 pro nie ma i nie będzie custom Romów, jakbyś się trochę rozeznał w produktach meizu to byś o tym wiedział. Co do kultury pracy odsyłam do recenzji, np. Gizchina gdzie recenzenci mówią wprost, że mx4 działa szybciej niż pro. Mx4 pro to świetny telefon, ale nie za tą cenę.
kolakao

Pochwały: 18
Telefon:: Meizu Mx4
ROM: Flyme 4

Postprzez europa997 » 5 mar 2015, o 20:01

@kolakao

Kolego, nie mierz ludzi swoją miarą, jeżeli uważasz że jestem jednym z tych co słuchają pchełek z kiosku ruchu, to od razu wyprowadzę cię z błędu i na dźwięk się nie patrzy, dźwięku się słucha, pomyliłeś zmysły ;). Piszesz o aktualnej sytuacji, inna bajka będzie jeżeli Meizu wejdzie na rynek eu i może też us, a wątpię żebyś był wyrocznią w tym temacie, więc przestań ludzi w błąd wprowadzać. Poza tym ceny właśnie ostro spadły, więc polecam zapoznać się z lekturą, dla mnie MX4 nie jest ciekawym telefonem na tle konkurencji, jeżeli MX4 Pro wejdzie z dobrą ceną to będzie lepsza opcja niż słaby MX4, gdzie bateria to tragedia z dziadowskim układem od mediateka.
europa997

Następna strona

Powrót do Dyskusje o telefonach Meizu