• Reklama

Zakup Meizu m1 note

Smartfon Meizu MX4, Meizu MX4 PRO, MUIZU MX5
Opinie, testy, recenzje, ROM, Root

Re: Zakup Meizu m1 note

Postprzez solardisk » niedziela, 8 listopada 2015, 15:28

Nie polecam zakupu Meizu M1 Note.

Niemal od początku mam z nim problemy:

1) Tacka na karty SIM wystaje lekko poza obrys obudowy, wygląda to tandetnie i w pewnych warunkach może pewnie prowadzić do uszkodzenia garderoby lub ukruszenia samego plastiku, który maskuje tackę;
2) Oryginalna ładowarka potrzebuje około 5 godzin, żeby z około 12% naładować telefon do 100% (z grzeczności nie wspomnę w jakim tempie ładuje się ipad, który ma pewnie pojemniejszą baterię);
3) Od samego początku nie działa mi LTE (chociaż próbowałem chyba wszystkiego, żeby wreszcie zadziałało);
4) Na telefonie zakupionym z Chin jest pełno śmieciowych aplikacji, których nie sposób usunąć, a czytałem, że nawet jeśli je usunę za pomocą jakiegoś roota - to mogę mieć problemy z aktualizacjami;
5) Jakość tłumaczenia była taka sobie, po aktualizacji była jeszcze gorsza (żeby polskie słowa były zastępowane chociaż angielskimi, ale są zastępowane krzaczkami);
6) Podświetlenie przycisku "home" - fajny wynalazek? Szkoda, że jest nierówne i wygląda jak popsute lub źle wykonane;
7) Niemal od początku użytkowania miałem problemy z tym, że telefon zawieszał się (i dodatkowo czasami sam restartował) w najróżniejszych momentach - przy odbieraniu połączenia, przy odblokowywaniu ekranu, podczas gry, oglądania youtube lub tak po prostu podczas leżenia na biurku!
8) Wreszcie po 42 dniach użytkowania telefon umarł... Nie reaguje na nic. Zobaczymy teraz czy uzyskam jakąś sensowną pomoc od serwisu - pewnie będę musiał odesłać telefon gdzieś do Chin i czekać 2-3 miesiące bez gwarancji, że do mnie wróci. Więc 800 zł wyrzuciłem do kosza.

Forumowiczów proszę, aby rozważyli, czy warto ryzykować.
Sam żałuję zakupu Meizu i sądzę, że był to chyba najgorszy zakup w moim życiu (nie przypominam sobie gorszego).
Pomyśleć, że skusiłem się recenzjami i opiniami na forum, sądząc, że za mniejsze pieniądze da się kupić coś dobrej jakości.
Już nigdy nie kupię nic "taniej" :)
solardisk

Reklama

Postprzez Puma2012 » niedziela, 8 listopada 2015, 18:47

Twoje problemy wynikają głównie z tego że kupiłeś z Chin a nie wersje międzynarodowa.

1. Tacka to akurat nie tylko problem M1 Note, wystarczy popatrzeć na YT testy telefony Meizu.
2. Około 2,5 godziny na pełne ładowanie wystarczy, poczytajcie inne wpisy na forum.
3. LTE działa i nigdy nie miałem z tym problemu.
4. Nie kupować z Chin to nie ma aplikacji tzw. śmieciowych.
5. Tłumaczenie jest w porządku choć nie na 100%.
6. To faktycznie fajny wynalazek.
7. Mam od kilku miesięcy i tylko raz mi się zawiesił a nigdy nie restartował sam z siebie.
8. Taa, i po co było kupować z Chin? Zawsze ryzykujesz tym że źle trafisz.

W skrócie, 'chytry traci dwa razy'. Moja zasada, nigdy nie kupuj elektroniki poza krajem.
M1 Note , Flyme OS 5.1.6.0G
Puma2012
AKTYWNY

Pochwały: 8

Postprzez bartazzz » niedziela, 8 listopada 2015, 19:44

Mam m1 z chin. Uzytkuje go intensywnie od dłuższego czasu i zadnego problemu nie mialem. System sam oczyscilem. Ostatni update sam sie zainstalował. Chodzi az milo mimo iz pomiędzy kolejnymi updateami nie robiłem wipe

Wysłane z mojego m1 note przy użyciu Tapatalka
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
bartazzz
VIP

Pochwały: 84

Postprzez solardisk » poniedziałek, 9 listopada 2015, 08:58

Czytając właśnie takie wpisy zdecydowałem się na Meizu...
Masz rację, że chytry dwa razy traci. Jednak ja kupowałem za granicą bo tam była wersja 32 giga...

Nigdy już nie zdecyduje się na jakikolwiek zakup w Chinach :)
A wam zazdroszczę farta...
solardisk

Postprzez dimek » wtorek, 27 września 2016, 13:06

Ja od kilku miesiący posiadam meizu M1 note z polskiej dystrybucji. Telefon jak za te pieniądze rewelacja.
dimek

Postprzez bartazzz » wtorek, 27 września 2016, 13:17

z perspektywy czasu to był od jeden z najbardziej udanych telefonów od meizu. Potem to się jakoś rozmyło.
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
bartazzz
VIP

Pochwały: 84

Postprzez dimek » środa, 28 września 2016, 20:35

Brakuje tylko irdy. Ale za to bateria trzyma bardzo dobrze.
dimek

Postprzez okbud-waw » piątek, 28 października 2016, 12:18

No cóż, ja też należę do tych osób, które nie są szczęśliwe z zakupu Meizu m1 note w Chinach. Dlaczego ?
Po ca 6 miesiącach użytkowania na ekranie zaczęły pojawiać się kolorowe poziome pasy (tym szersze im dłużej włączony był ekran). Po analizie kosztów i kłopotów z gwarancją (?) zdecydowałem się zamówić nowy ekran z Chin i samemu dokonałem wymiany - na razie działa.
Od początku występowała też wada omawiana już na forum : zawieszanie się, zapętlanie lub restartowanie przy próbie odbioru sms lub połączenia telefonicznego. Zjawisko czasem występowało a bywały i okresy kilku dni, kiedy nic takiego się nie działo. Pomyślałem sobie , że to bug w oprogramowaniu. Niestety dokonałem już kilku aktualizacji i nic się nie zmienia. Nawiązałem też kontakt email z programistami Flyme i zgłaszałem im ten problem. Po ca 3 aktualizacjach stwierdzili , że jest to prawdopodobnie problem związany z hardware. W tzw. międzyczasie upłynęło już kolejnych kilka miesięcy i obawiam się, że ewentualna reklamacja (zresztą jak zademonstrować przyczynę reklamacji, gdy problem nie występuje zawsze a telefon niby działa) i tak byłaby wątpliwa. Tak więc telefon może mi służyć jako "mini-tablet" do przeglądania internetu i do dzwonienia do kogoś. Z odbiorem nigdy nie ma pewności czy właśnie nie jest "zawieszony" albo zrestartowany i czeka na kod "dostępu".
Kupiłem tylko ze względu na 32Gb w cenie 16Gb z Polski. Mam nauczkę za swoją pazerność.......
okbud-waw

Poprzednia strona

Powrót do MEIZU