• Reklama

Zakup fotela/krzesła obrotowego z Chin

Aliexpress , co warto kupić w Chinach, co się opłaca, co ma dobrą jakość i niską cenę? Najlepsze znaleziska, kupony, cebule, promocje. Recenzje zakupów z aliexpress, unboxingi paczek z Chin.
Wszystkie chińskie sklepy.

Zakup fotela/krzesła obrotowego z Chin

Postprzez wladziu » 24 sie 2015, o 22:46

Cześć wszystkim!
Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zakupem krzesła do komputera z Chin, a konkretnie ze stron typu Alibaba. Te same krzesła, które kosztują u nas ok 1000zł, tam można dostać poniżej 100$, przebitka więc mega.
Czy przerabiał już ktoś taki zakup? Zapewne wiąże się z drogą przesyłką i dodatkowymi opłatami (cło, vat)?
Jeśli macie jakieś doświadczenia, albo wiedzę to proszę o podpowiedź czy warto i jak wygląda import takich dużych towarów?
Pozdro
wladziu

Telefon:: Nokia N8

Reklama

Re: Zakup fotela/krzesła obrotowego z Chin

Postprzez fake4r » 24 sie 2015, o 22:49

Na alibaba sprzedaje się ilości hurtowe. Po za tym na pewno wysyłka jest droga ze względu na gabaryt i wagę. Jeżeli poniżej 100$ kupisz fotel wraz z przesyłką to mimo zapłacenia vatu się opłaci, skoro mówisz że takie same u nas kosztują 1000zł to Ciebie wyjdzie połowę tej kwoty.
fake4r
VIP

Pochwały: 204
Telefon:: Redmi 3

Postprzez wladziu » 24 sie 2015, o 23:26

fake4r napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Niby rzeczywiście ilości hurtowe, ale u mniej więcej połowy sprzedawców można zamawiać już od 1 szt.
Co do kosztów przesyłki to właśnie nie wiem ile potrafią wynieść przy przesyłce ok 30kg i większym gabarycie. Sprzedawcy nie podają żadnych informacji o przesyłkach na stronie i jak narazie również bez odzewu emailowego.
Jeszcze kwestia cła i VATu - czy płaci się zawsze oba podatki przy tego rodzaju towarze?
Czy są jakieś dodatkowe opłaty transportowe, np prom, kontener, kurier w PL itp?
wladziu

Postprzez fake4r » 24 sie 2015, o 23:39

Na moje to jest w ogóle nie opłacalne. Kuriera dowalą Ci za 100$ albo może więcej i wtedy zakup jest już nieopłacalny. Myślę że Vat normalnie, cła raczej nie ma.
fake4r
VIP

Pochwały: 204
Telefon:: Redmi 3

Postprzez ddr » 25 sie 2015, o 00:17

Ja korzystam z takiego http://mirat.eu/fotel-gabinetowy-hamilton,id2596.html. Miękkie, wygodne, po wielu latach można sobie gąbki wymienić. Za 300-350 wyrwiesz. W tej cenie nic lepszego nie znalazłem, a we wszystkich poniżej tej ceny łamały się podparcia. Pod tym względem rekord pobił fotel z ikei. Podparcia poszły po 2 dniach jednocześnie z oparciem xD.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 126
Telefon:: Letv x600
ROM: 011S

Postprzez existe » 25 sie 2015, o 09:33

ciezkie przesylki nie sa tam dotowane i koszty maja jakies z zsufitu
fotel 100, ale przesylka od 200 do 500

na aliex masz fotele z przesylka - mozesz sobie popatrzec, na alibabie siedza te same firmy, jak zapytasz o 1 sztuke to tylko dostaniesz linka z aliekspress
existe
existe
VIP

Pochwały: 52
Telefon:: byl:紅米, jest:x7s

Postprzez wladziu » 26 sie 2015, o 00:12

ddr napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Na fotelu nie muszę tak oszczędzać...Zdrowie jest na 1 miejscu (fotel bez zagłowka odpada). Mówisz o Markusie z Ikei, bo nad nim bardzo sie zastanawiałem??
Swoją drogą to dziwne, że taka cisza w PL internecie jesli chodzi o zamówienia krzeseł czy mebli z chin przy takich przebitach jakie walą nasi sprzedawcy...
wladziu

Postprzez ddr » 26 sie 2015, o 00:51

Akurat nie, jakiś za 200zł z promocji był, wyglądał podobnie jak ten hamilton i też był dobry, tylko jakość wykonania do dupy.
Z tym zdrowiem to dla mnie jest tak, że jeśli coś jest niewygodne, to znaczy, że coś jest źle.
Dla mnie taki zagłówek co pokazałeś odpada bo jest nienaturalnie wysunięty do przodu przez co można skończyć z drugą lub trzecią postawą:
Obrazek
Ja mam tą pierwszą postawę i nawet nie jestem w stanie spać z poduszką pod głową bo to męczy mój kark.
Gówno oparcia też odpadają bo garba można od tego sobie załatwić. Może i siatka ładnie wygląda, ale zdecydowanie takie odradzam. Ogólnie sporo krzeseł wymusza pozycję pochyloną, czyli są do dupy, na tym hamiltonie da się w miarę siedzieć prosto, chyba że ktoś już ma garba to może czuć się niekomfortowo nie mogąc się oprzeć.
Zagłówek niewysunięty, lub taki pod potylicę jest dobry gdy:
-cel jest na wysokości oczu
-cel jest powyżej wysokości oczu
-cel jest na wysokości brzucha, wtedy używa się go do odpoczynku

Mój monitor jest poniżej wysokości oczu, więc zagłówek jest zbędny, kark też się nie męczy.
Siedzenie musi być miękkie żeby odleżyn sobie nie załatwić. Można też wziąć pod uwagę że krzesła da się odchylać.
No i przedewszystkim fotel trzeba sprawdzić osobiście żeby nie zrobić sobie wtopy.

Ogarnij też standardową instrukcję bhp dotyczącą pracy przy komputerze.

Hamilton to tylko taki przykład odniesienia, nie jest idealny bo jest za mało wysunięty na wysokości kręgów lędźwiowych. Mam zamiar to skorygować przy wymianie pianek. Na obecną chwilę sobie podkładam cienką poduszkę i jestem wniebowzięty. Można siedzieć godzinami i nic się nie męczy.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 126
Telefon:: Letv x600
ROM: 011S

Powrót do AliExpress - znaleziska, promocje, opinie i dyskusje co warto kupić