• Reklama

Zakup chipów do drukarek na alibaba

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Zakup chipów do drukarek na alibaba

Postprzez ded » 15 lut 2016, o 11:18

Potrzebuję chipy do tonerów drukarek OKI b412. To świeży modeli i są niedostępne w krajowych hurtowniach. Ostatnio pojawiły się na alibaba.com ale nigdy tam nie kupowałem i mam kilka pytań.

Chipy są dostępne u kliku sprzedawców http://www.alibaba.com/trade/search?fsb ... p+oki+b412
Chodzi mi o te zielone, o bardziej skomplikowanej budowie. Potrzebuję kupić około 5 szt. Którą aukcję wybrać? Z tego co wiem, to jest to platforma b2b więc cena jest uzależniona od ilości ale jak widzę rozbieżność 1-19 usd to wydaje mi się to lekko dziwne. Nie widzę też konkretnej informacji ile te moje 5 szt by kosztowało finalnie. Nie tworzyłem tam jeszcze konta ale mam taki zamiar. Ktoś mi po wie w kilku słowach czym to się różni od aliexpress? Domyślam się, że oni zachęcają do bezpośrednich negocjacji ale mnie interesuje 5szt a nie gadka z chińczykami bo i tak cenę zapłacę najwyższą.

Proszę o info, która oferta wygląda najpewniej i jak dokonać zakupu (różnice pomiędzy zakupami na aliexpress).
ded

Pochwały: 3

Reklama

Re: Zakup chipów do drukarek na alibaba

Postprzez blue_voyager » 15 lut 2016, o 11:22

To jest platforma hurtowa, takie ilości o jakich piszesz powodują, że cena będzie wysoka (jeśli w ogóle ktoś zdecyduje się Ci je sprzedać).
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1

Postprzez ded » 15 lut 2016, o 11:38

Liczyłem, że kupię "na próbę" a drogo to i tak sporo lepsza opcja od "wcale". Tonery do tych drukarek są dostępne tylko w oryginale i mają nieciekawą cenę. Nawet chip po 19 usd + zasyp wyjdzie sporo taniej. Czy w ogóle jest opcja wyklikać to tak jak na aliexpress czy najpierw gadka z Chińczykiem? Na niektórych aukcjach jest właśnie minimum 4 albo 5 szt więc sądziłem, że nie będzie problemu. Niestety nigdzie nie znalazłem sprzedawcy detalicznego. Mam też obawy co do działania, bo dłuższy czas nikt nie zrobił tych chipów i żeby nie było tak, że będą się potem działy cyrki...
ded

Postprzez night95 » 15 lut 2016, o 11:48

Te ceny które tam podają często ni jak mają się do rzeczywistości, a jeśli już to za wysyłkę policzą jak za złoto, cieżko ci będzie kupić pare sztuk na alibabie, poza tym obstawiam ze na 90% ich jeszcze nie mają.
SERWIS TELEFONÓW, TABLETÓW ITP :)http://telchina.pl/serwis-telefonow-t25595.html
night95
VIP

Pochwały: 17

Postprzez ded » 15 lut 2016, o 12:36

To by w sumie wyjaśniało dlaczego nigdzie indziej nie ma tych ofert. Dziś do nich napiszę i zapytam o szczegóły. Do wyboru jest wysyłka DHL,EMS,FEDX,TNT. Z tego co kojarzę TNT nie koniecznie leci do UC by oclić paczkę. A który jest z reguły najtańszy? Te 5 szt to będzie cienka koperta.
ded

Postprzez night95 » 15 lut 2016, o 12:46

Wysylke obstawiam najtaniej za około 30$ i pewnie zaproponuj ci DHL, ja bym brał DHL bo inni są troszkę tansi na początku ale przy opłatach dołączają różne Pier***e i wychodzi ostatecznie drozej i dłużej niż DHL.
SERWIS TELEFONÓW, TABLETÓW ITP :)http://telchina.pl/serwis-telefonow-t25595.html
night95
VIP

Postprzez ded » 15 lut 2016, o 17:30

Czy ja wiem, DHL na dzień dobry mi to ocli na 100% i też swoje koszty doliczają- takie mam z nimi doświadczenia. Innych przewoźników nie próbowałem, ale gdzieś czytałem, że TNT nie liczy za pośrednictwo czyli 70zł w kieszeni. O co mam pytać oprócz ceny, czasu realizacji, przewoźnika i kosztów wysyłki?
ded

Postprzez MrMajst3r » 16 lut 2016, o 01:32

Na Alibabie najpierw składasz zapytanie ofertowe (możesz uzgodnić szczegóły, dopytać o możliwość wysyłki tradycyjną pocztą - na zasadzie tradycyjnych wiadomości). Kiedy wszystko zostanie ustalone, sprzedawca tworzy zamówienie - lista towarów, cena, koszt wysyłki. Dalej jest tak samo jak na Aliexpress - opłacasz zamówienie, sprzedawca wprowadza numer przesyłki, jest czas ochrony i możliwość otworzenia sporu, itd.
MrMajst3r

Postprzez ded » 16 lut 2016, o 16:36

Już zagadałem, dam znać jak sfinalizuję. Dzięki Majster, o taką odpowiedź mi chodziło.
ded

Postprzez ded » 17 lut 2016, o 10:24

No i wykrakałeś, na razie chipy "testują" ale zaproponowali katalog z innymi chipami, które oferują. Do innych sprzedawców chyba nawet nie będę się odzywał, bo fotki wszyscy mają takie same. Nie kumam co im daje wystawianie towaru, który trzeba jeszcze zaprojektować, przetestować i wyprodukować. Jeszcze na aliexpress jak ktoś zapłaci to niektórzy są skłonni poczekać a kasa już wpadła. Tutaj IMO bez sensu. Chyba nigdy nie zrozumiem Chińczyków.
ded

Postprzez blue_voyager » 17 lut 2016, o 10:26

To proste. Testują rynek, zainteresowanie klientów. Nie raz się z tym spotkałem. Po co wprowadzać do sprzedaży towar, na który nie ma chętnych? A w ten sposób rozeznają czy będą mieli zbyt. Nic nowego.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI