• Reklama

zakup 1 telefonu z chin

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

zakup 1 telefonu z chin

Postprzez x0marko0x » 5 sie 2014, o 14:23

Witam,
Jestem nowicjuszem i chce zakupić telefon iocean x7s Czy mógł by ktoś polecić sprawdzone sklepy, aukcje w cenie do 200 $.
Mój wybór padł na Iocean x7s oraz Coolpad F1 (obydwa telefony spełniają moje wymagania). Bardziej się skłaniam ku Iocean x7s, lecz ciężko mi znaleźć odpowiednią aukcje. Czy ten telefon kupie za nie więcej niż 200$ ?
Głównie zależy mi na:
- Ram 2Gb
- obsłudze Aero 2
- gps
- po długich poszukiwaniach wybór padł na te 2 modele.
To będzie mój pierwszy zakup z Chin. Prosiłbym o pomoc w wyborze odpowiedniej aukcji u sprawdzonego sprzedawcy.
x0marko0x

Telefon:: coolpad
ROM: 8

Reklama

Re: zakup 1 telefonu z chin

Postprzez eteri » 5 sie 2014, o 15:01

Ten Iocean nie jest wart swojej ceny, coolpad jest zdecydowanie lepszym wyborem :)

Choćby u goldwaya http://www.aliexpress.com/item/Original ... 01582.html

Swoją drogą mając takiego priorytety ja sam bym wybrał Zenfone 5 :) Ma Glonass, aero i 2GB RAM. Dodatkowo ma dobry aparat, dobre GPU i bardzo ładnie się prezentuje, dodatkowo jeśli coś by padło to myślę, że w Polsce też się będzie dało go naprawić http://www.aliexpress.com/item/Original ... 07574.html
eteri
AKTYWNY

Pochwały: 4
Telefon:: Niedługo Jiayu G3C:)

Postprzez alienv » 5 sie 2014, o 16:08

x7s poniżej 200$ byłby spoko, ale w takiej cenie go nigdzie nie widziałem
alienv
AKTYWNY

Pochwały: 7
Telefon:: iOcean X7S
ROM: 4.2.2 0520

Postprzez x0marko0x » 5 sie 2014, o 20:26

Dzięki za linki i pomoc w szukaniu, mimo że już kilka dni szukam odpowiedniego telefonu ciężko mi się zdecydować, jeszcze ten Asus ZenFone 5 namieszał (ale to dobrze ). Przed ostatecznym zakupem, który być może dzisiaj w nocy dokonam, bądź już jutro prosiłbym o porównanie telefonów wymienionego Asusa Zenfona 5 oraz Coolpada F1, parametry jakie mnie interesują (oprócz wymienionych wyżej) to:
- aparat 8 MP Asusa a 13MP Coolpada, czy jakoś zdjęć jest porównywalna, który ładniejsze robi w różnych warunkach oświetleniowych.
- procesor dual core (wersja 2Ghz) a octa core - jaka jest różnica w wydajności - może być podane procentowo ( % ),
- jakość wykonania, która wg was jest lepsza.

Na gpu aż tak mi nie zależy, mało będę grał na telefonie. Telefon z uwagi że nie często zmieniam, chciałbym żeby posłużył kilka wiosen :)
Za każdą uwagę dziękuje.
x0marko0x

Postprzez D4k3d » 5 sie 2014, o 20:28

x0marko0x napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

polecam coolpada w takim razie, octa core ciezko zamulic :)
D4k3d
AKTYWNY

Pochwały: 9
Telefon:: Coolpad 7320
ROM: Vanilla AOSP 2.6

Postprzez Maltis » 5 sie 2014, o 20:58

Ja bym brał Zenona.. ;-)

wysłano z mojego Xiaomi Mi3
NUBIA z5s->XIAOMI Mi3->IUNI U2->XIAOMI Mi4->NUBIA z7(nie MAX nie MINI)-> XXX
Maltis
VIP

Pochwały: 20
Telefon:: Xiaomi Mi3
ROM: MIUI v6 4.4.4

Postprzez eteri » 5 sie 2014, o 23:21

x0marko0x napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

No więc tak, zacznę od systemu, który w coolpadzie jest przetłumaczony po łebakach, a w Asusie bardzo dobrze, w coolpadzie jest on w wersji 4.2, a w Asusie 4.3 z zapowiedzianą aktualizacją do 4.4 oraz bardzo fajną i energooszczędną nakładką ZenUI, gdzie przy 2100nAh trzyma niewiele krócej niż jakieś zwykłe 3000mAh. Co do procesora... Tutaj za bardzo się nie wypowiem, bo nie znam się na tych mediatekach 8 rdzeniowych, ale wiem, że mają o wiele gorsze GPU niż w Asusie. Myślę tez, że te 2 rdzenie i 4 wątki 2GHz bez problemu wystarczą by nie mulić nawet przy zapchanym telefonie, bo w końcu ma 25k w Antutu, a skądś to się bierze, swoją drogą takie Jiayu G6 8x1.7 ma 28k, czyli niewiele więcej mając 4x tyle rdzeni. Na plus dla Zenfona jest również 16GB ROM, jeśli nie będziesz grać w gry, to wątpie by szybko Ci się to zapełniło. Ekrany mają dosłownie te same, IPS LCD w rozdzielczość HD na 5" z gorilla glass, jednak Asusa można obsługiwać w rękawiczkach. Teraz może aparat, coolpad ma sensor cmos, a Asus cmos bsi, co za tym idzie, Asus zdecydowanie wygrywa tam gdzie brak światła Obrazek dodatkowo Asus ma cyfrową stabilizacje obrazu oraz panorame za to nie ma HDR. Dodatkowo Asus w kwestii GPSa też wygrywa bo ma GLONASS, za to Coolpad ma OTG :) Na minus na asusa może być również to, że bateria jest niewyjmowalna, ale za to jest litowo-polimerowa. Co do jakości wykonania, to myślę, że zdecydowanie Asus, jest to jednak sprawdzona marka która jest już naprawdę długo na rynku. Mam nadzieję, że trochę pomogłem. To wszystko bylo napisane sugerując się suchymi danymi oraz wiedzą(gdzieniegdzie jednak mogłem się mylić), nie jestem żadnym fanbojem Asusa, nie mam nic od nich w domu, piszę to, bo sam jak na to patrzę może się tak wydawać :)
Pozdrawiam

Pochwały przyznane za posta: 3
eteri
AKTYWNY

Postprzez Jacuss » 6 sie 2014, o 01:49

Asus ma hdr. Jakby co :)

Wyslane z ASUS ZenFone 5
Jacuss
AKTYWNY

Pochwały: 15
Telefon:: ASUS Zenfone 5 2/16

Postprzez x0marko0x » 6 sie 2014, o 13:32

Dziękuje za odpowiedzi a w szczególności Tobie @eteri.
Telefony zamówie 2, dla siebie i dziewczyny. W opcjach wysyłki ma SGP i DHL za dopłata niecale 16$. Lepiej wybrać dhl ? jeżeli chodzi o czas doręczenia znacznie jest szybciej, bezpieczniej, czy porównywalnie ?
Chciałem zamówić jeszcze to szkło na wyświetlacz, ale nie widzę żeby ten sprzedawca takie posiadał.
Pytanie do @Jacuss bo widziałem w jednym z postów, że taki posiadasz, jak oceniasz szkło względem foli.
x0marko0x

Postprzez Jacuss » 6 sie 2014, o 13:34

Jeszcze nie założyłem i lepiej kup u goldwaya i weź sgp czyli wyśle Ci poczta holenderska :)

Wyslane z ASUS ZenFone 5
Jacuss
AKTYWNY

Pochwały: 15
Telefon:: ASUS Zenfone 5 2/16

Postprzez eteri » 6 sie 2014, o 15:03

mam nadzieję, że będziesz zadowolony z tego telefonu jak reszta forumowiczów! Ja też zamierzam go kupić w niedalekiej przyszłości, obecnie troche pobawię się jiayu G3C :)
eteri
AKTYWNY

Postprzez x0marko0x » 8 sie 2014, o 14:48

Telefony zamówione u Goldwaya, teraz tylko czekać. Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
x0marko0x

Powrót do Jaki telefon kupić ?